Przenosiliście wszystkie pliki? (głównie dproj tutaj mam na myśli)
Nie widzę żadnej platformy docelowej ustawionej.
To utwórz nowy projekt dla Windows i dodaj do niego tylko pliki pas (bez dpr czy dproj).
Generalnie w menedżerze projektu powinno być pod prawym dodanie platformy.
Tak.
Podczas dodawania do projektu pliki pas, jeśli jest identyczny plik dfm (zawierający definicję formatki), to zostanie automatycznie dopięty.
Na pierwszym zrzucie ekranowym masz podkreślone nazwy unitów w sekcji "uses", to znaczy, że kompilator ich nie zna (zresztą komunikaty błędów na to wskazują). Generalnie te nazwy składają się z części przed kropką, kropki i części po kropce. Skasuj to co jest przed kropką i kropkę, drugą część zostaw. Zrób to dla każdej nazwy zbudowanej w ten sposób.
0A mnie to wygląda, jakby kolega próbował otworzyć program w Delphi na IDE C++.
Co prawda, nie posiadam D10/RAD 10, ale wszystkie wersje RAD jakie miałem, miały osobne IDE dla Delphi i C++.
Równocześnie w procesie instalacji można było wybrać, czy i jakie IDE chce się instalować.
Może to jest problem?
Można odpalać dedykowane IDE dla każdego języka, można też RAD Studio "uniwersalne", w którym można tworzyć zarówno projekty Delphi jak i C++.
Zresztą niech kolega rozwinie co to znaczy "dalej to samo", bo nie chce mi się wierzyć, że nie rozpoznaje unitów, po doprowadzeniu ich nazw do porządku.
Operację, o której pisałem należy przeprowadzić w każdym pliku *.pas projektu.
A ja dalej jestem ciekawy, czy utworzenie projektu skutkuje tym samym, bo nie chce mi się wierzyć. Jak wygląda plik projektu po takim utworzeniu?
Swoją drogą Embarcadero jakieś oszczędności robi, bo prezentację D10 zrobili tylko w Wawie i też nie wiem, co na mieszali w tym środowisku i gdzie się podziało XE9
Nie wiem o co Ci chodzi. Jutro zrobię zrzut ekranu z możliwymi do wyboru rodzajami projektów w RAD Studio XE.
Jeżeli korzystałeś z Delphi to powinieneś wiedzieć, że jest tam do wyboru wiele różnych rodzajów projektów (okienkowe, konsolowe, usługi, itd.). W przypadku gdy ktoś ma zainstalowane Delphi i C++ Buildera integrują się one w RAD Studio (przynajmniej tak jest w wersji XE w.w. narzędzi). Z Menu Start można odpalić, albo Delphi XE i można wtedy tworzyć tylko projekty w Delphi, albo odpalić C++ Builder XE, co umożliwia tworzenie tylko projektów C++, albo uruchomić RAD Studio XE i wtedy można tworzyć albo projekty w Delphi, albo w C++. Podejrzewam, że podobnie jest w wersji 2010, którą nam tutaj zaprezentowano na zrzutach.
Uff, ale się napisałem.
Tyle, że to nie ma zbyt wiele z problemem kolegi. Tutaj ewidentnie są złe nazwy unitów w sekcji "uses". Gdyby zostawić tylko to co jest po kropkach nazwy powinny być prawidłowe dla wersji 2010, co nie znaczy, że projekt się skompiluje. Pewnie będzie problem z tym, że przez tyle wersji doszło nieco nowych właściwości w komponentach, być może również nowe zdarzenia. Jeżeli oryginalny projekt z D10 Seattle korzysta z tych nowości, to przełożenie projektu na starą wersję 2010 może nie być takie łatwe. Nie ma też gwarancji, że hunter999 ma zainstalowane te same komponenty co osoba, od której wziął projekt.
@sq9etc - no fakt, nie zwróciłem uwagi, że zrzuty są Delphi 2010 - zasugerowałem się, że chodzi o Delphi XE 10 Seattle - nie istnieje ani Delphi 10 Seattle, ani Delphi 10 - ale myślałem, że to tylko skrót i przyjąłem, że chodzi o najnowszą wersję, stąd dziwiły mnie te problemy.
0Arnoldziq - akurat Seattle = XE 10, więc to już jest dla mnie jednoznaczne
Jednak począwszy od Seattle zniknęło XE z nazwy. Teraz nazwa oficjalna to Delphi 10 Seattle. Na dowód:
http://www.embarcadero.com/products/delphi