Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 320 d e91 2008r. Kierunkowskazy szybko mrugają i wyskakują inne błędy swiate

08 Mar 2016 21:38 2403 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam taki problem w swoim BMW 320d e91 2008r.
    Kierunkowskazy bardzo szybko mrugają, pokazuje błędy świateł, spalonego światła przecimglowego, światło stopu delikatnie swieci cały czas jakby była żarówka spalona. Wszystkie żarówki sprawdzałem i sa dobre, proszę o pomoc kogoś kto spotkał sie z podobnym problem, Dodaje ze masę, i styki, kostki sprawdziłem .. Czekam na jakieś mądre rady. ??? Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wygląda na to jak byś miał lampy zmienione.
    We wrześniu 2008 roku e91 przeszło facelifting, w którym m.in. tylne lampy zostały zmienione na ledowe. Jeżeli fabrycznie Twoje auto miało zwykłe lampy, a teraz masz wsadzone LED'owe to sterownik nie widzi odpowiedniego obciążenia. LED'y pobierają mniejszy prąd niż zwykłe żarówki. Stwierdza, że żarówki są przepalone i wyrzuca błędy. To normalne, że wtedy kierunkowskazy szybko migają bo tak właśnie auto sygnalizuje przepalenie któregokolwiek z kierunkowskazów.

Rozwiązaniem jest kodowanie sterownika FRM. Szukaj w necie pod hasłem "Coding Pre-LCI to LCI Tail Lamp" Jeżeli nie masz interfejsu, nie bawiłeś się nigdy w kodowanie to szybciej i bezpieczniej będzie znaleźć kogoś kto zrobi to za Ciebie.

Jeśli będziesz bawił się w kodowanie to można to zrobić przez dodanie odpowiedniego argumentu do tzw. Vehicle Order i kodowanie sterownika FRM zgodnie z VO, lub też za pomocą NCS Experta wyłączyć opcje Cold i Hot Monitoring dla świateł które zastąpiono LED'ami.

Jeżeli nie masz zmienionych świateł na poliftowe to być może rozjechało się coś w sterowniku i pomogło by zwykłe kodowanie FRM'a pod Vehicle Order, który masz teraz w aucie.
  • Poziom 2  
    Lampy mam jeszcze przedliftowe na żarówki 12v 21w, dodam ze wszystko było wporzadku i któregoś dnia odpalam auto i wszystkie błędy wyrzuciło w tym samym czasie...
  • Poziom 2  
    Witam ponownie. Problem rozwiązany i chciałbym sie podzielić tym z innymi użytkownikami takiego samego modelu BMW👍
    Błędy i problemy ze światłami pojawiły sie i w kolejny dzien miałem problem z odpalaniem auta i akumulatorem, zaczelem od sprawdzenia alter., ładować aku. Podmieniać aku. i nic nie pomagało.
    Doszedłem do wniosku ze moze byc problem z kablem od akumulatora. Po oględzinach okazało sie ze jest uszkodzona klemą plusowa ''pirotechniczna'' naprawiłem ja na szybko (na sprawdzenie a teraz szukam drugiej). Akumulator wrócił do życia. I problemu nie miałem z odpalaniem. Ale błędy dalej wyskakiwały. Postanowiłem postawić na wilgoć w aucie i jakieś zwarcie na kostce, jeszcze w ten sam dzien co naprawilem klemę suszylem auto wykładziny odkręciłem i jechałem pol dnia suszarka, sprawdziłem kostki, żarówki itp. I tez nic nie zmieniło. Zaczelem sie zastanawiać nad serwisem zeby sie tym zajął bo ''mechanicy'' większość nie wczuwa sie w tego typu awariie.. Znam samych takich. Lecz dzisiaj po dniach czterech od tej kuracji wsiadam odpalam auto i okazuje sie ze wszystko jest dobrze i ani jednego błędu nie pokazuje👍💪😊😊😊👌
    Pozdrawiam👍👍 👊😎