Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Siemens - montaż (umiejscowienie) kapilary termostatu.

Patrico213 13 Sty 2016 12:22 1176 2
  • #1 13 Sty 2016 12:22
    Patrico213
    Poziom 2  

Witam,

Zabrałem się niedawno za naprawę lodówki.
    Problem polegał na niedziałającym termostacie chłodziarki, z którego zakupem i podłączeniem już sobie poradziłem.
    Do rozwiązania pozostała mi tylko jedna kwestia.
    Otóż po przepchnięciu kapilary termostatu przez otwór, wystaje ona z tyłu lodówki i za żadne skarby nie mogę się dopatrzeć miejsca gdzie powinienem umieścić końcówkę. (Tak, wiem. Powinienem to sprawdzić przy demontażu starego termostatu, niestety - nie zrobiłem)
    Czy ktoś oblatany w temacie podpowie czego mam szukać?

Lodówka Siemens - montaż (umiejscowienie) kapilary termostatu.

Pozdrawiam

0 2
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2016 14:14
    azu
    Poziom 17  

Nie wiem co to za konkretnie model sprzętu, ale standardowo trzeba poszukać otworu do przeprowadzenia kapilary. Powinien się on znajdować za siatką z tyłu jakieś max jakieś 10-12 cm od góry po lewej (trzeba odkręcić jedną śrubę od góry tejże czarnej "siatki" :) i sprawdzić). Druga opcja, niektóre sprzęty mają także wyprowadzenie od góry lodówki, zazwyczaj wtedy wystaje kawałek plastikowej rurki do wprowadzenia). W takim przypadku jak nic nie będzie z tyłu, należy odkręcić przedni panel i tam popatrzeć.
    I na koniec, żeby wprowadzić kapilarę, należy ją wyprostować, bo taka jak na fotce za głęboko to nie wejdzie. Można także użyć kapkę smaru w myśl zasady nie posmarujesz, nie pojedziesz. Kapilarę należy wsadzić aż do wyczuwalnego oporu.

0
  • #3 18 Sty 2016 11:36
    Patrico213
    Poziom 2  

Eureka! Znalazłem!

Kapilarę należało przeprowadzić przez malutki otworek znajdujący się w przedniej części lodówki pod panelem sterującym. (W przeciwieństwie do kapilary termostatu od zamrażarki, którą przeprowadza się przez dobrze widoczny otwór o sporej średnicy).
    Zdaje się że lodówka działa już jak należy.
    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

0