Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK3 - Podłączenie świateł do jazdy dziennej

Adrik66 16 Lut 2016 21:43 3144 7
  • #1 16 Lut 2016 21:43
    Adrik66
    Poziom 10  

Witam piszę tutaj ponieważ zakupiłem sobie światła do jazdy dziennej w sklepie motoryzacyjnym stwierdziłem że podłącze +12 pod alternator ale sprzedawca stwierdził że mogą się spalić że wyższe napięcie pójdzie
    Mam do was pytanie gdzie wy podłączacie +12 ewentualnie pod który przekaźnik (pomocne foto ) chodzi o mondeo

Nawiasem mówiąc to już naczytałem się ale nikt nic konkretnie nie powiedział

Moje auto to Mondeo MK3 LIFT 2004r
    2,0 TDCI

Pozdrawiam Adrian

0 7
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2016 21:11
    3piroman666
    Poziom 17  

Witam.
    A może by coś tak więcej? Na pewno w pudełku masz jakiś schemat podłączenia. Co to za światła kupiłeś bo jest tego teraz tyle że musisz napisać coś więcej ile przewodów pewnie trzy. Jeden pod kabel od żarówki postojowej drugi pod masę, a trzeci tu pytanie bo zależy co kupiłeś jak z automatem(zapalają się przy odpowiednim napięciu i gasną po spadku do odpowiedniego coś koło 12v po ustabilizowaniu akumulatora po zagaszeniu samochodu) to możesz pod akumulator czy tam alternator w sumie na jedno wyjdzie, jeżeli to tak proste bez niczego to musisz znaleźć + po stacyjce i pod niego się wpiąć.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 17 Lut 2016 22:00
    Adrik66
    Poziom 10  

Kolego światła są z automatem mają taki schemat kabelek czerwony +12 , czarny na masę, biały na pozycję
    myślałem o podłączeniu pod alternator ale sprzedawca stwierdził że może chwilowo skoczyć napięcie i może spalić
    mi tylko przychodziło na myśl o alternatorze jako +12 , bo szczerze nie wiem który z przekaźników ma +12 po przekręceniu zapłonu :)

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lut 2016 22:04
    3piroman666
    Poziom 17  

To jak ma automat to spokojnie możesz podłączyć światła pod plusa przy akumulatorze, po zgaszeniu silnika będą jeszcze chwilę świecić do póki napięcie na nim nie spadnie. Chyba że nie chcesz żeby tak świeciły to wtedy musisz znaleźć gdzieś w skrzynce pod maską + po stacyjce.

0
  • #5 17 Lut 2016 22:25
    Adrik66
    Poziom 10  

no z tego co mi mówił sprzedawca to powiedział że te są z automatem posiadają 3 kabelki czerwony+12,biały +12 , czarny masa
    a to nie będzie tak że te światła jak podłączę pod aku to one będą po zgaszeniu auta świecić ciągle ??
    Pytam z ciekawości ponieważ trochę się tych tematów już oczytałem ?
    znalazłem schemat na którym wynika że odpowiada za zapłon bezpiecznik F28 20A mam tam pod ten bezpiecznik kabelek podłożyć ??

0
  • Pomocny post
    #6 17 Lut 2016 22:30
    3piroman666
    Poziom 17  

Jak mają automat to po chwili zgasną po minucie góra 2 jak są to takie najprostsze to niestety ale musisz znaleźć sobie plusa po stacyjce i wtedy będą gasnąć od razu po zgaszeniu silnika. Czerwony właśnie to ten plus biały to plus przy postojówce ( tak zakładam ty masz schemat żebyś ich czasami nie zamienił) czarny wiadomo. Jest coś jeszcze na kablach jakaś kostka czy kable od razu z lamp wychodzą i nic po drodze nie ma? Jakieś zdjęcie może daj albo coś.

0
  • #7 17 Lut 2016 22:34
    Adrik66
    Poziom 10  

Ford Mondeo MK3 - Podłączenie świateł do jazdy dziennej
    Kolego to jest schemat do Mondeo czy mam podłożyć kabelek pod F28 ??

1
  • #8 17 Lut 2016 23:43
    3piroman666
    Poziom 17  

Chodziło mi bardziej o schemat świateł bo jak masz automat to nie ma sensu się bawić, a podłączyć możesz i tam wszystko jedno tylko raczej przed bezpiecznikiem na wejściu bo światła podejrzewam mają swój.

Dodano po 2 [minuty]:

Ps weź miernik albo prubierkę i sobie sprawdź gdzie masz takiego plusa żeby jeszcze było ci się łatwo w niego wpiąć jak wybierasz już taką opcję.

0