Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie glośniki/kolumny kupić 2011?

viqtor17 07 Kwi 2010 04:09 525 32
  • #1 07 Kwi 2010 04:09
    viqtor17
    Poziom 1  

Poprzednie posty.

Witam!

Zakupiłem na rynku wtórnym wzmacniacz DENON PMA-560 i odtwarzacz MARANTZ CD-63SE. Bez żadnych odsłuchów, jedynie na podstawie subiektywnej oceny subiektywnych ocen na necie (wiem, shame on me - jeżeli to jakieś kiepskie połączenie to dajcie pls znać).

Teraz poszukuję kolumn...

Budżet to do 1800 zł. Sprzęt zarówno nowy, jak i używany (nawet wolę podrapany, jeśli ma być klasę lepszy).

Muzyka to głównie rock (NIN, Tool, RATM, Depeche, the Beatles), czasem jakaś elektornika (Daft Punk, the Prodigy) i coś "czarnego" (U. Rucker, A. Keys, B.E.P.)

Pokój to ok. 20 m2.

Zastanawiam się nad Tonsilami Siesta/Fiesta.

Co możecie doradzić?

Pozdrawiam

0 29
  • #2 03 Maj 2010 17:04
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Maj 2010 15:14
    mały89
    Poziom 11  

Witam Panowie
    Zakupiłem taki wzmacniacz jak harman/kardon a-402 i zastanawiam się nad jakimiś kolumnami do tego. Zastanawiałem się na bolero albo jeśli fundusze pozwolą nawet nad maestro 180. Kolumienki chciałbym mieć już na dłużej natomiast wzmacniacz, w przyszłości chciałbym jakąś yamahe typu ax-700

0
  • #4 27 Cze 2010 16:35
    prourug
    Poziom 9  

Witam serdecznie proszę o poradę. Posiadam w chwili obecnej amplituner Fonica PW9013, poszukuje do niego kompletu kolumn głośnikowych stereo. Niestety na dzień dzisiejszy mój budżet jest bardzo skromny do 300 zł. Kolumny muszą być podłogowe i podobać się wizualnie.(wymóg drugiej połówki) Proszę o opinie na temat
    Link stx f-70
    lub
    Link stx-140

Do nagłośnienia będzie pokój o wielkości 16m2. Muzyka 10%,filmy i seriale 90%. Ważne jeszcze żeby moja stara Fonica dała radę to uciągnąć. Na wymianę amplitunera nadejdzie jeszcze czas. Opinie o stx przejrzałem jednak mało jest wypowiedzi osób które faktycznie odsłuchiwały ten sprzęt. Proszę o poradę.
    Pozdrawiam

0
  • #5 27 Cze 2010 21:32
    PZ IX
    Poziom 32  

STX F-140. Po danych widać, co zagra pełnym pasmem. Ale ja bym osobiście wziął Radiotehnika S-90. Nie wiem czemu, może zbytnie zainteresowwanie starym sprzętem tak mną kieruje. Z pewnością S-90 zejdą o wiele niżej od STXów, ale z tego co czytałem to wielkie grzmienie z niską szybkością.

0
  • #6 29 Cze 2010 16:26
    fink6
    Poziom 9  

Witam
    Planuje kupic glosniki stx:
    niskotonowy GDN-22-200-8-SC (Link)
    wysokotonowy GDWK-10-250-8-AK (Link)
    Czy dobrego dokonalem wyboru?
    Jeśli tak to jaka zwrotnice pod nie podpiac?

PS. Jesli chodzi o glosnik wysokotonowy to on ma rzeczywiście 34W jak podaje producent? Jesli podepne go pod wyjsce od wieży nie spali mi go(wyjscie 50Wmax.{bodajze})?

0
  • #7 29 Cze 2010 21:35
    PZ IX
    Poziom 32  

Musisz nisko ciąć pasmo, bo na charakterystyce tego GDN jest duży pik na ok. 4 kHz, więc wybór delikatnie mówiąc mocno średni... nie wiem czy ten GDWK da radę bez uszczerbku grać od ok. 2-3 kHz.

