Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic 50CX680E Czy warto ?

cultstyleboy 01 Apr 2016 12:38 5907 79
    Svetherus
    Level 28  
    Im lepszy sygnał, tym lepiej.
    Jak podpinam u siebie Blu-ray'a, to obraz naprawdę powala.

Zależy na ile lat planujesz zakup TV. Jeśli na 3-4 - kup FHD, jeśli dłużej, brałbym UHD.

aaaa - no i problem jest taki, że jeśli FHD - to raczej będziesz zmuszony do Androida - bo konkurencja w przedziale do 4000zł jest tylko w Panasonicu 680 albo 700 - a to UHD jest. Ewentualnie Samsung 48ju7000 ale to też UHD (no i cena trochę wyższa).
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Hmmm, ja na przykład nie kupię Peugeota, mimo tego, że silniki są te same co w mojej maździe :) Więc tak :)
    tomsz666
    Level 14  
    Witam

Podłączę się do tematu. Szukam tv do 50 cali. Czytam te wszystkie wątki i mam już mętlik w głowie. Generalnie byłem już zdecydowany na Panasonic TX-50CX680 bez E na końcu ale w sklepie sprzedawca mi go odradzał bo matryca 50Hz i generalnie niby gorszy od polecanego przez niego Sony KDL-50W808C. Tam już android czyli wg sprzedawcy bardziej multimedialny itp. Wcześniej miałem Panasonic TX-L42E30E i tak naprawdę to wszystko mi w nim pasowało może poza tym, że przy oglądaniu piłki nożnej czasami piłka jakby zwalniała. Fajna apka do sterowania przez tel. Możliwość wysyłania plików ze smartphona bezpośrednio na tv. Zależy mi aby tv odtwarzał jak najwięcej formatów na usb (muzyka,video,video z napisami).Chciałbym aby było można również oglądać przez przeglądarkę serwis telewizjada. Często będzie używany też YouTube. Zależy mi także aby jakość obrazu nie była kiepska,kolory,kontrast itp. Czasami pogram na konsoli ale input lag nie powinien być tu wyznacznikiem. Odległość od tv to ok. 4m. Na obraz będę patrzeć na wprost i pod kątem, jakieś 45st. Sygnał DVB-T z anteny za oknem. Czy warto tyle płacić za takie tv czy lepiej wziąć podobny tylko tańszy model np. LG z fajnym pilotem magic? A może Samsung spełni moje wymagania? Nie wiem czemu ale ciągnie mnie do Panasonica. Dziękuję za wszelkie sugestie.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Sprzedawca ściemniał. Panasonic 680e (e na końcu nie ma znaczenia) zawsze ma matrycę 100Hz.
    Sony też jest niezłym wyborem - tyle, że droższym, w FHD zamiast UHD (to akurat plus jeśli będziesz oglądał tylko z dvb-t) - i z 3d. Niestety ma Androida - co owszem daje Ci sporo możliwości, ale sprawia pewne problemy ze stabilnością.

Philipsa 6561 sobie raczej podaruj, bo nie dość że drogi, to to odtwarzania ruchu wydaje się być przeciętny ze względu na niską rozdzielczość w tymże ruchu.
    User removed account
    Level 1  
    tomsz666
    Level 14  
    Svetherus wrote:
    Sprzedawca ściemniał. Panasonic 680e (e na końcu nie ma znaczenia) zawsze ma matrycę 100Hz.
    Sony też jest niezłym wyborem - tyle, że droższym, w FHD zamiast UHD (to akurat plus jeśli będziesz oglądał tylko z dvb-t) - i z 3d. Niestety ma Androida - co owszem daje Ci sporo możliwości, ale sprawia pewne problemy ze stabilnością.

Philipsa 6561 sobie raczej podaruj, bo nie dość że drogi, to to odtwarzania ruchu wydaje się być przeciętny ze względu na niską rozdzielczość w tymże ruchu.

