Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Goclever quantum 550 - proces ładowania rozładowuje baterię

Borys523 28 Sty 2016 19:05 792 2
  • #1 28 Sty 2016 19:05
    Borys523
    Poziom 8  

Witam.Szukałem i nie znalazłem nigdzie odpowiedzi w sieci na moje pytanie.
    Telefon jest nowy. Mam go od miesiąca i już spotkała nas niemiła niespodzianka.
    A mianowicie dwa dni przed Sylwestrem telefon wpadł do umywalki z wodą,skąd natychmiast był wyciągnięty.Rozebrałem go tzn.wyjąłem baterię i karty, pozostawiając go do wyschnięcia przez dwa dni.Po czym złożyłem go i był użytkowany przez cały dzień.Dopiero gdy pojemność baterii spadła do 40% chciałem go podładować i tu niespodzianka.Ukazała się ikona ładowania, w ustawieniach również pisze że trwa ładowanie, a tu zamiast przybywać procent,to zaczyna ubywać.Telefon na gwarancji,myślę sobie może walnięta ładowarka, bo przecież inne funkcje telefonu normalnie działają i oddałem do serwisu producenta.
    Po dwóch tygodniach otrzymałem wiadomość że telefon do odbioru, nie naprawiony,oraz że wykryto ślady zalania i gwarancja już wygasła.Rozkręciłem go, ale nic tam nie widzę.Telefon w środku aż błyszczy nowością.
    Naładowałem baterię poza telefonem i normalnie go używam.
    Mam pytanie;czy zostało uszkodzone gniazdo USB do ładowania, czy mogło dojść do innych uszkodzeń na drodze od gniazda USB do styku z baterią.Co jeszcze mogę teraz po miesiącu w tej sytuacji zrobić,czy mogę go używać.
    Pozdrawiam.

0 2
  • Zasilacze Ups
  • Pomocny post
    #2 28 Sty 2016 20:17
    marek216

Poziom 43  

Masz zwarcie w torze ładowania, na początek do wymiany gniazdo.

0
  • Zasilacze Ups
  • #3 28 Sty 2016 21:18
    Borys523
    Poziom 8  

marek216 napisał:
    Masz zwarcie w torze ładowania, na początek do wymiany gniazdo.

Rozumiem,muszę wymienić gniazdo USB.
    Posiadam kilka różnych telefonów,czy mogę podebrać gniazdo z któregoś telefonu,czy muszę zakupić nowe do danego modelu. Czy jest trudno wymienić samemu takie gniazdo.A co z używaniem, czy mogę do czasu wymiany gniazda użytkować telefon.

0