Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony DCR-HC47 - Zgrywanie filmów kablem USB

dominik24 19 Lut 2016 17:46 645 7
  • #1 19 Lut 2016 17:46
    dominik24

Poziom 17  

Szanowni koledzy,
    Czy możliwe jest zgrywanie filmów z kamery Sony DCR-HC47 za pomocą kabla USB?
    Do tej pory korzystałem ze starszego laptopa który miał gniazdo PCMCIA i miałem przejściówkę na gniazda Firewire. W nowym lapku niestety nie posiadam ani portu Firewire ani gniazd PCMCIA. Posiada natomiast porty USB (w tym 3.0). Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym przejściówkę Firewire-USB. Podłączyłem kamerę i niestety nic nie działa - pojawia się dymek że nie można rozpoznać urządzenia itd. Czy takie połączenie w ogóle jest możliwe? Czy potrzebuję jakiś sterowników?
    Proszę o pomoc w temacie.

0 7
  • #2 19 Lut 2016 18:34
    Piotr2608

Poziom 37  

Niech mnie ktoś poprawi ale Firewire a USB to dwa różne standardy. O ile sygnał z USB do Firewire jest kompatybilny to w drugą stronę to nie zadziała. Zasilanie Firewire wynosi 12 lub 30 V - według specyfikacji.

0
  • #3 20 Lut 2016 06:26
    Polon_us
    Poziom 40  

dominik24 napisał:
    Czy takie połączenie w ogóle jest możliwe?

Nie, nie jest to możliwe przy tej kamerze.
    dominik24 napisał:
    Czy potrzebuję jakiś sterowników?

Nie istnieją takowe.
    Piotr2608 napisał:
    Niech mnie ktoś poprawi ale Firewire a USB to dwa różne standardy.

Kolega oczywiście ma rację.
    Oprócz różnic w używanym napięciu zasilania, są jeszcze zasadnicze różnice w przesyłaniu danych.

0
  • #4 20 Lut 2016 08:56
    dominik24

Poziom 17  

W takim razie jaki sens mają sprzedawane przejściówki?
    W jaki sposob mogę zgrać nagranie na tego laptopa skoro nie mam firewire ani pcmcia.?

0
  • #5 20 Lut 2016 09:22
    Piotr2608

Poziom 37  

Przejściówki sprzedaje aby użytkownik telefonu z USB mógł go podłączyć do komputera MAC. Aby do jakiegokolwiek połączenia mogło dojść telefon musi być wyposażony w jakiś serwer (nie pamiętam jak to się nazywa). Nie każdy telefon można podłączyć w ten sposób.

0
  • #6 20 Lut 2016 09:45
    dominik24

Poziom 17  

Piotr2608 napisał:
    Przejściówki sprzedaje aby użytkownik telefonu z USB mógł go podłączyć do komputera MAC. Aby do jakiegokolwiek połączenia mogło dojść telefon musi być wyposażony w jakiś serwer (nie pamiętam jak to się nazywa). Nie każdy telefon można podłączyć w ten sposób.

Temat dotyczy podlaczenia kamery cyfrowej do komputera

0
  • #7 20 Lut 2016 09:48
    Polon_us
    Poziom 40  

dominik24 napisał:
    W jaki sposob mogę zgrać nagranie na tego laptopa skoro nie mam firewire ani pcmcia.?

Kolega ma dwa wyjścia:
    - skorzystać z pomocy kogoś, kto ma komputer z gniazdem FireWire
    - można użyć urządzenie o nazwie Grabber Video - ale jakość w tym przypadku jest problematyczna w porównaniu z FireWire. Kolega przejrzy dział Multimedia -> Film. Ten temat był tam poruszany wiele razy.

0
  • #8 20 Lut 2016 09:50
    Piotr2608

Poziom 37  

dominik24 napisał:
    W takim razie jaki sens mają sprzedawane przejściówki?

dominik24 napisał:
    Piotr2608 napisał:

Temat dotyczy podłączenia kamery cyfrowej do komputera

Odpowiedziałem na pytanie autora postu

0