logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Chrysler Voyager 2004 2.8 CRD - Jaki olej silnikowy polecacie?

Mathew1871 13 Sty 2016 21:51 5772 12
REKLAMA
  • #1 15331289
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Cześć! Mam kupionego Chryslera Voyagera 7 osobowego 2.8 crd. z 2004 roku, chciałem wymienić olej ale nie wiem jaki przebieg 280 tys kilometrów. Jaki Polecacie zależy mi na jakości. Nie wiem jakim był przedtem zalany, ale przymierzam sie do SAE 15w40 CH-4API taki znalazłem w instrukcji. Prosze o szybką pomoc Jakiej firmy kupić. ?Dzięki z góry...

    Dodano po 57 [sekundy]:

    Zależy mi na czasie jutro musze go kupić :( Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #2 15331389
    cezars65
    Poziom 24  
    Posty: 595
    Pomógł: 53
    Ocena: 282
    Kolego , zasada jest taka że do silnika turbodoładowanego i do tego jeszcze z układem zasilania CR stosujemy do silnika oleje silnikowe syntetyczne zalecane do silników wysokoprężnych i to z górnej półki , Te silniki nie mogą pracować na jak piszesz oleju mineralnym. Nie oszczędzaj na oleju silnikowym bo wtedy czeka cię co najmniej naprawa turbosprężarki .
  • #3 15331421
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Panowie on chyba poprzednio miał wlany 15w40 przecież jak wleje do takiego disela z takim przebiegiem olej jak do osobówki z przebiegiem 100tys., poza tym nie chcę oszczędzić po prostu tak mi się wydje kupił bym jakiś dobry,
    jak był wlany minerał a teraz zaleje syntetykiem,czy pół syntetykiem to będzie ok ? przy 300 tys km ?

    Dodano po 2 [minuty]:

    Poza tym w instrukcji tak pisze że 15 w 40 albo 5 w 30, jak słyszę że chce oszczędzić to mi klawiatura siada :P przecież to nie salonówka i poprzednio był chyba minerał.
  • REKLAMA
  • #4 15331441
    domex32
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 6714
    Pomógł: 585
    Ocena: 2450
    Wlej mu 5/40, mineralem zabijesz turbinę a przebieg nie jest wyznacznikiem zmiany oleju.

    Moje dwie fordowskie benzyny pracują na mobilu 10/40 bo tak przewiduje producent w naszym klimacie, jeden ma 150 tys przebiegu a drugi prawie 400 tys km i oleju nie dolewam i nigdy nie zaleje na tam mineralnego, bo to oznacza koniec silnika.
  • REKLAMA
  • #5 15331484
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Ale to jest dizel i czemu producent tak podje, to nie przeszkadza że przedtem był wlany 15w40?!

    Dodano po 2 [minuty]:

    Boję sie wlać zły jak już to jaki 10w 40 czy 5 w 30? i le tam wchodzi tego do 2.8crd i dalej nie wiem czemu producent podał że można wlać nawet zalecił to 15 w 40 do -10 stopni
  • #6 15331536
    DJ ANNUS
    Poziom 31  
    Posty: 1706
    Pomógł: 108
    Ocena: 353
    Mathew1871 napisał:
    Ale to jest dizel i czemu producent tak podje, to nie przeszkadza że przedtem był wlany 15w40?!

    Kolego to jest CRD a nie dizel , dizel to możesz powiedzieć na fordowskie 1,8 z 96r.
    Co do przebiegu to znajomy traffic ok 1 300 000 km przebiegu ciagle na syntetyku kręci miesięcznie ok 35000km.
    Więc nie wiem czego się boisz?
  • #7 15331606
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Boje sie ze olej nie bedzie dawał wystarczającego smarowania i ze jak po minerale wleje teraz syntetyk to cos puści w skodzie roomster co mam ma pół mniej km i jeździ na syntetyku No Nwm ale jak ten to jaki konkretnie jaka firma mopar misi byc ? I jaka klasa najlepiej link dajcie

    Dodano po 2 [minuty]:

    Naprawdę po minerale mogę wlać syntetyk nie robicie w konia mnie ? Xd

    Dodano po 3 [minuty]:

