Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki do komputera? 2.0 do 250zł, a może zostawić obecne?

kuba83bb 08 Mar 2016 22:40 1635 7
  • #1 08 Mar 2016 22:40
    kuba83bb
    Poziom 8  

Witam

Posiadam słuchawki Philips SHP1900 czyli taniocha, ale głośniczek 40mm i do brzmienia nie mam zastrzeżeń (słyszalne wszystkie tony tak jak trzeba)

Głośniki 5.1 posiadam creative t6100, ale tu już z jakością reprodukcji tonów jest średnio, prawdopodobnie wykres tonów to V, czyli dużo basu, mało średnich, dużo wysokich.

W poszukiwaniu średnich tonów skusiłem się na satelitki w bdb cenie:

Jakie głośniki do komputera? 2.0 do 250zł, a może zostawić obecne?

Już mam podłączone zamiast oryginalnych, już jest dużo lepiej bo są sporo większe średnice głośnika i wielkość całej kolumienki, a dodatkowo szersze i bardziej miękkie zawieszenie membran co w końcu daje średnie tony na dobrym poziomie (tak mi się wydaje)

W equalizerze podbiłem cały zakres średnich tonów na ok +8db, level obniżyłem na -8db żeby nie było zniekształceń.

Pokrętło basów na minimum, odcięcie niskich tonów przy 80hz (thx standard)

No i gra to teraz dużo lepiej niż w oryginale.

Ale zastanawiam się czy nie kupić jakichś tanich kolumn 2.0 dla lepszej jakości dźwięku?

W oko wpadły mi:

Edifier r1100 - podobno ładnie przenoszą całe pasmo.
    Microlab B77 - podobno lekko wycofana średnica, co średnio mi się podoba.
    Genius SP-HF1800A

Jak myślicie, czy moje rozumowanie jest poprawne, czy dać sobie spokój i pozostać przy obecnych głośnikach?

Pokój to ok 13m2 czyli malutki, odsłuch od 0,5m-1m odległości od głośników.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

0 7
  • #2 09 Mar 2016 00:11
    pid
    Poziom 12  

Żadne z nich to nie będzie hifi, te Microlaby na pewno będą lepiej brzmiały naturalniej niż te Twoje Creative. Czy jednak będzie wystarczające, aby spełnić Twoje oczekiwania, tu nikt nie zgadnie. Nie sugeruj się przypadkiem mocą wzmacniacza. Do muzyki na co dzień zazwyczaj starcza 2x 10W. Określenie ?Lekko wycofana średnica? przy tej przesiadce śmiało możesz zignorować.

0
  • #4 09 Mar 2016 01:35
    pid
    Poziom 12  

jeszcze jedno mozesz wziac pod uwage, otwór bass reflex, jak chcesz głośniki postawić przy samej ścianie, czy w środku mebla, to otwór powinien być z przodu jak w Edifier.

0
  • #5 09 Mar 2016 19:49
    kuba83bb
    Poziom 8  

Dokładnie, zapomniałem napisać, że głośniki byłyby blisko ściany ustawione na biurku, mniej więcej na wysokości głowy.

Zapomniałem też, że używane by były 33% gry, 33% muzyka, 33% filmy, więc nie wiem czy nie przydało by się jednak 5.1 do gier i filmów.

Po ustawieniach equalizera, subwoofera, odcięcia basów, wymianie satelitek na te z modelu t5900 czyli chyba jedne z najlepszych jak nie najlepszych z zestawów creative, wydaje mi się że sprzęt gra wystarczająco w każdym paśmie, więc nadal się zastanawiam czy zmieniać czy dać sobie spokój.

Następna sprawa to używanie coraz częściej słuchawek wieczorami jak i w ciągu dnia.

Podsumowując, daje sobie spokój bo za bardzo kombinuje, jak coś padnie lub przestanie wystarczać to wtedy zmienię od razu na coś lepszego, póki co jest ok.

