Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung - brak obraz na tv

Alameida 27 Lut 2016 11:24 771 7
  • #1 27 Lut 2016 11:24
    Alameida
    Poziom 9  

Cześć Wszystkim.

Opiszę może na wstępnie mój problem. Próbuję podłączyć monitor i tv do karty graficznej, ale jak uda mi się wyświetlić obraz na monitorze to nie widzę obrazu na tv. Próbowałem podłączyć sam tv ale też nie mam obrazu. Jeśli chodzi o podłączenie samego monitora z tym nie ma problemu. Monitor podłączam kablem vga do dvi na przejściówce do karty graficznej, a tv jest podłączony kablem hdmi do hdmi. Byłbym wdzięczny za jakieś rady i czy w ogóle da się wyświetlić obraz z monitora na tv przy takim sprzęcie.

karta graficzna: AMD RADEON MSI R7 260X 1GB GDDR5 (1175/6000)
    Monitor: Flatron L1750 SQ
    Telewizor: Samsung UE43J5600

Pozdrawiam

0 7
  • #3 27 Lut 2016 15:48
    Alameida
    Poziom 9  

Z całym szacunkiem ale nic mi to nie pomogło.Dużo szukałem w necie ale nie znalazłem podobnego przypadku. Najlepsze w tym wszystkim jest to że jak klikam prawym na rozdzielczość ekranu to mogę wybrać kilka możliwości: monitor, tv lub ekran współdzielony 1|2 wiele monitorów, ale w każdym z tych przypadków nie wyświetla sie obraz na tv. W tlewizorze są złącza 3 hdmi i w jednym jest dekoder drugie jest do talerza (sat) i zostaje jedno oznaczone hdmi(dvi) do którego według instrukcji powinno sie podpiąc monitor. Z początku myslałem że to wina kabla hdmi ale sprawdziłem 3 w tym jeden hdmi-dvi i też nic nie pomogło. próbowałem wymusić rozdzielczośc 1920x1080 na 17" monitorze co zakończyło się zniknięciem wszystkiego z pulpitu co mnie nie dziwi przy takiej rozdziałce. Próbowałem też rozszerzyć ekrany lub powielić ale bez skutecznie. Jeśli mam byc szczery to juz nie mam pomysłu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, to że nie da się rozdzielczości 1280x1024 z 17" monitora wyświetli na 43" telewizorze z rozdzielczością 1920x1080. Może ktoś inny ma jakis pomysł.

0
  • #4 27 Lut 2016 15:49
    KapitanSTS
    Poziom 23  

W TV przełączyłeś na odpowiednie wejście? Masz np. laptop podłączony do HDMI2 i czy tak jest ustawiony TV?

0
  • #5 27 Lut 2016 16:27
    Alameida
    Poziom 9  

Tak próbowałem tego. Najlepsze jest to że po podłączeniu w jakie kolwiek złącze jest do wyboru tylko tv lub scree mirroring i nic więcej a wszystkie 3 hdmi są nie podświetlone czyli nie mozna ich wybrać. Dziwne bo w tym samym momncie na komputerze jest że znaleziono nowy sprzęt i wykrywa tv. Jakby co to wszystkie 3 hdmi były sprawdzane i w komputerze i w telewizorze i u znajomego działa, wiec wydaje mi się że to wina tego monitora i jego rozdzielczości ale mogę sie mylić.

0
  • #6 27 Lut 2016 16:31
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Jak może być wina monitora? Raczej TV. W moim TV Panasonic Viera czy masz coś podpięte czy nie możesz wybrać kaźde złączę.

0
  • #7 27 Lut 2016 17:28
    Alameida
    Poziom 9  

Nie wiem, jestem z tego laikiem dlatego takie przypuszczenie. Przyszedł mi do głowy jeden pomysł, czy moze to być wina np. softu w telewizorze? Nigdy jego oprogramowanie nie było uaktualniane, może tu tkwi problem?

0
  • #8 09 Mar 2016 17:53
    Alameida
    Poziom 9  

Jesli kogoś to interesuje, to przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora pomogła na co nie wpadłem za pierwszym razem.

0