Witam mam problem z ekspresem DeLonghi
ECAM 22.110 B a konkretnie z wyjęciem celem wyczyszczenia automatu zaparzającego.
Robię to pierwszy raz i idąc zgodnie z instrukcją napotykam na problem niemożliwości wyciągnięcia, a nie chcę czegoś połamać.
Otóż z robiłem tak:
1. najpierw wyłączyłem z gniazdka ekspres
2. potem bezproblemowo wyciągnąłem zbiornik na wodę
3. następnie otworzyłem tą plastikową klapę osłaniającą automat zaparzający.
4. I teraz zgodnie z instrukcją naciskam równocześnie dwa czerwone przyciski i ciągnę do siebie na zewnątrz, lecz automat zaparzający nie chce wyjść i wyraźnie blokuje go dolna krawędź zewnętrznej obudowy. Gdy próbuję trochę nim pomanewrować ku górze też nic nie wychodzi. I nie chcę nic robić siłowo by nie uszkodzić.
ECAM 22.110 B a konkretnie z wyjęciem celem wyczyszczenia automatu zaparzającego.
Robię to pierwszy raz i idąc zgodnie z instrukcją napotykam na problem niemożliwości wyciągnięcia, a nie chcę czegoś połamać.
Otóż z robiłem tak:
1. najpierw wyłączyłem z gniazdka ekspres
2. potem bezproblemowo wyciągnąłem zbiornik na wodę
3. następnie otworzyłem tą plastikową klapę osłaniającą automat zaparzający.
4. I teraz zgodnie z instrukcją naciskam równocześnie dwa czerwone przyciski i ciągnę do siebie na zewnątrz, lecz automat zaparzający nie chce wyjść i wyraźnie blokuje go dolna krawędź zewnętrznej obudowy. Gdy próbuję trochę nim pomanewrować ku górze też nic nie wychodzi. I nie chcę nic robić siłowo by nie uszkodzić.