Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja parowa Philips GC7619 - Migają diody Power i Ecco

jacek-jano 25 Kwi 2016 10:57 1662 5
  • #1 25 Kwi 2016 10:57
    jacek-jano
    Poziom 11  

Witam
    Bardzo proszę o pomoc w sprawie stacji parowej Philips GC7619. Po włączeniu do gniazdka włączają się i migają na przemian diody Power i Ecco i nic nie można zrobić, żelazko nie grzeje i nie wytwarza się para, wygląda to tak jakby był w stanie zawieszenia. Sprawdziłem pompkę,grzałkę, przekaźnik oraz wiele innych elementów na płycie i wszystko wygląda że jest ok więc podejrzewam ,że wina leży po stronie procesora ale nie mam pewności. Czy ktoś się orientuje ile kosztuje wymiana takiego procesora i czy może przyczyna jest gdzieś indziej. Z góry dziękuję za pomoc

1 5
  • Relpol
  • #2 25 Kwi 2016 20:23
    nioop

Specjalista AGD

Warto się w to bawić ?
    Philips zazwyczaj ma problemy właśnie z elektroniką,
    Powinienem zazwyczaj pomóc w naprawie - Jednak w tym wypadku osobiście odradzam, delikatna elektronika SMD w połączeniu z blisko położonym boilerem o temperaturze wahającej się 15-120 stopni celcjusza plus woda/para - To nie ma prawa być długowieczne..
    Procesor może i dostaniesz ale skąd wsad ?

0
  • Relpol
  • #3 26 Kwi 2016 09:50
    jacek-jano
    Poziom 11  

Nie wiem czy mi się będzie opłacało i dlatego pytam , czy ktoś się orientuje co do kosztów l

0
  • #4 17 Wrz 2016 17:52
    Aniqstar
    Poziom 2  

Dzień dobry, mam taki sam problem ze swoją stacja parowa. Dałam do naprawy z podpowiedzą która znalazłam na forum że może to być świecie na kablu ale niestety Pan stwierdził że chyba coś z elektronika i nie opłaca się naprawiać. Czy udało się naprawić Pana stacje?

1
  • #5 08 Lut 2018 10:18
    sapa2
    Poziom 2  

Witam, tam nie ma bojlera. Borykam sie z tym samym problemem., ale bez skutku.

0
  • #6 28 Cze 2018 20:34
    Widur
    Poziom 12  

Witam,
    rozwiązaniem może być:
    1. Zabrudzone elektrody sprawdzające wodę - odkręcić korpus stacji, wymontować trzy pierścienie połączone z rurką silikonową i wygotować w kwasku cytrynowym albo potraktować odkamieniaczem.
    2.Usterka siedmiożyłowego przewodu łączącego stację i żelazkiem - rozkręcić korpus stacji oraz żelazko, wymienić przewód.
    3. Usterka elektroniki - uszkodzenie przetwornicy napięcia zasilającej elektronikę, przepalony rezystor ~27Ω/1W - wymiana uszkodzonych części dotyczy to również innych modeli np. GC7635/30

Pozdrawiam

0