Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Cerapur Midi rosnące ciśnienie CO

04 Feb 2016 22:35 3390 3
  • Level 9  
    Witam.

Od miesiąca jestem użytkownikiem pieca Junkers Cerapur Midi. Jako osoba całkowicie zielona w temacie (dotąd mieszkałem w bloku) mam dwa problemy :

1. W układzie CO powoli rośnie ciśnienie. Od czasu uruchomienia podskoczyło już o jakieś 0.5 bara, może trochę więcej. Obecnie przekracza już 2 bary. Czy to usterka czy może kwestia niedoregulowania pieca ?

2. Zauważyłem że ujście zaworu bezpieczeństwa nie ma żadnego odprowadzenia w postaci rurki czy czegoś podobnego, i jest skierowane w bok, wprost na okablowanie i kontroler. Czy ten model tak po prostu ma ? Czy trzeba coś dokupić ?

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Level 29  
    Sprawdź, czy zawór uzupełniania wody w co jest dobrze zamknięty.
    Nie wiem jak w midi, ale w innych modelach dołączana była rurka, która odprowadzała wodę z zaworu do syfonu. Tyle, że trzeba ją było samodzielnie zamontować.
  • Level 9  
    Zawór jest zamknięty.

Rurki poszukam, choć boję się że mogła zostać w pudle i odjechać na wysypisko razem z resztą opakowań po remoncie :(
    Mam nadzieję że można tą rurkę dokupić osobno ?

Próbowałem spuścić wodę zaworem bezpieczeństwa do ciś < 2 bar. Po ponownym uruchomieniu piec załączał i gasił palnik i tak w kółko.

Wyłączyłem, dopompowałem wody do poprzedniego ciśnienia - wszystko wróciło do normy.

Na razie działa, będę obserwował co się dzieje.
  • Level 29  
    Rurka to taki szary/czarny trochę sztywniejszy peszel o drobnych karbach.
    Prościej skombinować coś zastępczego.
    Z ciśnieniem dziwne... Proponuję zwrócić się do serwisu. Kocioł powinien być chyba jeszcze na gwarancji. Tylko prawdziwy serwis a nie pan jasiu...