Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zainstalować Flash Player?

lukasz2511 18 Jan 2016 19:15 1122 6
 • #1
  lukasz2511
  Level 12  
  Witam,
  zaczynam prace na Ubuntu i dopiero się go uczę tak naprawdę od podstaw i mój problem to zainstalowanie Flash Playera bo nie mogę wyświetlić wszystkich filmików.Proszę o pomoc mój system to Ubuntu 14.04.1PL Triumfalna Turkawka DVD/USB amd64
 • #2
  IceMan1988
  Level 11  
  Witaj,

  W czym dokładnie leży problem? Jakie kroki poczyniłeś do tej pory i jakie problemy blokują cię przed udaną instalacją?

  Warto wiedzieć, że Flash wbudowany w Firefoxa jest od dawna nie wspierany i najprawdopodobniej pierwszym krokiem jest instalacja Chrome / Chromium oraz Pepper Flash (i tutaj możliwa będzie konieczność zmiany konfiguracji źródeł oprogramowania). Polecam poniższe poradniki, powinny być więcej niż wystarczające dla początkującego:
  http://www.wikihow.com/Install-Flash-Player-on-Ubuntu
  http://gadzetomania.pl/37190,poradnik-instalacja-oprogramowania-w-linuksie (tutaj w akapicie 'Dodajemy nowe repozytoria' jest zrzut ekranu z okna, gdzie wybiera się źródła oprogramowania i do Pepper Flasha najprawdopodobniej konieczne jest zaznaczenie oprogramowania ograniczonego prawami autorskimi)
  http://www.ubuntu-pomoc.org/ubuntu-14-04-instalacja-pepper-flash-plugin-z-repozytorium-ppa/

  Pozdrawiam!
 • #3
  lukasz2511
  Level 12  
  Nic nie robiłem dopiero co zainstalowałem system i zaktualizowałem i używam Firefoxa i gdy chcę włączyć np. weeb.tv to wyskakuje mi komunikat "Do wyświetlania treści tego typu konieczna jest wtyczka." i wydaje mi się że chodzi o Flash Player czy nie?
 • Helpful post
  #4
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  Przecież Flash Player jest w repozytoriach.

  Code:
  sudo apt-get install flashplugin-installer 
 • #5
  IceMan1988
  Level 11  
  Łatwo sprawdzić to w większości przeglądarek używając narzędzi dla programistów i sprawdzając odtwarzacz na stronie w jej źródle - wbudowany element będzie miał format .swf :) Ale co do weeb.tv odpowiedź brzmi: tak. Życzę powodzenia w poznawaniu systemu i póki co cierpliwości, po kolei wszystko da się poustawiać i wiele rzeczy jest już wiele razy opisanych w sieci, dlatego warto szukać do skutku.
 • #6
  lukasz2511
  Level 12  
  Wielkie dzięki sPeRaCz.PL pomogło.A co do nauki systemu wiem że nie będzie łatwo ale mam nadzieję że wytrzymam i zostanę przy nim.To co będę mógł to będę szukał w internecie a co nie znajdę to się zapytam ;)
 • #7
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  Ja osobiście nie lubię dystrybucji z rodziny *buntu, a swą przygodę z linuksem zaczynałem od Debiana, którego de fakto używam na stacjonarnym komputerze do dziś (Debian z gałęzi testing)

  lukasz2511 wrote:
  wiem że nie będzie łatwo


  E tam... nie będzie źle... wsparcie jest ogromne.

  Pozdrawiam i powodzenia życzę w poznawaniu "Nowego" systemu.

  Jak zainstalować Flash Player?