0
  • #8 30 Cze 2010 09:31
    fink6
    Poziom 9  

Czyli polecasz wymiane niskotonowego?

Albo wymienia wysokotonowego aby grał od 3kHz

0
  • #9 30 Cze 2010 09:57
    PZ IX
    Poziom 32  

Osobiście wziąłbym inny szkopuł w tym, że ciężko o głośnik ok. 20-25 cm z niskim zejściem i w miarę równą charakterystyką w zakresie tonów średnich. Najlepiej go wesprzeć jeszcze średniotonowym. Ewentualnie zrób obudowy tak, by były estetyczne i dało radę jeszcze ewentualnie dołożyć średniotonowy, daj głośniki takie jak pisałeś wyżej i tnij na 3,5 kHz. Tylko, że wysokotonowy będzie mógł na pewno przyjąć w takich warunkach mniej niż te 250W, po pierwsze. Po drugie - ten pik na ch-ce GDN może być dobrze słyszalny, bo wypada akurat na częstotliwości, przy której ucho jest dość czułe.

0
  • #10 30 Cze 2010 17:22
    fink6
    Poziom 9  

To jednak wezme te głośniki co pisałem wcześniej + zwrotnice 3,8kHz (2D-12-8 [Link]). Zwrotnica powinna być dobra, miedzy 3,5kHz, jak pisałeś a 3,8kHz jest już spadek na charakterystyce wiec dużego znaczenia nie będzie (tak myśle, jak co to mnie popraw ;]). Na allegro patrzyłem za zwrotnicami 3,5kHz, nie znalazłem, jedynie do samochodów, podobnie na innych sklepach internetowych. Były jeszcze jakieś z podziałem (np. od 700Hz do 5kHz) ale nie wiem jak je nastawić, jest w nich jakiś potencjometr co można płynnie regulować zakres?

0
  • #11 11 Wrz 2010 09:35
    Egis
    Poziom 9  

Witam.
    Zamierzam kupić głośniki Alton 70 http://allegro.pl/unitra-tonsil-alton-70-i1224696624.html czy będą one dobre? Mam pokój około 20m^2. zależy mi na dobrym dźwięku ( basie) słucham Electro, rapu, czasem reggae itp. I jaki wzmacniacz do tego? Myślałem na Denon ale teraz jaki model? Mam na głośniki i wzmacniacz około 400zł. Proszę o pomoc.

0
  • #12 12 Wrz 2010 10:31
    PZ IX
    Poziom 32  

Przede wszystkim zapomnij o pełnym oryginalnym brzmieniu z tak schrzanionych kolumn. Zła membrana, zawieszenie.
    Fabrycznie Altony są dość krzykliwe (ale nie tak jak typoszereg Altusów z podobnych lat), lecz to może się podobać. Chodzi o GDWT 9/70. Bardzo wąski kąt promieniowania, krzywa charakterystyka. No i troszeczkę małe, lepiej byłoby chociaż wziąć Altony 80 lub 110, bo wiem, że np. w reggae potrzeba uderzenia, chyba że nie jest to to aż tak ważne.

0
  • #14 13 Wrz 2010 21:06
    PZ IX
    Poziom 32  

Za drogo. Tyle to można dać za w pełni oryginalne Altony/Mildtony 110.

0
  • #16 07 Paź 2010 10:47
    ziko88
    Poziom 9  

Od zawsze lubiłem słuchać muzyki w lepszej jakość niż głośniki komputerowe 2.1 lecz nie było mnie stać na żadne stereo. Mam teraz do 1000-1200 na ten cel. Planowałem Altus 140 + Technics SU-V8 + karta zewnętrzna dźwiękowa. Czy takie połączenie ma sens? Mieszkam w pokoju 15m2 w akademiku, cel to muzyka więc na pewno stereo. Oprócz tego że sam będę ich słuchał to jednak klimat miejsca zamieszkania zmusza mnie do myślenia też o imprezowym charakterze(mamy wspólny długi korytarz). Jeden z sąsiadów ma Logitech Z-5500 i głośno wymiatają na korytarzu z pokoju. Zastanawiam się też nad kolumnami JBL E90 jeśli trafie do 750-800 zł za komplet w dobrym stanie. Będę wdzięczny za uwagi i sugestie oraz inne propozycje.

