logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Dobór zestawu stereo z kolumnami podłogowymi do salonu 26m2, budżet 2000-2500 PLN

jarowit 14 Sty 2016 21:34 2013 15
REKLAMA
  • #1 15335204
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    Witam,

    Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w doborze zestawu stereo/wieży do salonu 26m2.

    - budżet jakim dysponuje to około 2000-2500 tys PLN
    - sprzęt musi być nowy
    - ze względu na rozmiar pomieszczenia i aspekt wizualny myślę o kolumnach podłogowych
    - zestaw będzie większość czasu odtwarzał muzykę z laptopa, więc powinien mieć połączenie bezprzewodowe (wifi/bt)
    - radio,pilot
    - opcjonalnie jeszcze cd/dvd i usb

    znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/zestaw-stereo-yamaha-r-s201-cd-s300-ns-50-i5759165411.html

    co o tym myślicie?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 15336322
    s4home
    Poziom 20  
    Posty: 274
    Pomógł: 38
    Ocena: 19
    Lepiej weź Yamahę RN500 lub Onkyo TX8130 do tego głośniki Heco Victa 701 lub Magnat Monitor Supreme 1002. Jeśli nie masz możliwości połączenia urządzeń do LANa po kablu kup:
    http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-9_TL-WR702N.html
    Konfigurujesz go jako klienta wifi, i kablem do amplitunera. Jest tańszy niż dedykowane adaptery wifi Yamahy czy Onkyo.
  • #4 15337458
    k52
    Poziom 32  
    Posty: 1560
    Pomógł: 201
    Ocena: 179
    Jak na wymagania ws dodatków technicznych to masz ze 2 tys. zł. za mało na zakupy . Jakby miało Ci jeszcze dobrze grać to jeszcze dodatkowo z min. 1k więcej .Ten zestaw z linka, rs201 i tak nie ma funkcji których szukasz, a co ważniesze gra beznadziejnie. Kolumny też przeciętne, brakuje jeszcze kabla tej marki. Plusem jest to CD mające z usb więc po co przesyłać z kompa, jak można wpiąć hdd?
  • #5 15337525
    spokojan
    Poziom 19  
    Posty: 265
    Pomógł: 21
    Ocena: 15
    Wszystko zależy jakie masz wymagania odnośnie jakości dźwięku bo jeśli masz choć trochę zacięcia audiofilskiego to zapomnij o tym zestawie i zbieraj kasę:D
  • REKLAMA
  • #6 15337670
    k52
    Poziom 32  
    Posty: 1560
    Pomógł: 201
    Ocena: 179
    O tym zestawie to należy zapomnieć nawet jak ma się mniej, niż średnie wymagania.
  • REKLAMA
  • #7 15338041
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    Dziękuję za odpowiedzi :)

    W tej sytuacji rezygnuje z opcji bezprzewodowej, nie potrzebuje wodotrysków :) Stawiam na jakość dźwięku, ale budżet mam ograniczony. A co myślicie o głośnikach Pylon Audio Pearl 25? Jaka jest różnica między RN500 a RN 301? Czy oprócz wzmacniacza i kolumn warto w coś jeszcze zainwestować? Np wydaje mi się że przy takim budżecie odpuszczę odtwarzacz cd i będę odtwarzał płyty z laptopa...