    Odpowiedzcie tez jaki ile komkretnie jaki jaka firma tak jak napisałem wyżej i jestem ogromniey wdzięczny tylko czemu producent podał ze mozna 15 w 40 nawet polecił odpowiedzcie na wszystkie pytania z tej wiadomości posta a bede ogromnie wam wdzięczny pozdrawiam i dziekuje
  • #8 15331629
    coperfild
    Poziom 35  
    Posty: 2757
    Pomógł: 291
    Ocena: 1692
    Nikt na forum nie wie w jakim stanie jest twój silnik, a o tym nic nie piszesz. Bierze olej, kopci, są wycieki ile nim zrobiłeś KM ? a jak kupiłeś i jest stan to zrób parę stówek i zobacz co ten silnik warty. Jak w miarę chodzi to lej połówkę 10W.
  • #9 15331654
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Wiem tak olej który był przedtem minerał na nim ładnie chodzi taki typowy amerykaniec przebieg podawałem jestem z niego zadowolony ale zadłużył mu sie ten przegląd i poprostu chciałem wymienić olej w instrukcji jest 15 w 40 i na takim jeździł ładnie przedtem u do takiego moj tata sie przymierza

    Dodano po 1 [minuty]:

    Wycieki w normie oleju chyba nie bierze raczej nie chciałem go zalać dalej i dalej jeździć ale dowiaduje sie tu ciekawych rzeczy jestem bardzo wdzięczny za pomoc

    Dodano po 3 [minuty]:

    Chodzi jak chodzi bardzo jestem zadowolony nie kopci ale wiem ze miał pare ładnych km zrobionych na tym minerale i ci teraz bedzie jak zaleje go tym 10 w 40 czy syntetykiem i jak to wpływa na turbine

    Dodano po 5 [minuty]:

    Ostatnio zrobiłem 300 km i jechał jak marzenie
  • #10 15331705
    cezars65
    Poziom 24  
    Posty: 595
    Pomógł: 53
    Ocena: 282
    Kolego ....w twoim aucie jest jeden z udanych i lepszych silników wysokoprężnych włoskiej firmy VM ( 163KM ) ...... tak bynajmniej o nim piszą na forach , i chyba to prawda. Więc co by nie bić piany to weż go zalej półsyntetykiem 10 w40 i to będzie najlepiej , i proszę Cię nie wlewaj mu oleju mineralnego . Tak jak pisałem już CR i TURBO NIE LUBI OLEJU MINERALNEGO.
  • REKLAMA
  • #11 15331733
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    A więc reasumując zalewam go 10 w40 jakiej firmy? I nie przejmuje sie ze przedtem był minerał ?
  • #12 15331768
    psilos1
    Poziom 32  
    Posty: 1822
    Pomógł: 203
    Ocena: 878
    Mathew1871 napisał:
    A więc reasumując zalewam go 10 w40 jakiej firmy? I nie przejmuje sie ze przedtem był minerał ?

    Zalej 10w40...firma to drugorzędne znaczenie-najważniejsze zeby olej był wymieniany regularnie.Ja do swoich samochodów leje Motul i Liqui Moly co nie znaczy ze tańsze oleje są gorszej jakości.Co do zmiany na półsyntetyk-nie bedzie żadnego problemu.
  • #13 15331774
    Mathew1871
    Poziom 8  
    Posty: 40
    Ocena: 9
    Dzięki wielkie.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik posiada Chryslera Voyagera 2.8 CRD z 2004 roku i planuje wymianę oleju silnikowego po przejechaniu 280 tys. km. W dyskusji podkreślono, że do silników turbodoładowanych i z układem CR zaleca się stosowanie olejów syntetycznych, a nie mineralnych, aby uniknąć uszkodzeń, takich jak awaria turbosprężarki. Użytkownicy sugerują, aby zamiast 15W40, który był wcześniej stosowany, użyć oleju półsyntetycznego 10W40 lub 5W30. Wskazano, że zmiana na syntetyk nie powinna stanowić problemu, nawet jeśli wcześniej używano oleju mineralnego. Rekomendowane marki to Motul i Liqui Moly, ale podkreślono, że regularna wymiana oleju jest kluczowa.
REKLAMA