OK ,a jak modele z firmy LG? Warto na któryś zwrócić uwagę? Samsunga i inne raczej sobie odpuszczam. Skąd wiadomo ile Hz ma matryca? Mi ten sprzedawca mówił, że jak nie ma 3d to nie będzie 100Hz w tym Panasie. Podobno android wiesza się w tym Sony,a jak Firefox OS w Panasonic? Sprzedawca mówił też że Panasonic nie ma Flasha i nie otworzy wszystkiego tak jak Sony a gdyby nawet Sony miał z czymś problem to można ściągnąć sobie apkę i nie będzie problemu. Nie ma już w tych tv dodatkowych pilotów multimedialnych. Można kupić dodatkowy specjalny do Sony ale to już dodatkowe 200 zł. Pamiętam jeszcze ten drugi pilot z AS640/650 z płytką dotykowy, fajna sprawa, ale Panasonic ma fajną aplikację na telefon więc można to przeboleć. Czy Sony też taką posiada?
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    tomsz666 wrote:

OK ,a jak modele z firmy LG? Warto na któryś zwrócić uwagę? Samsunga i inne raczej sobie odpuszczam. Skąd wiadomo ile Hz ma matryca? Mi ten sprzedawca mówił, że jak nie ma 3d to nie będzie 100Hz w tym Panasie. Podobno android wiesza się w tym Sony,a jak Firefox OS w Panasonic? Sprzedawca mówił też że Panasonic nie ma Flasha i nie otworzy wszystkiego tak jak Sony a gdyby nawet Sony miał z czymś problem to można ściągnąć sobie apkę i nie będzie problemu. Nie ma już w tych tv dodatkowych pilotów multimedialnych. Można kupić dodatkowy specjalny do Sony ale to już dodatkowe 200 zł. Pamiętam jeszcze ten drugi pilot z AS640/650 z płytką dotykowy, fajna sprawa, ale Panasonic ma fajną aplikację na telefon więc można to przeboleć. Czy Sony też taką posiada?

LG tylko 652v. Ale jest moim zdaniem średniawe. Skąd wiadomo ile ma Hz - można to zmierzyć, czasem producent to podaje. Nie ma to żadnego związku z posiadaniem bądź nieposiadaniem 3d. Android bywa, że się wiesza, czasem trzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. Firefox się nie wiesza. Co do Flasha - Firefox obsługuje flasha - poprzedniego na 100% (stan na 2015r.), obecnego nie sprawdzałem - być może aktualizacja to już zmieniła.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Gorzej, jak zawiesza się przy odpalaniu - vide historia opisana przez GW.

Firefox OS obsługuje starą wersję flasha.
    User removed account
    Level 1  
    tomsz666
    Level 14  
    Quote:
    Panasonic nie obsługuje flasha
    Czyli na odpalenie telewizjady nie ma co liczyć? Jaka w końcu jest tam matryca? Ile Hz natywne i typ?
    Svetherus
    Level 28  
    na 680 telewizjada działa bez problemów.

Co do cloudingu - jak w każdym TV, każdej firmy - sprawdzasz przed kupnem, albo bierzesz do domu zamawiając przez internet i masz 14 dni na zwrot. To jest absolutnie standard przy każdym telewizorze każdej firmy.
    tomsz666
    Level 14  
    Jaka w końcu jest tam matryca? Ile Hz natywne i typ( VA czy IPS )? Skoro ten Panas nie do końca taki dobry to kiedy wychodzą nowe modele z tej firmy na ten rok? Może warto poczekać? Jeśli chodzi o kolory,kontrast i czerń to zawsze Panasonic był wysoko. Jakoś Sony do mnie nie przemawia, chociaż faktycznie w sklepie świeci jakby mocniej tylko czy to plus?. Niedawno byłem zdecydowany na model AS640/AS650 ale ich już nie ma a były chyba całkiem niezłe. Ten clouding to najlepiej sprawdzać w ciemnym pomieszczeniu tak? W sklepie może być problem ze zgaszeniem światła.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    tomsz666 wrote:
    Jaka w końcu jest tam matryca? Ile Hz natywne i typ( VA czy IPS )? [...] Ten clouding to najlepiej sprawdzać w ciemnym pomieszczeniu tak? W sklepie może być problem ze zgaszeniem światła.

