Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiroom - Multiroom w domu

10 Kwi 2016 21:55 1329 9
  • Poziom 9  
    Witam

Chciałbym sobie zainstalować system multiroom audio w domu. Mam kable głośnikowe pociągnięte z jednego pokoju do: salonu, kuchni, łazienki, sypialni ( do każdego z nich po dwa kable czyli do dwóch głośników). Wszystkie kable schodzą się w jednym miejscu w salonie.
    Szukam takiego sprzętu do multirooma który spełniałby następujące funkcję:

a) można podpiąć do niego 4 pokoje czyli 4x po dwa kable
    b) można puszczać w tych 4 pokojach to samo lub w każdym coś innego
    c) obsługa poprzez wifi, aplikację na kompa, smartfona, tablet itp
    d) posiada wbudowany dysk hdd lub można do tego urządzenia podpiąć pamięć zewnętrzną z danymi audio
    e) posiada wgrane stacje radiowe lub w jakiś inny sposób za pomocą aplikacji można odtwarzać stacje radiowe.

Ktoś polecał mi Sonos Connect:AMP ale nie jestem pewien czy można za pomocą tego obsługiwać 4 różne pomieszczenia na warunkach o jakich pisałem powyżej.

Wielki dzięki z góry za wszelkie propozycje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Taką funkcjonalność posiadają różne nowe zaawansowane systemy np. Sonos czy Heos.
    Sterujesz aplikacją i w każdej strefie możesz słuchać co chcesz, masz w tym radio internetowe i serwisy jak Spotify czy Tidal. Jedynym minusem jest cena poszczególnych elementów.

• Poziom 26  
    Można postawić 4 wzmacniacze, po 2600zł każdy w miejscu, gdzie schodzą się kable. Zrobić dla nich wspólny serwer NAS (cena ok 500zł) z dyskami twardymi z muzyką.

Zamiast Sonosa mogę polecić Ci Polk Audio Omni A1. Gra lepiej, funkcjonalność aplikacji podobna, posiada radia internetowe, Tidala, Spotify, Deezer. I jest tańszy!
    http://www.ceneo.pl/36515973

Możesz też zainwestować w centralę multiroom, która ogarnie wszystkie pokoje na raz, ale jej funkcjonalność będzie żadna np
    http://www.ceneo.pl/26363163

Po raz kolejny apeluje - nie montujcie kabli w ścianach bez konsultacji z instalatorami audio-video!

Konsultacja z projektem kosztuje kilkaset złotych. To jest nic w porównaniu do remontu mieszkania lub budowania domu. A liczba rozwiązanych potencjalnych kłopotów spada kilkukrotnie!
  • Poziom 20  
    jaki budżet chcesz przeznaczyć? Z tą funkcjonalnością możesz iść albo w Sosnosa albo sprzęty Yamaha Music Cast. Profesjonalne systemy multiroom trochę kosztują. Planujesz kino w salonie?
  • Poziom 9  
    Na zakup sprzętu mogę poświęcić budżet tak z 5 tys zł ( nie liczę tu kosztów głośników). Nie szukam mega profesjonalnego sprzętu, tylku funkcjonalnego.

Jak patrzę na zdjęcia Polk Audio Omni A1 to wydaje mi się że ma wejścia tylko na 2 głośniki ( 2 pokoje).
    Poza tym czy ma wbudowany jakiś dysk cy podpina się do niech dysk przez HDMI.
    Pytanie mam też czy coś jeszcze trzeba do tego dokupić czy to jest wszystko i tylko podpinam głośniki i gra?

A macie jakieś inne propozycję z Sonosa lub Yamahy?
  • Poziom 20  
    Jeśli planujesz kino w salonie to możesz zainwestować w dwa amplitunery Yamah RXV-679, wtedy jeden wykorzystasz w pełni: 5 kanałow na kino domowe, 2 kanały na drugą strefę, a kolejne dwie strefy napędzisz z drugiego amplitunera.
    Wchodzą nowe wzmacniacze WXA-50. Mógłbyś użyć takie 4, ale nie wiem jeszce w jakiej są cenie i czy zmieścisz się w budżecie.
    http://audioklan.pl/yamaha/produkt/yamaha-musiccast-wxa-50.html
    Z Sonosem przekroczysz budżet, potrzebujesz 4 AMPów, a koszt jednego to około 2500zł.
    Podobnie sytuacja wygląda z Heosem.
  • Poziom 9  
    Witam

Chciałbym się przypomnieć w temacie bo amplitunery proponowane nie pozwalają mi sterować tym systemem z poziomu smartfona.

Bardziej szukać czego takiego jak Sonos ale żeby można było obsługiwać 4 pokoje.
  • Poziom 20  
    Darmowa aplikacja Yamaha Music Cast na to pozwala. Przypisujesz strefę do rzeczywistego pomieszczenia i sterujesz 4 pomieszczeniami z jednej aplikacji
  • Poziom 9  
    Mogę się z Yamah RXV-679 łączyć poprzez WiFi?

Czy jak już kupię 2 x Yamah RXV-679 i do tego głośniki to jeszcze coś potrzebuję aby system był już kompletny?

A bazę/bibliotekę muzyki jak mogę do tego podłączyć lub wgrać?

Czy Yamah RXV-679 ma wgrane stacje radiowe ( które będę mógł włączyć z poziomu smartfona) czy może ustawia się normalnie jak na zwykłej "wieży" ?
  • Poziom 20  
    tak możesz łączyć się po wifi, bluetooth lub air play. Amplituner obsługuje dyski sieciowe, możesz wpiąć muzykę po USB, przesłać poprzez Wireless Direct, Bluetooth, air play. Na pokładzie zwykłe radio analogowe, radio internetowe. Analogowe stacje radiowe musisz wyszukać i zapisać, masz możliwość zapamiętania 40 stacji. Radia internetowe wyszukujesz i dodajesz do ulubionych.
    Z serwisów muzycznych Napster i Spotify.
    Dodatkowo możesz wpiąć sygnał po analogu i przesłać go do innych stref.

Dodatkowym elementem są ewentualne źródła. Jeśli nie chcesz nic dodatkowo wpinać, po podpięciu głośników i skonfigurowaniu całości, system jest gotowy.