Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie mogę uruchomić projektu na innym komputerze

hunter999 24 Sty 2016 14:44 804 18
  • #1 24 Sty 2016 14:44
    hunter999
    Poziom 18  

Witam, dzisiaj odpaliłem projekt kolegi w celu wniesienia poprawek ale nie chce się skompilować nie wiem czemu u niego jest wszystko ok , a u mnie wywala błąd :/
    Na foto widać jak to wygląda.
    Kolega pracuje na Delphi 10 Seattle
    Natomiast ja na Delphi 10 Rad studio
    Nie mogę uruchomić projektu na innym komputerze Nie mogę uruchomić projektu na innym komputerze

0 18
  • #3 24 Sty 2016 18:35
    hunter999
    Poziom 18  

Mam te wszystkie pliki które od niego dostałem, a gdzie się to ustawia ? Bo nigdy tego jeszcze nie robiłem.

Nie mogę uruchomić projektu na innym komputerze

0
  • #5 24 Sty 2016 19:02
    hunter999
    Poziom 18  

Po utworzeniu nowego projektu samo tworzy Unit1.pas to trzeba go podmienić w sensie tamten usunąć i wkleić nowy?
    A co z przyciskami itp ?

0
  • #7 24 Sty 2016 20:32
    hunter999
    Poziom 18  

Odpaliłem w program w Delphi 10 Seattle i działa idealnie a na Rad studio nie działa :) pytanie czemu tak ?

0
  • #8 24 Sty 2016 22:15
    sq9etc
    Poziom 12  

Na pierwszym zrzucie ekranowym masz podkreślone nazwy unitów w sekcji "uses", to znaczy, że kompilator ich nie zna (zresztą komunikaty błędów na to wskazują). Generalnie te nazwy składają się z części przed kropką, kropki i części po kropce. Skasuj to co jest przed kropką i kropkę, drugą część zostaw. Zrób to dla każdej nazwy zbudowanej w ten sposób.

0
  • #9 25 Sty 2016 10:41
    hunter999
    Poziom 18  

Poskreślałem te wszystkie nazwy jak np: Winapi. ale dalej jest to samo :/

0
  • #10 25 Sty 2016 11:57
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

A mnie to wygląda, jakby kolega próbował otworzyć program w Delphi na IDE C++.
    Co prawda, nie posiadam D10/RAD 10, ale wszystkie wersje RAD jakie miałem, miały osobne IDE dla Delphi i C++.
    Równocześnie w procesie instalacji można było wybrać, czy i jakie IDE chce się instalować.
    Może to jest problem?

0
  • #11 25 Sty 2016 14:37
    sq9etc
    Poziom 12  

Można odpalać dedykowane IDE dla każdego języka, można też RAD Studio "uniwersalne", w którym można tworzyć zarówno projekty Delphi jak i C++.
    Zresztą niech kolega rozwinie co to znaczy "dalej to samo", bo nie chce mi się wierzyć, że nie rozpoznaje unitów, po doprowadzeniu ich nazw do porządku.
    Operację, o której pisałem należy przeprowadzić w każdym pliku *.pas projektu.

0
  • #12 25 Sty 2016 18:24
    Dżyszla
    Poziom 42  

A ja dalej jestem ciekawy, czy utworzenie projektu skutkuje tym samym, bo nie chce mi się wierzyć. Jak wygląda plik projektu po takim utworzeniu?

Swoją drogą Embarcadero jakieś oszczędności robi, bo prezentację D10 zrobili tylko w Wawie i też nie wiem, co na mieszali w tym środowisku i gdzie się podziało XE9 ;)

0
  • #13 25 Sty 2016 21:24
    sq9etc
    Poziom 12  

Nie wiem o co Ci chodzi. Jutro zrobię zrzut ekranu z możliwymi do wyboru rodzajami projektów w RAD Studio XE.
    Jeżeli korzystałeś z Delphi to powinieneś wiedzieć, że jest tam do wyboru wiele różnych rodzajów projektów (okienkowe, konsolowe, usługi, itd.). W przypadku gdy ktoś ma zainstalowane Delphi i C++ Buildera integrują się one w RAD Studio (przynajmniej tak jest w wersji XE w.w. narzędzi). Z Menu Start można odpalić, albo Delphi XE i można wtedy tworzyć tylko projekty w Delphi, albo odpalić C++ Builder XE, co umożliwia tworzenie tylko projektów C++, albo uruchomić RAD Studio XE i wtedy można tworzyć albo projekty w Delphi, albo w C++. Podejrzewam, że podobnie jest w wersji 2010, którą nam tutaj zaprezentowano na zrzutach.
    Uff, ale się napisałem.
    Tyle, że to nie ma zbyt wiele z problemem kolegi. Tutaj ewidentnie są złe nazwy unitów w sekcji "uses". Gdyby zostawić tylko to co jest po kropkach nazwy powinny być prawidłowe dla wersji 2010, co nie znaczy, że projekt się skompiluje. Pewnie będzie problem z tym, że przez tyle wersji doszło nieco nowych właściwości w komponentach, być może również nowe zdarzenia. Jeżeli oryginalny projekt z D10 Seattle korzysta z tych nowości, to przełożenie projektu na starą wersję 2010 może nie być takie łatwe. Nie ma też gwarancji, że hunter999 ma zainstalowane te same komponenty co osoba, od której wziął projekt.

0
  • #14 26 Sty 2016 20:34
    Dżyszla
    Poziom 42  

@sq9etc - no fakt, nie zwróciłem uwagi, że zrzuty są Delphi 2010 - zasugerowałem się, że chodzi o Delphi XE 10 Seattle - nie istnieje ani Delphi 10 Seattle, ani Delphi 10 - ale myślałem, że to tylko skrót i przyjąłem, że chodzi o najnowszą wersję, stąd dziwiły mnie te problemy.

0
  • #15 27 Sty 2016 18:00
    hunter999
    Poziom 18  

Ok problem rozwiązany pracuje na Delphi 10 Seattle

0
  • #16 28 Sty 2016 09:44
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

hunter999 napisał:
    pracuje na Delphi 10 Seattle

Nie Delphi 10, tylko Delphi XE 10.
    A to wielka różnica.

0
  • #19 29 Sty 2016 09:50
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Jak już się czepiamy nazewnictwa, to nic takiego nie istnieje, prawda?

hunter999 napisał:
    Natomiast ja na Delphi 10 Rad studio

0