Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zainstalować Flash Player?

lukasz2511 18 Jan 2016 19:15 1122 6
    lukasz2511
    Level 12  
    Witam,
    zaczynam prace na Ubuntu i dopiero się go uczę tak naprawdę od podstaw i mój problem to zainstalowanie Flash Playera bo nie mogę wyświetlić wszystkich filmików.Proszę o pomoc mój system to Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka DVD/USB amd64
    IceMan1988
    Level 11  
    Witaj,

W czym dokładnie leży problem? Jakie kroki poczyniłeś do tej pory i jakie problemy blokują cię przed udaną instalacją?

Warto wiedzieć, że Flash wbudowany w Firefoxa jest od dawna nie wspierany i najprawdopodobniej pierwszym krokiem jest instalacja Chrome / Chromium oraz Pepper Flash (i tutaj możliwa będzie konieczność zmiany konfiguracji źródeł oprogramowania). Polecam poniższe poradniki, powinny być więcej niż wystarczające dla początkującego:
    http://www.wikihow.com/Install-Flash-Player-on-Ubuntu
    http://gadzetomania.pl/37190,poradnik-instalacja-oprogramowania-w-linuksie (tutaj w akapicie 'Dodajemy nowe repozytoria' jest zrzut ekranu z okna, gdzie wybiera się źródła oprogramowania i do Pepper Flasha najprawdopodobniej konieczne jest zaznaczenie oprogramowania ograniczonego prawami autorskimi)
    http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-14-04-instalacja-pepper-flash-plugin-z-repozytorium-ppa/

Pozdrawiam!
    lukasz2511
    Level 12  
    Nic nie robiłem dopiero co zainstalowałem system i zaktualizowałem i używam Firefoxa i gdy chcę włączyć np. weeb.tv to wyskakuje mi komunikat "Do wyświetlania treści tego typu konieczna jest wtyczka." i wydaje mi się że chodzi o Flash Player czy nie?
  • Helpful post
    sPeRaCz.PL
    Level 42  
    Przecież Flash Player jest w repozytoriach.

Code:
    sudo apt-get install flashplugin-installer 
    IceMan1988
    Level 11  
    Łatwo sprawdzić to w większości przeglądarek używając narzędzi dla programistów i sprawdzając odtwarzacz na stronie w jej źródle - wbudowany element będzie miał format .swf :) Ale co do weeb.tv odpowiedź brzmi: tak. Życzę powodzenia w poznawaniu systemu i póki co cierpliwości, po kolei wszystko da się poustawiać i wiele rzeczy jest już wiele razy opisanych w sieci, dlatego warto szukać do skutku.
    lukasz2511
    Level 12  
    Wielkie dzięki sPeRaCz.PL pomogło.A co do nauki systemu wiem że nie będzie łatwo ale mam nadzieję że wytrzymam i zostanę przy nim.To co będę mógł to będę szukał w internecie a co nie znajdę to się zapytam ;)
    sPeRaCz.PL
    Level 42  
    Ja osobiście nie lubię dystrybucji z rodziny *buntu, a swą przygodę z linuksem zaczynałem od Debiana, którego de fakto używam na stacjonarnym komputerze do dziś (Debian z gałęzi testing)

lukasz2511 wrote:
    wiem że nie będzie łatwo

E tam... nie będzie źle... wsparcie jest ogromne.

Pozdrawiam i powodzenia życzę w poznawaniu "Nowego" systemu.

Jak zainstalować Flash Player?