Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh SP 112 - Brak płyty ze sterownikami - jak zainstalować?

15 Apr 2016 11:08 26112 10
  • Level 6  
    Witam wymieniłem płytę główna i sformatowałem dysk no i się zaczęło - nie mam płyty ze sterownikami do ricoh sp 112 :( na stronie producenta są sterowniki ale jak je zainstalować bez pliku exe?

Ze strony producenta dostaje takie pliki:

W opcji dodaj drukarkę przez panel sterowania w wybraniu marki Ricoh system wiondows 7 nawet po update nie widzi mojego modelu sp112 by zainstalować drukarkę.

Bez instalacji sterowników nie będzie działać :(

Pomóżcie
  • Level 17  
    W opcji dodaj drukarkę po wykryciu urządzenia wybierz ręczne wskazanie ścieżki do sterownika i wskaż folder w którym masz te pliki.
  • Level 6  
    Wchodzę w to tak :
    Dodaj drukarkę->dodaj drukarkę lokalną->(nie znam się na tych portach wybrałem pierwszy domyślny LPT1-> tu jest wybór drukarki Ricoh ale mego modelu nie ma więc wybieram :z dysku -> wybieram przeglądaj i folder z pobranym drukarkami tam po wybraniu jest tylko dostęp do : RXEG1GDI i po zatwierdzeniu dostaję : określony folder nie zawiera sterownika do urządzenia ... itd .

I nie mam pojęcia co zrobić dalej :(
  • Level 17  
    Drukarkę masz podłączoną po USB zatem powinna zostać automatycznie wykryta.
    Zobacz czy nie mam jej w Panelu sterowania -> Urządzenia i drukarki. Tam masz kilka sekcji np. Drukarki, Urządzenia i urządzenia multimedialne.
  • Level 6  
    Po wl zasilania jest dostepna jako inne urzadzenie klikajac na nia na wlasciwosci jest ze dziala prawidlowo ale ma brak sterownika . we wlasciwosciach jest tylko podswietlone szczegoly sterownika gdzie wpis ze nie zainstalowano sterownika a kazda inna opcja typu np aktualizuj sterownik jie jest podswietlona brak mozliwosci wybrania
  • Level 17  
    W tym oknie gdzie masz aktywne tylko "szczegóły sterownika" wejdź w zakładkę ogólne i w lewym dolnym rogu kliknij "Zmień ustawienia".

Okno się odświeży, następnie wejdź w zakładkę Sterownik -> Aktualizuj sterownik -> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika -> Przeglądaj i wybierz ścieżkę do folderu ze ściągniętymi plikami.
  • Level 6  
    Opcja ta nie działa. Wskazując folder pokazuje że nie odnaleziono składników sterownika
  • Level 17  
    Czy na pewno masz sterownik do odpowiedniej wersji systemu tj. 32 lub 64 bitowej?

By sprawdzić jaki masz system: wejdź w Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> System

W sekcji wersja systemu sprawdź czy masz dopisek "x64".

Następnie ze strony: http://support.ricoh.com/bb/html/dr_ut_e/ra/model/sp112/sp112en.htm wybierz odpowiednią wersje i z niej ściągnij sterownik.
  • Level 6  
    System x64, sterowniki też i nadal to samo :( żadnych efektów. Mam zainstalowany serwis pack 1 może nie wiem coś innego potrzeba jeszcze? Mam świeżo postawiony system na dysku, dodatkowo pobrałem SP 1 bo było potrzebne do karty graficznej.
  • Helpful post
    Level 17  
    A czy masz zainstalowane sterowniki chipsetu płyty głównej?
  • Level 6  
    tak wszystko zainstalowane

Dodano po 31 [minuty]:

Temat rozwiązany pomocna instrukcja była od producenta.
    Koledze wyżej dziękuję za pomoc również i poświęcony czas , pierwszy raz spotkałem się z takim problemem że drukarkę w tak dziwny sposób trzeba zainstalować.
    Może ktoś będzie miewał takie same problemy jak ja :
    http://sp112ricoh.htw.pl/ .