Pozdrawiam

0
  • #17 07 Paź 2010 14:07
    PZ IX
    Poziom 32  

Daruj sobie Altusy. To nie są uniwersalne kolumny i bardzo niewdzięczne w ustawieniu (tuba na wysokich!). Lepiej Mildton 110 albo Voyager.
    Technicsa bym nie kupował, choć SU-V8 może się okazać wdzięcznym wzmacniaczem. Może jeszcze Yamaha A-720 albo M-45 - z tym, że ta już droższa i przydałby się do niej przedwzmacniacz.

0
  • #18 07 Paź 2010 22:41
    ziko88
    Poziom 9  

Masz na myśli Voyager/Scherzo 200 czy 350? Fakt faktem czytałem iż ten wzmak jest przyzwoitym jeśli chodzi o posługę oraz jakość. Przy pierwszym zestawie nie chce generować kosztów. Moje laickie (jeszcze) ucho spośród HK, Technicsa (takiego starszego) oraz Onkyo na JBL L880 wybrało Technicsa. Nie powiem CI czemu ale tak podświadomie wyszło. A zarazem pytanie z mojej strony lepiej mieć nadmiar mocy czy jakiś malutki niedobór dla bezpieczeństwa? Czy lepszym rozwiązaniem jest wzmacniacz + przedwzmacniacz czy końcówka mocy + przedwzmacniacz?

0
  • #20 10 Paź 2010 23:03
    PZ IX
    Poziom 32  

Witam
    Mocniejsze, Voyager 350 powinny w zupełności wystarczyć.
    Jak masz ucho i pewną rękę to można dać wzmacniacz mocniejszy od kolumn. Ale na imprezy to myślę, że lepiej niedobór mocy będzie lepszym rozwiązaniem.
    Co do Altusów 140 z linku, to się średnio opłaca - musisz kupić po dwie sztuki GDN 30/60/1 oraz GDM 18/80 - mogą być używane, byleby dobrze zregenerowane. Nie wiem tez w jakim stanie są GDWT, ale skoro pisze, ze uszkodzone to wiadomo- cewki. No i co ze zwrotnicami?

0
  • #21 10 Paź 2010 23:16
    Egis
    Poziom 9  

Czyli ile mniej więcej by kosztowała taka naprawa? Nie wiem co ze zwrotnicami i cewkami, mogę się spytać sprzedającego i poprosić o zdjęcia jeśli to konieczne. Jeżeli były by uszkodzone to droga by była ich wymiana?

Edit. Znalazłem taki zestaw naprawczy http://www.naprawaglosnikow.pl/kompletny-zest...n-110-new-mildton-200-na-zawieszeniu-gumowym/ takie coś wystarczy do naprawy tych głośników czy trzeba zmieniać w nich głośniki?

Edit 2: właśnie znalazłem też takie Altony 110 http://allegro.pl/unitra-tonsil-kolumny-alton-110-mildton-zadbane-i1260804452.html Koleś pisze że są po profesjonalnej regeneracji ( nie znam się na tym, dlatego pytam się was czy są one dobrze naprawione) czy te kolumienki mają dobry dźwięk (lepszy do Alusów 140) i czy potrafi to zagrać głośno no i przede wszystkim czy opłaca się to kupić?
    Czym różnią się te Altusy od Altonów? Które lepiej grają?

0
  • #22 16 Paź 2010 19:31
    Egis
    Poziom 9  

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem Altusów 140 lecz ciągle męczy mnie to czy Mildtony, Voyagery lub Sherzo nie zagrają lepiej. Co o tym sądzicie? Altus 140 czy może Mildton 110/200 lub Scherzo 200. Słucham muzyki klubowej, rapu czasem reggae. Które z tych koumienek spiszą się najlepiej?