Jest 100Hz i VA.
    Clouding w ciemnym pomieszczeniu, w sklepie bywa trudno, ale zamawiając przez internet masz 14 dni na zwrot bez tłumaczeń.

Na TCLa przybywa chętnych, bo jest tani i niezły na papierze. A to sprawia, że dla 90% użytkowników jest wystarczający.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Ale to nie ma znaczenia zupełnie że wprowadzili QD jako pierwsi, itd.
    Dla 90% konsumentów cena i dane na papierze mają kluczowe znaczenie i naprawdę nie chce mi się wklejać Tobie badań na ten temat, ale jest ich cała masa. TCL idealnie pasuje tym konsumentom i tyle - i za to chwała - w dziale marketingu. Ale nie mylmy skuteczności sprzedawania produktu, z jego realną jakością.

Już kiedyś Ci przytoczyłem casus HTC One M7. 3 lata temu gdy go wypuścili był to bezdyskusyjnie najlepszy telefon na rynku, bijący Samsunga, Appla na głowę. I co z tego. HTC było i jest lata świetlne za nimi jeśli chodzi o sprzedaż. Jakość produktu ma się absolutnie nijak to sprzedaży.
    User removed account
    Level 1  
    Svetherus
    Level 28  
    Ale poczekaj poczekaj, przecież co drugi post piszesz, że TCL jest 3 firmą na świecie pod względem sprzedaży? I skuteczności sprzedażowej im nie odmawiam - tyle tylko, że ma się ona nijak do jakości - jest pomimo braku tejże - z powodów które wymieniłem.
    tomsz666
    Level 14  
    Panowie nie odbiegajcie od tematu ;) Na TCL'a nie patrzę, jestem nastawiony najbardziej na Panasonica ewentualnie Sony. Wiecie kiedy nowe modele wyjdą? Chyba, że jeszcze gdzieś można wyrwać tego AS650? Skoro narazie nie ma nic dobrego to jestem gotów poczekać, i tak rok czasu jadę na tunerze DVB-T USB pod kompem plus wcześniej wspomniana telewizjada ;)
    User removed account
    Level 1  
    elkanguro
    Level 9  
    Cześć, to ja też się podłączę bo chodzi mi ten 50-CX680E po głowie. Obecnie cena 3000zł ale mam jeszcze około miesiąc czasu na zakup. Poszukuję telewizora przede wszystkim do oglądania piłki nożnej. Planuję też podłączenie PS4 w przyszłości. Rok temu kupowałem ojcu 40" Panasonica AS640 i jest bardzo zadowolony z niego. Czy ten CX680E jest porównywalny jakościowo? Mnie również się podoba stąd poszukuję czegoś podobnego.
    tomsz666
    Level 14  
    No ten podobno gorzej świeci ale nie wiem czy aż tak źle aby nie był wart tych 3000zł.
    Svetherus
    Level 28  
    Jeśli głównie/tylko do sportu, to można coś innego kupić - 4k nie jest potrzebne w żaden sposób.. a czy warto - pojedź do sklepu i zobacz, czy podoba Ci się przetwarzanie ruchu tego TV ot co :)
    elkanguro
    Level 9  
    Wiadomo, że nie tylko sport, ale jednak na tym mi najbardziej zależy, żeby obraz dynamiczny był płynny, bez smużenia. W sklepie poprosiłem sprzedawce aby mi włączył jakiś mecz, odpalił z pendrive'a jakiś fragment ale już w 4K. Wyglądało to ładnie. Jeśli przy niższej rozdzielczości będzie równie dobrze to dla mnie ok. No chyba, że jeśli nie ma sensu płacić tych 3000 za 4K to o ile taniej może być coś godnego uwagi/lepszego w FullHD? Osobiście trochę obawiałbym się Androida w TV, żeby z czasem te aplikacje nie zaczęły go zamulać jak to się często dzieje w przypadku kilkuletnich telefonów.
    Svetherus
    Level 28  
    jeśli chcesz 50 cali za 3000zł to albo ten Panasonic, albo z FHD - Samsung j6200, Sony 755c, LG 652v.

Panasonic upscaluje sygnał bardzo dobrze.