    Pozdrawiam
  • #8 15338062
    k52
    Poziom 32  
    Posty: 1560
    Pomógł: 201
    Ocena: 179
    To zdecydowanie lepiej rn 500. Zamiast Pylonów pearl lepsze do tej Yamahy będą Magnat quantum 675.
  • #9 15339464
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    a co myślicie o Onkyo TX-8130? Jak wypada w zestawienie z Yamaha r-n500?
  • REKLAMA
  • #10 15339495
    spokojan
    Poziom 19  
    Posty: 265
    Pomógł: 21
    Ocena: 15
    Zdecydowanie osobiście wybrałbym Onkyo to co konfrontowałem zawsze na plus wypadało lepiej od Yamahy no ale to moje zdanie
  • #11 15339645
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    Poczytałem trochę i obecnie skłaniam się ku Yamaha RS700, podobno ma z ww. modeli najlepszą jakość dźwięku do ceny, niestety nie ma wejścia USB ani nie mogę podłączyć go bezpośrednio do sieci, ale z drugiej strony wystarczy mi połączenie z laptopem....czy kilkumetrowy kabel mini-jack -> cinch wpłynie na jakośc dźwięku? czy można bezpośrednio podłączyć jakiś zewnętrzny czytnik USB gdybym akurat nie miał pod ręką laptopa?
    czytałem też opinie że brakuje głębi i basu, że za ostre brzmienie...im dalej w las tym gorzej..
  • Pomocny post
    #12 15340456
    spokojan
    Poziom 19  
    Posty: 265
    Pomógł: 21
    Ocena: 15
    Tak jest zawsze im wieksza wiedza tym trudniejszy wybór a zamiast linii może po hdmi jesli masz w laptopie takowe wyjście lub jak ampli nie ma łącza bezprzewodowego do dokupić dobrej klasy komunikator audio bluetooth i można wtedy włączać muzę z telefonu,tableta,laptopa bez kabli
  • #13 15340511
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    cały czas czytam i aktualnie jestem w kropce :) czytając opinie innych użytkowników wydaje mi się, że nie będę zadowolony z Yamahy - lubię "konturowe" brzmienie, zawsze podkręcam bas, chociaż generalnie prawie zawsze słucham muzyki cicho...teraz najbardziej podoba mi się NAD C356BEE, ale nie ma tunera i znacznie przekracza mój budżet, no chyba że poczekam aż dolar spadnie do 3 zł.... :)
  • Pomocny post
    #14 15372046
    k52
    Poziom 32  
    Posty: 1560
    Pomógł: 201
    Ocena: 179
    Jak planujesz Yamahę rs700 to zdecydowanie zamiast kupować ten amplituner, lepiej wybrać wzmacniacz as500 plus używany tuner z aledrogo za150zł. AS 500 zagra całościowo lepiej od RS700. Jednak i tak RS 700 cię nie urządza bo nie ma wejść cyfrowych więc to kup sieciówkę RN 500, lub Onkyo TX8130. Chociaż jak lubisz konturowe brzmienie to raczej yamaha RN

    Kilkumetrowy dobry mini jack jak ekranowany jako taki nie wpłynie na dźwięk, ograniczeniem jest słabe wyjście słuchawkowe w komputerze.
    Yamaha bardziej pod Magnat quantum 675,677, czy od bidy pod kluchowate supreme 1002. Onkyo 8130 (z tymi supreme 1002 bym nie łączył), prędzej z Quantum 677 i Heco victa 701.
    Jak masz duży pokój możesz pomyśleć jeszcze nad Jamo s626, Yamaha ns555, może i są gorsze od Magnat quantum 675,677, ale i tak dużo lepsze od serii supreme 1002.
    Nad 356 to zupełnie inna klasa i przede wszystkim brzmienie niż Yamaha nawet rs700, a o rs201 to nie mówię. Do kolumn za 1tys szkoda 356 kupować.
  • #15 15373126
    jarowit
    Poziom 10  
    Posty: 45
    Ocena: 2
    dziękuję za odpowiedź :)

    a co myślisz o połączeniu nad c356 + Pylon Audio Sapphire 31?

    mam dylemat czy kupować zestaw z ww. yamahą za około 3500 tys czy dołożyć i kupić zestaw z nad c356 co wyniesie około 6000 tys, ale czy warto tyle doplacac?

    druga kwestia jest taka, czy warto czekać aż spadnie kurs dolara... :)
  • #16 15374292
    k52
    Poziom 32  
    Posty: 1560
    Pomógł: 201
    Ocena: 179
    Wolałbym samodzielnie odsłuchany zestaw za 4tys, niż kupiony w ciemno za 7k.
    Nad i saphire dadzą jak sądzę bardzo mocny w basie, pełny i dynamiczny dźwięk. Słuchałem 25 .
    Podobne potężne brzmienie daje quantum, bardziej ciepłe.
    Wspominane wcześniej yamahy to dźwięk grający jak na koncercie, skrajami pasma, ale z gorszym wypelnieniem. środka.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje zestawu stereo z kolumnami podłogowymi do salonu o powierzchni 26 m², z budżetem 2000-2500 PLN. Wymagania obejmują nowe urządzenia, połączenie bezprzewodowe (Wi-Fi/Bluetooth), radio, pilot oraz opcjonalnie odtwarzacz CD/DVD i USB. W odpowiedziach sugerowane są różne modele wzmacniaczy i kolumn, w tym Yamaha RN500, Onkyo TX8130 oraz głośniki Heco Victa 701 i Magnat Quantum 675. Użytkownik rozważa również rezygnację z opcji bezprzewodowej na rzecz lepszej jakości dźwięku, a także porównuje różne modele, takie jak NAD C356BEE i Pylon Audio Pearl 25. Wskazano, że Yamaha RS700 może nie spełniać oczekiwań audiofilskich, a lepszym wyborem mogą być wzmacniacze z cyfrowymi wejściami. Użytkownik zastanawia się nad połączeniem NAD C356 z Pylon Audio Sapphire 31, a także nad opóźnieniem zakupu w związku z kursem dolara.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA