Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 update biosu, ale nie spod windowsa

11 Sty 2016 20:39 1461 8
  • Poziom 5  
    cześć.
    chcę updatować bios, ale na stronie lenovo jest tylko wersja update spod windowsa.
    A mi padł system, próbuję zainstalować od nowa 8.1 nie idzie. 7 też nie idzie. Zawiesza się instalacja, ale ktoś gdzieś napisał o takim samym problemie i po update problem zniknął.

Więc jak można zrobić update tego biosu nie spod windowsa, jeśli plik, który jest na stronie jest to plik instalacyjny spod windowsa .exe??
  • Poziom 42  
    Z pliku *.exe należy wyodrębnić plik biosu lub posiłkować się biosem z bliźniaczego modelu.
  • Poziom 5  
    no dobra ponoć winrarem mam wykopać plik .fd i tylko ten jest mi potrzebny?
    i co do nazwy bo ktoś pisał, że nazwa tego pliku też ma znaczenie?
    nie spieprze w ten sposób biosu? bo w tych kompach z uefi to się magia dzieje dla mnie
  • Poziom 42  
    1. WinRAR raczej nie da rady... raczej Universal Extractor
    2. Nazwa musi być *.bin lub *.rom w zależności od flashera lub programatora
    3. Jest ryzyko jest zabawa! Nie masz wiedzy i kopii biosu (programatora ewentualnie) nie ryzykuj!
    4. SERWIS - usługa aktualizacji biosiu to nie majątek.

Reasumując: aktualizacja biosu nie jest konieczna do instalacji systemu na tym laptopie. To kwestia odpowiednich ustawień. (praktyka).
  • Poziom 6  
    jeszcze można z rekovery go odpalić 2 sprawa system można pobrać ze strony windols ale musisz zainstalować system od nowa z płyty inaczej nie uruchomisz nawet biosu jest tak w tych laptopach jak system uszkodzony nawet do biosu nie wejdzie
  • Poziom 5  
    sPeRaCz.PL napisał:

To kwestia odpowiednich ustawień. (praktyka).

to może szanowny kolego podpowiesz mi jakie to ustawienia trzeba dać, aby to odpaliło?
    recovery nie mogę użyć, uszkodziłem pliki jak instalowałem 7. (wiem, zajebioza)
  • Poziom 6  
    słuchaj możesz to sam naprawić system ktury w nim był pobierz z neta i wypal na iso wrzuć płytę do dvd lenowo i sam ci zbotuje i zacznie się cały proces instalacji możesz też wyjoć dysk twardy z laptopa podłoczyć do drugiego lapa i sformatować ten dysk ntfs ale nie musisz z jak bendzie instalacja przebiegała możesz też tam w opcjach sformatować a recowery też mozesz przywrucić lub naprawić system ale musi być on na dysku dvd i w lenowo twoim tam bendzie szereg poleceń naprawy przywracanie i itpd. tak jak mówię zrób nie noś po serwisach bo ci kity bendą wciskac te modele botują z systemu jak go uszkodziłeś to nawet do biosu możesz nie wejść ale tak jak mówie musisz mieć na dvd iso win 8 i zainstalowac system wiesz z kod możesz pobrać ja ći nie bedę pisał bo zaraz dostane ostrzeżenie że niewolno takich rzeczy pisać skod co się pobiera

Dodano po 6 [minuty]:

tylko nie prubuj instalować 7 bo ten laptop na win 7 może nie chodzić jak była 8 semka taką zainstaluj potem jak już odzyskasz system możesz zainstalować win 10 jest ok i możesz to zrobić z pod win 8 wchodziś na maikrosoft i pobierasz jest darmowy ale tylko ci co mają win 8 mogą zaktualizować z 8 były problemy dlatego puścili łatkę win 8.1 ale to też sie nie sprawdzało i w końcu pojawił sie win 10 bardzo dobry system nie zawala rejestru jak to było w win 8 i ma start w pulpicie kolego pamientaj o tym co napisałem i zrub tak win 8 do lenowo i dalej już samo poleci
  • Poziom 6  
    a jerzeli chodzi o update biosu ściogasz na pena scigasz go w pliku takim jak pobrałesz jeżeli jest do rozpakowania użyj winnera ale jak już zaczniesz instalacje win 8 to w biosie zobacz czy masz włoczony dusk twardy bo jak jest wyłonczony w botowaniu w biośie to nic nie zainstalujesz bendzie sie zawieszał lub pokazywał brak dysku jeszcze przed całym procesem wyjmij dysk i upewnij sie czy wogule ci chodzi mozesz to zrobić na 2 sposoby podłaczając po przejściuwkę lub wsadzić do inego laptopa i bendzie instalacja systemu pokarze czy wogule ten dysk wykrywa i do tego momentu żeby tylko sprawdzić czy działa potem wyjąć i wsadzić na miejsce do lenowo w biosie musi on być włonczony masz ikonkę bot i tam masz napend i dysk i powinno być jeszcze usb wybierasz wszystke opcje morzesz wystartować z dvd ale wszystke muszą być włoczone

Dodano po 5 [minuty]:

mam problem z klawiaturą i czekam aż przyjdzie dlatego byki nie mogę podkreślic nieraz dlatego sa błendy a na ekranowej długo bym pisał jeżeli masz orginalny system 8.1 musi być taki sam jak w nim czyli 8 a nie 8.1 no chyba że masz 8.1 na lenowo ten co kupiłeś z lapem to ok jeszcze zostaje ci sprawdzenie tego owego dysku na innym laptopie bo może dysk ci padł sprubuj sformatować dane idzie odzyskać jak na szybkim sformatujesz zdiagnozuj ten dysk

Dodano po 2 [minuty]:

powiem tak naprawiałem taki model laptopa i samsung z systemami 8 jak były uszkodzone systemy nie szło nawet odpalić biosu a w serwisach chcieli płytę główne w nich wymieniać