0
  • #6 09 Mar 2016 21:57
    pid
    Poziom 12  

Nic nie stoi na przeszkodzie aby miec lepsze przednie stereo z microlabów i pozostałe kanały z 5.1 z aktualnego twojego crativa. Zamiast użycia przednich creative użyjesz microlaby. Nie wolno zrobić połączenia wyjścia na głośniki ze skrzynki creativa do wejścia microlabów, bo to jest wyjście wzmacniacza. Wejścia audio w microlabach podłaczysz bezpośrednio do wyjścia przednich głośników w karcie muzycznej, gdyż microlaby mają swój wzmacniacz. Będziesz mógł wzmocnić bas microlabów tym basem z creativa, albo creativa wyłaczyć, i używać samego stereo z microlabów.

Dodano po 20 [minuty]:

hm, chyba jednak moze byc mały problem aby tak podłaczyć, widze po zdjeciach w internecie ze ten crative ma pokrętło głośnosci i pewnie włącznik w jednym z małych przednich głośników, bez modyfikacji tego chyba się nie obejdzie, bo inaczej może nie zagrać.
    Można jednak podłączyc do komputera drugą kartę dzwiekową, do kupienia za niewielkie pieniądze karta na usb, i przełączać domyślne urządzenie grające w panelu ustawień audio. W zaawansowanej konfiguracji niektórych odtwarzaczy, np. winamp, można ustawić na stałe aby grał na wybranym urządzeniu audio.

0
  • #7 12 Mar 2016 13:59
    kuba83bb
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedzi :)

A co myślicie o satelitkach z zestawu GigaWorks s750 http://allegro.pl/satelity-satelita-creative-gigaworks-s750-kabel-i6048854772.html żeby dać je jako satelity na przód?

"Każda z kolumienek ma konstrukcję dwudrożną. Wyposażona jest w dwa głośniki: średniotonowy o 7,5-centymetrowej, polipropylenowej membranie oraz wysokotonowy (2,5 cm) z tytanową kopułką"

Ewentualnie jakieś inne 3 Omowe głośniczki?

Czy może olać te mody i kupić jakieś geniusy 5.1? (geniusy jednak odpadają, strasznie duża awaryjność)

Zmiana koncepcji :)

Wymyśliłem aby zrobić/kupić satelity na przód z normalnym średniotonowym głośninkiem + wysokotonowy oczywiście w obudowie MDF, ewentualnie jeszcze centralny tego samego typu.

Ale mam trochę wątpliwości:

Czy 4 omowe głośniki będą dobrym zamiennikiem obecnych 3 omowych i czy będzie dobra jakość dźwięku?

Czy ten wzmacniacz z t6100 napędzi takie głośniki (ok 10-13cm 4ohm)?

A może lepiej kupić jakieś używane kolumienki z miniwieży i podłączyć?

Obecne fronty dał bym wtedy na tył.

A może to nietrafiony pomysł?

Proszę o odpowiedzi.

0
  • #8 21 Mar 2016 12:42
    kuba83bb
    Poziom 8  

Brak odp to biorę sprawy w swoje ręce :)

A jednak, jako że coraz więcej słucham muzy na kompie, zakupiłem MC-HF24 http://www.modecom.pl/mc-hf24/2.0/glosniki/audio/produkty/ w dobrej cenie, które będą odpowiadały tylko za średnie i wysokie tony, do basu zostawię subwoofer z t6100 odpowiednio ustawiony - crossover frequency na 80hz i bass na min.

Mam nadzieję że 24W satelity + 24W sub w 2.1 ładnie napędzi mój mały pokoik.

Dam znać jak się sprawuje jak już będę miał sprzęt.

Ps. rezygnuje z 5.1 bo jak wiadomo nawet z5500 za 1k wymięka w muzyce z tanimi monitorkami.

Jeszcze pytanko, jak najlepiej połączyć aktywny sub z creativa z aktywnymi 2.0? rozdzielacz jack -> 2x jack i oddzielnie 2 zestawy podłączyć?

0