Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BUSH LT26M1CA - Obraz znika

26 Kwi 2016 15:37 612 9
  • Poziom 9  
    TV jak w temacie. Usterka wygląda tak, że po włączeniu TV wszystko jest OK przez jakieś kilka minut, następnie znika obraz, dioda nadal świeci się na niebiesko (czyli TV włączony). Po wyłączeniu (dioda czerwona) i ponownym włączeniu obraz wraca i za każdym razem na coraz krócej, po kilku takich próbach bezpośrednio po włączeniu kolory bledną na 2 sekundy i obraz znika i te 2 sekundy już zostają. Po odstawieniu TV na dzień-dwa i ponownym włączeniu wraca czas kilku minut. Podświetlałem latarką to nic nie widać. Wymieniałem płytę główną (tą z chipem graficznym) i to samo. Podświetlenie padło?
  • Poziom 23  
    chrisbp napisał:
    Podświetlałem latarką to nic nie widać.
    Wiec raczej masz problem z brakiem treści obrazu a nie brakiem podswietlenia. Jaka matryca wewnątrz TV? Głos jest?
  • Poziom 9  
    Oznaczenia z tyłu TV po zdjęciu pokrywy: E268M2NBW9H3NNT i obok V260B1-L11 Rev. C1 (C6C1CB185N21319). Nie mam jak sprawdzić głosu, bo ten TV nie ma USB, a nie mam gdzie go podłączyć pod HDMI.
  • Poziom 23  
    Jak się upewnisz, że masz podświetlenie to sprawdź taśme z płyty głównej do matrycy.
  • Poziom 9  
    Podłączyłem pod HDMI do laptopa, efekt ten sam, obraz wysiada po paru minutach. Po podświetleniu - czarno. Nie mam jak sprawdzić dźwięku. Taśma wygląda w porządku.
  • Poziom 23  
    Nie wiem jak z twoja wiedza ja bym szukał uszkodzenia w matrycy, taśmę sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    Matryca i taśma wyglądają OK. Może zasilanie nie dochodzi?
  • Poziom 23  
    Wyglądać mogą, sprawdź przejście na niej i czy dochodzi zasilanie do matrycy.
  • Poziom 9  
    Zasilanie do matrycy ma dochodzić przez taśmę, jak rozumiem... Nie bardzo wiem jak to sprawdzić, a miernika nie posiadam.
  • Poziom 23  
    chrisbp napisał:
    Nie bardzo wiem jak to sprawdzić, a miernika nie posiadam.
    Proponuję oddać tv do naprawy.