Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysoki ping w grach przez wirusy - przeskanowanie i usunięcie nic nie dało.

16 Sty 2016 17:27 1284 17
  • Poziom 5  
    Witam, od pewnego czasu mam pewien problem. Miesiąc temu zakupiłem nowy komputer, postanowiłem więc pościągać potrzebne programy i kilka gierek z internetu. Do tego celu potrzebny był mi min. utorrent. Pobrałem te kilka gierek ale koniec końców w nie nie zagrałem gdyż wystąpiły pewne problemy z instalacją i uruchomieniem, stwierdziłem więc że skoro pliki wydają mi się podejrzane to najzwyczajniej pozbędę się ich z dysku :) niestety po kilku dniach w trakcie gry w np. CS:GO lub LoL po rozpoczęciu meczu dosłownie po 5 sekundach ping podskakuje do ogromnych wartości, tak że nie da się nic zrobić :/ Zacina się nawet cały komputer i nie idzie zrobić nic poza restartem lub czekaniem paru minut na odblokowanie.

Przeskanowałem wszystko antywirusem COMODO - wykryło mi 4 zagrożenia, wirusy nosiły nazwę: Applicunwnt i Suspicious usunąłem je z poziomu antywirusa ale problem nadal występuje. Użyłem również Malwarebytes Anti-Malware ale tam z kolei wykryło mi tylko jakieś dwa toolbary, które i tak kiedyś sam zablokowałem przez COMODO. Problem nie występuje na drugim komputerze wiec raczej to nie wina łącza.

Co z tym moge zrobić? Dodam tylko, że chciałbym uniknąć formatowania. Czytałem coś o logach itd. ale akurat w tym temacie niewiele mam do powiedzenia, a nie chce sobie tym na własną ręke zaszkodzić. :D Proszę o pomoc i pozdrawiam ;)
  • Poziom 20  
    Przede wszystkim zobacz czy ten Twój uTorrent nic nie wysyła - najlepiej go wywal jak juz nie korzystasz. A co do wirusów, jeżeli są to trzeba je usunąć:)
  • Poziom 5  
    Mógłbyś wytłumaczyć krok po kroku jak uzyskać te logi? Przepraszam, ale jestem dosłownym zerem w tym temacie i nawet czegoś takiego zrobić samodzielnie nie potrafię -,- btw. po instalacji FRST wyskoczył błąd :

Error saving file
    C:/FRST/HIVES/BCD !
    Continue with the next file?
    {
    [ RegCreateKeyEx: 5 - Odmowa dostępu ]

mam wybrać tak lub nie

utorrent juz usunięty :)
  • Spec od komputerów
    FRST uruchom z konta administatora lub z prawami administratora.
  • Poziom 5  
    Na komputerze jest tylko jedno, moje konto z prawami administratora.
    Zaznaczenie by uruchomiło się jako administrator nic nie daje, dalej jest ten błąd. Po kilknięciu tak pokazuje się ten sam błąd kilka razy tyle, że scieżka do pliku jest inna.
  • Spec od komputerów
    Masz prawa zapisu na C:? Sam mozesz utworzyc katalog C:\FRST czy tez nie?
    Jaki masz system?
  • Poziom 5  
    System windows 7 64 bit.Jak utworzyć ten katalog? Wchodzę na dysk c i próbuje utworzyc poprostu nowy folder ale wyskakuje mi, że nazwa nie może zawierać znaków ":"" /" itd.
  • Poziom 32  
    R0XY napisał:
    że nazwa nie może zawierać znaków ":"" /" itd

Wejdź na dysk C utwórz nowy folder i nazwij go FRST i nic więcej.
    A tak przy okazji to chyba wypadało by troszeczkę się podszkolić z zapisem ścieżek do folderów, z tworzeniem folderów itp.
    pozdro.
  • Poziom 5  
    Dobra jest git :) aż tak zacofany nie jestem :D problem z zapisem folderu leżał gdzie indziej. Program juz działa ale nadal wyskakują te błędy przy uruchomieniu, może poprostu je zignorować i zobaczymy co dalej? Więc czekam na instrukcje co zrobić z tymi logami :)
  • Spec od komputerów
    Sprobuj uruchomic frst w trybie awaryjnym.

> Program juz działa ale nadal wyskakują te błędy przy uruchomieniu

Utworzyles katalog frst? Masz do niego pelne prawa w tym zapisu?
  • Poziom 5  
    Katalog utworzony :) tylko w sumie do czego jest mi on potrzebny?

Te błędy wyskakujące przy włączaniu poprostu zignorowałem i przeskanowałem.
    Tu są chyba te logi o które chodzi :o

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć dlaczego te błędy wyskakują i co one oznaczają.
  • Spec od komputerów
    Dales dwa razy addition.txt, brakuje frst.txt.

Odinstaluj Comodo i sprawdz czy cos sie zmieni.
  • Poziom 5  
    O kurde, przepraszam nie zauważyłem :cry: Tak w ogóle to problem z pingiem z kosmosu ustał dwa dni temu :?: Od czasu wstawienia tego tematu kilka razy dziennie skanowałem kompa malwarebytes anti-malware i adwcleanerem i nic nie wykrywało. Tak czy siak mam wrażenie, że z kompem coś jest nie tak. Wolniej chodzi i przede wszystkim strony internetowe otwierają się wolniej + czasem crashuje mi gry. Dodaje frst.txt :)
  • Spec od komputerów
    Wszystko wyglada ok.

Fixlist.txt dla FRST:
    Task: {4ADCA654-10C7-43B8-98AD-F2F96F65DAB8} - System32\Tasks\{F8989968-70EE-4C2F-A029-C206D35AD03A} => C:\Program Files\CPUID\CPU-Z\cpuz.exe [2015-12-06] (CPUID)
    Task: {C27307BD-9F92-4E72-92E0-25C6621C98CE} - System32\Tasks\{D6BC96AC-858E-4711-87FC-3613984C2E61} => C:\Program Files\CPUID\CPU-Z\cpuz.exe [2015-12-06] (CPUID)
    Task: {E85C2FD5-7E95-4E40-A882-44C7E53CCF60} - System32\Tasks\{5DDC70D9-C9D7-49AA-A99C-162072EB25C8} => Chrome.exe hxxp://ui.skype.com/ui/0/7.17.0.105/pl/abandoninstall?page=tsProgressBar
    U3 MSICDSetup; \??\D:\CDriver64.sys [X]
    U3 NTIOLib_1_0_C; \??\D:\NTIOLib_X64.sys [X]
    2016-01-16 04:11 - 2016-01-16 14:29 - 00000000 ____D C:\AdwCleaner
    EmptyTemp:

Po wykonaniu usun katalog C:\Frst i to wszystko.
  • Poziom 5  
    Ok wielkie dzieki, ale o co chodzi z tym fixlist? I co z tym zrobic? :o
  • Spec od komputerów
    Utworzyc obok frst.exe plik fixlist.txt, wkleic do niego to co podalem i w frst wybrac Napraw.
  • Poziom 5  
    Wielkie dzięki za pomoc, problem rozwiązał sie sam po jakimś czasie. Dosłownie nie mam pojęcia co mogło być przyczyną jeżeli nie jakieś wirusy, albo to karta sieciowa mi szwankowała albo poprostu jakieś niewytłumaczalne zaniki sygnału o.O w każdym razie już jest ok i problem nie występuje. Być też może, że pomogła reinstalacja sterowników.