Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor lcd

PJS 19 Cze 2005 21:54 954 3
  • #1 19 Cze 2005 21:54
    PJS
    Poziom 15  

Zamierzam kupić monitor lcd 15 cali - większy mi nie potrzebny. Myślałem o LG 1530S (albo B). Co o nim sądzicie. Ma mi służyć przede wszystkim przy pisaniu programów na mikrokontrolery, internetu i programów biurowych oraz zależy mi aby chodziły płynnie gry z serii Gothica oraz Might and Magic. A może macie inne propozycje? Cena do 1500PLN.

0 3
  • #2 19 Cze 2005 22:16
    gamid
    Poziom 17  

ja mam do sprzedania prawie nowke ale 17 za 1000zł z gwarancja 608343910

0
  • #3 20 Cze 2005 00:37
    MirekCz
    Poziom 35  

Osobiscie polecam Belinee. Sa to tanie monitory o doskonalym stosunku jakosc/cena.
    Posiadalem kilka monitorow tej firmy, a w obecnej chwili mam ich LCD 101715 (stary model, moj ma juz przeszlo 2 lata)

Jezeli monitor wykorzystujesz do programowania, polecam 17". Na poczatku zdziebko trudno sie przyzwyczaic do jego ogromu (ja przeszedlem z 15" CRT.. czyli w praktyce odpowiednik jakiegos 13.5" LCD). Ogromna zaleta 17" LCD jest ich podwyzszona rozdzielczosc do 1280x1024 -> wiecej tekstu miesci sie na ekranie, latwiej pisze sie program.

Inna mozliwosc to ustaienie 2x15" LCD... praktycznie miesci sie w twoim przedziale cenowym - 1500zl.

Jak kupujesz to polecam monitory najdrozsze... roznice cenowe miedzy najslabszym a najsilniejszym monitorem Belinea to jest jakies 20%, a roznica w parametrach znaczna.

z 17" polecam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18534 - parametry wygladaja bdb

z 15" http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17958 (jedyny minus to dosyc maly jak na obecne czasy kat widzenia.. jednak jak to ma byc monitor a nie ekran do odgrywania DVD dla kilku osob to nie ma problemu)

Co do plynnosci gier, mam monitor o bardzo slabym czasie dostepu (jak mowilem, stary model, ma 40ms) i w grach nie widze raczej problemow. Moze w szybkich strzelankach typu QUAKE mozna czasem sie doczepic do rozmazania lekkiego, ale nic co by sie mocno rzucalo w oczy. Nowsze monitory maja czas reakcji 25ms i mniejszy, wiec ew. problem jest znacznie zredukowany.

Dodano po 2 [minuty]:

Osobiscie polecam Belinee. Sa to tanie monitory o doskonalym stosunku jakosc/cena.
    Posiadalem kilka monitorow tej firmy, a w obecnej chwili mam ich LCD 101715 (stary model, moj ma juz przeszlo 2 lata)

Jezeli monitor wykorzystujesz do programowania, polecam 17". Na poczatku zdziebko trudno sie przyzwyczaic do jego ogromu (ja przeszedlem z 15" CRT.. czyli w praktyce odpowiednik jakiegos 13.5" LCD). Ogromna zaleta 17" LCD jest ich podwyzszona rozdzielczosc do 1280x1024 -> wiecej tekstu miesci sie na ekranie, latwiej pisze sie program.

Inna mozliwosc to ustaienie 2x15" LCD... praktycznie miesci sie w twoim przedziale cenowym - 1500zl.

Jak kupujesz to polecam monitory najdrozsze... roznice cenowe miedzy najslabszym a najsilniejszym monitorem Belinea to jest jakies 20%, a roznica w parametrach znaczna.

z 17" polecam http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18534 - parametry wygladaja bdb

z 15" http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17958 (jedyny minus to dosyc maly jak na obecne czasy kat widzenia.. jednak jak to ma byc monitor a nie ekran do odgrywania DVD dla kilku osob to nie ma problemu)

Co do plynnosci gier, mam monitor o bardzo slabym czasie dostepu (jak mowilem, stary model, ma 40ms) i w grach nie widze raczej problemow. Moze w szybkich strzelankach typu QUAKE mozna czasem sie doczepic do rozmazania lekkiego, ale nic co by sie mocno rzucalo w oczy. Nowsze monitory maja czas reakcji 25ms i mniejszy, wiec ew. problem jest znacznie zredukowany.

Aha, kupujac monitor, kaz go wlaczyc przy sobie i sprawdz czy nie ma "marwych pikseli" (pikseli, ktore sie nie swieca i/lub swieca sie na stale)
    W celu sprawdzenia tego zmien tlo windowsa na czarne , czerwone, zielone, niebieskie. Jezeli na ekranie widac wady... nie bierz monitora (karz przyniesc inny lub zrezygnoj z zakupu)
    Pozatym dowiedz sie dokladnie jakie sa warunki wymiany monitora w razie wystapienia martwych pikseli (najczesciej jest to okreslone ze np od 3 monitor jest wymieniany itd... sprawdz to dokladnie, bo takie martwe piksele to ewentualnie problem... ja naszczescie nie mialem z tym zadnych problemow ;)

0
  • #4 21 Cze 2005 20:07
    PJS
    Poziom 15  

Z martwymi pikselami to wiem. niby do 3 to dopuszczalne, ale samochodu (fabrycznie nowego) z rysą na lakierze też bym nie kupił :D
    Jeśli chodzi o 17'' to niestety dla mnie zbyt duża rozdzielczość (niewygodnie mi się patrzy. Treraz mam analoga 17'' , pracuję w 1024x768 i wystarcza). Belinei się przyjrzę. Dzięki.

0
  Szukaj w 5mln produktów