Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie glosniki/wieżę kupic

24 Kwi 2016 11:13 732 12
  • Poziom 2  
    Witam, jak w temacie nie wiem jakie glosniki kupic. Chcialbym zestaw do pokoji 5x6m najlepiej do kompa. Moj budżet to 500zl moga byc uzywane tylko kompletnie sie na tym nie znam. Chcialbym jeszcze wiedzieć jaka jest roznica miedzy wieza a glosnikami. Moga byc 2.0, 2.1 5.1 pp prostu żeby byly najlepsze cena/jakosc :)

Z gory bardzo dziekuje !!
  • Poziom 41  
    Chcesz za 500 porównać 5,1 do 2,0 oraz "wieżę"do samych głośników?Może więc zamiast czekać na gotowe użyjesz Google bądź zapytasz kolegów czym to się różni?
  • Poziom 9  
    Za 350 zł mogę Ci sprzedać Zestaw Sony NX1. Gwarantuje Ci, że w takim pokoju zrobi konkretną sieczkę. I żadne 2:1 w tej cenie nie ma podjazdu. Jakość dźwięku - poezja. Bas poczujesz na klacie. Odezwij się na pw. Pooglądaj filmiki na yt jak to lata i się zdecyduj, zawiedziony nie będziesz napewno. ;) Pozdro

Link
  • Poziom 2  
    Ireneo napisał:
    Chcesz za 500 porównać 5,1 do 2,0 oraz "wieżę"do samych głośników?Może więc zamiast czekać na gotowe użyjesz Google bądź zapytasz kolegów czym to się różni?

Twoja wiadomosc nic nie wnosi, wiec gościu wez sie nie udzielaj.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

• Poziom 41  
    Za to Twój wątek nie jest zgodny z regulaminem.Minimum wiedzy...Szukajka...
  • Poziom 41  
    I ten zestaw Sony da radę w 30m2?
  • Poziom 41  
    sebap napisał:
    I ten zestaw Sony da radę w 30m2?

Dokładnie,zależy od wymagań i gustu ale raczej szału i bicia po klacie nie będzie,a na pewno film z YouTube tego nie przekaże.
  • Poziom 9  
    Da radę. Ja też na początku nie do końca byłem przekonany jak przetworniki średnicy płyty CD mogą tak ciosać. Ale przekonałem się i kupiłem, kilka lat mam ten zestaw i polecam każdemu. Jak ma to być audio pod kompa to na starcie i tak wygrywa pod względem efektywności z zestawami 2:1 w tej cenie które bierze pod uwagę autor, więc dalej idąc spełni również stawiane wymagania. A czy kopnie w klate - jeśli postawi na podłodze, panelach czy innym twardym materiale to uwierz że flakocie drgają w rytm uderzenia basu ;)
  • Poziom 18  
    _amd_ napisał:
    Da radę. Ja też na początku nie do końca byłem przekonany jak przetworniki średnicy płyty CD mogą tak ciosać. Ale przekonałem się i kupiłem, kilka lat mam ten zestaw i polecam każdemu. Jak ma to być audio pod kompa to na starcie i tak wygrywa pod względem efektywności z zestawami 2:1 w tej cenie które bierze pod uwagę autor, więc dalej idąc spełni również stawiane wymagania. A czy kopnie w klate - jeśli postawi na podłodze, panelach czy innym twardym materiale to uwierz że flakocie drgają w rytm uderzenia basu ;)

Jesteś autorem tego filmu? :P W tej cenie nic lepszego raczej nie kupisz, ale na cuda wianki nie licz. Po prostu zagra dobrze, ale szczena raczej nie opadnie.
  • Poziom 9  
    Przemmeekk napisał:

Jesteś autorem tego filmu? :P W tej cenie nic lepszego raczej nie kupisz, ale na cuda wianki nie licz. Po prostu zagra dobrze, ale szczena raczej nie opadnie.

Nie, ale mam w chałupie takie 2 sztuki z ori amplitunerem. I cały czas walczę ze sobą czy je sprzedać czy nie :D mówię jak jest. Bas z 2 kolumn porównywalny z subwooferem na stx 12.2.500 ( 12") :P
  • Poziom 18  
    _amd_ napisał:
    Przemmeekk napisał:

Nie, ale mam w chałupie takie 2 sztuki z ori amplitunerem. I cały czas walczę ze sobą czy je sprzedać czy nie :D mówię jak jest. Bas z 2 kolumn porównywalny z subwooferem na stx 12.2.500 ( 12") :P

Mam 12.2.500 i dynamiki może nie ma rewelacyjnej, ale zejście niesamowite i myślę, że chodzi Ci właśnie o "kopnięcie" przy wyższych partiach basu, bo zejścia te kolumienki raczej mieć nie będą :D Ale wierzę, że dobrze gra, bo sam zdziwiłem się jak znajomy puścił "pianocrafta" Yamahy.
  • Poziom 9  
    O takie właśnie sprężyste dupnięcie :D Zejście jak na takie małe przetworniki to można śmiało powiedzieć że jest. Ale jest i takie na jakie pozwoli akustyka pomieszczenia. Ogólnie całe pasmo przenoszone jest znośnie. Dla amatora wręcz wyśmienicie. Jest ok ;)
  • Poziom 13  
    Pokuszę się o krótkie wyjaśnienie autorowi wątku na czym polega różnica między głośnikami a wieżą. Otóż Panie Kolego głośniki podłączysz sobie do komputera i będziesz mógł słuchać muzyki/dźwięków tylko z komputera. Jeśli chodzi o wieżę (np. tą którą proponuje Kolega _amd_) oprócz podłączenia tego zestawu do komputera będziesz mógł słuchać radia, płyt CD, a nawet kaset. Będziesz mógł również podłączyć inne urządzenia do tej wieży, np. telewizor.
    Proszę autora o wypowiedzenie się o jaki, że tak powiem styl dźwięku mu chodzi. Jeśli ma być dobra jakość, niekoniecznie głośno, to ta wieża spełni stawiane wymagania. Jeśli ma być głośno, z tzw. kultowym określeniem "potęga basu" to w pomieszczeniu 30m2 miniwieża tego nie załatwi (nawet Yamaha Pianocraft). Wtedy potrzeba wzmacniacza/amplitunera coś koło 100W na kanał i kolumny podłogowe.