Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Midi rosnące ciśnienie CO

Szadol 04 Lut 2016 22:35 1902 3
  • #1 04 Lut 2016 22:35
    Szadol
    Poziom 8  

Witam.

Od miesiąca jestem użytkownikiem pieca Junkers Cerapur Midi. Jako osoba całkowicie zielona w temacie (dotąd mieszkałem w bloku) mam dwa problemy :

1. W układzie CO powoli rośnie ciśnienie. Od czasu uruchomienia podskoczyło już o jakieś 0.5 bara, może trochę więcej. Obecnie przekracza już 2 bary. Czy to usterka czy może kwestia niedoregulowania pieca ?

2. Zauważyłem że ujście zaworu bezpieczeństwa nie ma żadnego odprowadzenia w postaci rurki czy czegoś podobnego, i jest skierowane w bok, wprost na okablowanie i kontroler. Czy ten model tak po prostu ma ? Czy trzeba coś dokupić ?

Z góry dziękuje za pomoc.

0 3
  • #2 05 Lut 2016 05:11
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Sprawdź, czy zawór uzupełniania wody w co jest dobrze zamknięty.
    Nie wiem jak w midi, ale w innych modelach dołączana była rurka, która odprowadzała wodę z zaworu do syfonu. Tyle, że trzeba ją było samodzielnie zamontować.

0
  • #3 07 Lut 2016 15:17
    Szadol
    Poziom 8  

Zawór jest zamknięty.

Rurki poszukam, choć boję się że mogła zostać w pudle i odjechać na wysypisko razem z resztą opakowań po remoncie :(
    Mam nadzieję że można tą rurkę dokupić osobno ?

Próbowałem spuścić wodę zaworem bezpieczeństwa do ciś < 2 bar. Po ponownym uruchomieniu piec załączał i gasił palnik i tak w kółko.

Wyłączyłem, dopompowałem wody do poprzedniego ciśnienia - wszystko wróciło do normy.

Na razie działa, będę obserwował co się dzieje.

0
  • #4 08 Lut 2016 22:52
    piotr_boncza
    Poziom 29  

Rurka to taki szary/czarny trochę sztywniejszy peszel o drobnych karbach.
    Prościej skombinować coś zastępczego.
    Z ciśnieniem dziwne... Proponuję zwrócić się do serwisu. Kocioł powinien być chyba jeszcze na gwarancji. Tylko prawdziwy serwis a nie pan jasiu...

0