0
  • #23 18 Paź 2010 20:59
    ziko88
    Poziom 9  

Osobiście słyszałem Mildtony 110 + Technics SU-V670 i ten zestaw w miare dobrze brzmiał w pokoju w akademiku jak i mocno na korytarzu(a chyba nawet na portierni z 3ciego piętra). Kwestia przeznaczenia jest ważna:)

0
  • #24 19 Paź 2010 01:27
    Egis
    Poziom 9  

Chyba że dozbieram na Altusy 300, ale czy będzie warto? Czy dźwięk będzie lepszy niż z ww. Kolumn?

0
  • #25 28 Paź 2010 08:27
    striker1990
    Poziom 17  

Witam
    Szukam kolumn stereo do pokoju 16m2. Posiadam wzmacniacz hamran/kardon PM635. Budżet to 500-700zł czym taniej tym lepiej choć wiem że ciężko coś takiego znaleźć.
    Moja propozycja to http://allegro.pl/jamo-s506-okazja-i1289288902.html..
    Mogą być nowe lub używane w miarę dobrym stanie.
    Doradzicie coś?

0
  • #26 24 Sty 2011 11:14
    gurap
    Poziom 1  

Witam,

mam amplituner Technics sa-ax530 (fakt stary ale w sumie przez 11 lat nie był za dużo eksploatowany) przy tym mam też dwie kolumny firmy Jamo (100 W) - plan mam taki, że chciałbym dokupić sub i do tego 2 kolumny frontowe.
    Czy da się to z tym sprzętem to zrobić i czy to ma sens ( głównie muzyka i filmy z kompa - w niedalekiej przyszłości plan jest, żeby podczepić się także pod TV) - jestem zielony w tych sprawach także proszę o jakąś wskazówkę.
    Ograniczenie jeśli chodzi o kasę to 1 tyś - no jeżeli będzie trzeba to się więcej wyda
    Dzięki z góry

0
  • #27 24 Sty 2011 12:43
    Pablo1964
    Moderator

Nie inwestowałbym więcej w ten sprzęt. Ten amplituner nie posiada cyfrowych dekoderów dźwięku przestrzennego, ma jedynie Dolby Pro Logic. Przez to w kinie będzie tylko namiastką systemu 5.1, natomiast w stereo najlepiej zagra z dwiema kolumnami.

0
  • #28 31 Sty 2011 22:07
    kurzyn
    Poziom 9  

Witam wszystkich.
    Nasłuchałem się już sprzedawców, słuchałem paru kompletów głośników i już sam nie wiem, bo nigdzie nie było tak małego pomieszczenia do odsłuchu. Potrzebuje jakieś kino do pokoju poniżej (filmy/ muzyka 50/50), doradzili mi jamo 606 i Yamaha 667. Nie za duże te jamo? zastanawiałem się też nad 506. Generalnie budżet max 3500

Jakie glośniki/kolumny kupić 2011?

Doradzicie coś?

0
  • #29 31 Sty 2011 22:59
    blackdragon
    Poziom 10  

Proszę szanowanych znawców o polecenie dwóch kolumn podłogowych do:
    yamaha rx-350 [instrukcja]
    Chciałbym wykorzystać maksymalną moc tego zasilacza. Nie wiem ilu zatem omowe mają być te kolumny ( dobrze mi się wydaje, że to beznaczenia dla tego zasilacza ??? )
    W tej chwili mam podpięte do nich Heco Professional 550 [wiki]
    ...ale coś tu jest nie tak: otóż jak podgłaśniam i dochodzę do około 85% mocy to zasilacz się wyłącza :|
    Dodam jeszcze informacje o pokoju: salon 7m x 7m
    I na koniec noobskie pytanie zapewne - przykładowo: http://www.ceneo.pl/7097s - cena za dwie kolumny prawda ?
    Proszę o rady, za które z góry dziękuję!

0