logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] De'Longhi ECAM 380. 85.SB – awaria ogólna, blokada zaparzacza, nie można wyjąć bloku zaparzającego

Krzych7802 14 Lut 2026 15:05 303 10
REKLAMA
  • #1 21838566
    Krzych7802
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Cześć.
    Jestem nowy i proszę o pomoc.

    Ekspres DeLonghi Ecam 380.85.SB po uruchomieniu pojawia się informacja: awaria ogólna. Sprawdź instrukcję lub aplikację. Wyświetla się pomarańczowy znaczek.
    Ekspres był normalnie wyłączony. Nie było żadnych niepokojących objawów.

    Zaparzacz był w pozycji dolnej i nie mogłem go wyjąć.
    Odkręciłem boczną osłonę. Podniosłem zaparzacz, kręcąc paskiem silniczka. Niestety ciągle go nie mogę wyjąć.
    Wydaje mi się, że zablokowany jest element na dole po prawej stronie. Bo to on mi blokuje wyjęcie zaparzacza. Czy on nie powinien być na dole?
    Czy mógłby ktoś mi wskazać, co mogę zrobić, aby spróbować naprawić ekspres?
    Z góry dzięki
    Krzysiek

    Wnętrze ekspresu do kawy z zaparzaczem i czarnym modułem z czerwonymi przyciskami „PUSH”

    AI: Mógłbyś podać dokładny model swojego ekspresu DeLonghi ECAM? (np. ECAM 22.110, ECAM 350.55 itp.)
    DeLonghi Ecam 380.85.SB
    AI: Czy przed pojawieniem się tej awarii zauważyłeś jakieś inne nietypowe objawy, np. dziwne dźwięki, komunikaty, problemy z zaparzaniem kawy?
    Ekspres był normalnie wyłączony. Nie było nietypowych objawów.
  • REKLAMA
  • #2 21838667
    roman_partyka
    Poziom 27  
    Posty: 1421
    Pomógł: 68
    Ocena: 293
    Padł NTC?
  • REKLAMA
  • #3 21838737
    techlock
    Poziom 33  
    Posty: 1865
    Pomógł: 203
    Ocena: 494
    Prawdopodobnie nakrętka mechanizmu zaparzacza ma zerwany gwint i jest do wymiany.
    Jak kręcisz paskiem próbuj popchnąć ręcznie mechanizm w dół naciskając od góry na tłok. Niestety trzeba zdemontować górną część.

    Mosiężna, sześciokątna nakrętka z widocznym gwintem wewnętrznym na białym tle

    Dodano po 1 [minuty]:


    Zbliżenie wnętrza białej obudowy mechanizmu, czerwone kółko zaznacza czarny element ze śrubami.
  • #4 21838766
    roman_partyka
    Poziom 27  
    Posty: 1421
    Pomógł: 68
    Ocena: 293
    Krzych7802 napisał:
    Ekspres DeLonghi Ecam 380.85.SB po uruchomieniu pojawia się informacja : awaria ogólna.

    techlock napisał:
    Prawdopodobnie nakrętka mechanizmu zaparzacza ma zerwany gwint i jest do wymiany.

    A skąd taki wniosek skoro silnik nawet nie drgnie?
  • REKLAMA
  • #5 21838792
    techlock
    Poziom 33  
    Posty: 1865
    Pomógł: 203
    Ocena: 494
    roman_partyka napisał:
    A skąd taki wniosek skoro silnik nawet nie drgnie?

    Z postu #1
    Krzych7802 napisał:
    Podniosłem zaparzacz kręcąc paskiem silniczka. Niestety ciągle go nie mogę wyjąć.
  • #6 21838793
    roman_partyka
    Poziom 27  
    Posty: 1421
    Pomógł: 68
    Ocena: 293
    Tu problem nie leży w zaparzaczu!
  • #7 21838816
    techlock
    Poziom 33  
    Posty: 1865
    Pomógł: 203
    Ocena: 494
    Skoro wiesz, gdzie leży problem, to napisz autorowi co należy sprawdzić krok po kroku, żeby dokonać diagnozy i naprawy.
  • Pomocny post
    #8 21839060
    techlock
    Poziom 33  
    Posty: 1865
    Pomógł: 203
    Ocena: 494
    Żeby wyjąć zaparzacz trzeba mechanizm śrubowy ustawić w takiej pozycji żeby manetki zaparzacza były ustawione jak na foto. Tłok zaparzacza w górnym położeniu.
    Czarny zaparzacz do ekspresu z czerwonymi przyciskami i napisem „PUSH”, na białym tle
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #9 21839130
    roman_partyka
    Poziom 27  
    Posty: 1421
    Pomógł: 68
    Ocena: 293
    Nie wiem po co to wszystko pisać skoro autor tematu nawet nie wie jak się o tego zabrać.
    Poza tym wyjęcie zaparzacza nic nie zmieni.
  • #10 21839196
    Krzych7802
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Dzięki, Panowie, za pomoc.

    Znalazłem paragon i został miesiąc gwarancji, więc dam zarobić serwisowi.
    BTW, Romanie. Gdybym wiedział, jak naprawić, to bym nie prosił o pomoc.
    Znam się na tyle, że potrafię rozkręcić obudowę i pokręcić paskiem na silniczku i podnieść zaparzacz do góry.
    Skoro mam gwarancję, to nie będę się edukował w tym zakresie. Zostawię to fachowcom.
    Pozdrawiam
    Dzięki
    Zamykam temat
    Krzych
  • #11 21839198
    Krzych7802
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Towar jeszcze na gwarancji. Dam zarobić serwisowi.

Podsumowanie tematu

✨ Ekspres do kawy DeLonghi ECAM 380.85.SB zgłasza "awarię ogólną" po uruchomieniu, wyświetlając pomarańczowy symbol i komunikat o konieczności sprawdzenia instrukcji lub aplikacji. Problem pojawił się bez wcześniejszych niepokojących objawów. Zaparzacz pozostaje zablokowany w dolnej pozycji i nie można go wyjąć. Próby ręcznego podniesienia zaparzacza poprzez obracanie paska silnika nie przyniosły efektu. Podejrzenie padło na zablokowany element mechaniczny po prawej stronie u dołu, który uniemożliwia wyjęcie bloku zaparzającego. Użytkownik rozebrał boczną osłonę w celu dostępu do mechanizmu. Brak dalszych wskazówek dotyczących rozwiązania problemu lub diagnozy usterki.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA