Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Singer Łucznik 834 - Regulacja obrotami silnika

09 Maj 2016 01:44 780 2
  • Poziom 13  
    Witam.
    Chodzi mi o silnik montowany w maszynach do szycia Singer i Łucznik.
    Poszukuję silnika - najmocniejszego (chyba, ze były montowane wszystkie takie same).
    Jednak mnie interesuje jak można zastąpić regulację obrotów silnikiem na inny - może być na jakiś potencjometr. Czy możecie mi pomóc w tej kwestii.
  • Poziom 30  
    HONDACX napisał:
    Chodzi mi o silnik montowany w maszynach do szycia Singer i Łucznik.
    Poszukuję silnika - najmocniejszego (chyba, ze były montowane wszystkie takie same).

Jest wybór silników maszyn szwalniczych, jak również sposobów sterowania i zmiany obrotów. Pojęcie sterowania mylone z regulacją tak często, że nadużywanie określenia "regulacja" stało się powszechnością, a tak stało się też w Twoim temacie, bo mowa o sterowaniu i zmianie obrotów silnika uniwersalnego szeregowego (ilustracja pracy silnika uniwersalnego, w załączniku).
    Dla Twoich potrzeb znajdziesz napęd poszukując (google) pod hasłem "YGF Series Servo Motor".
    Zwróć uwagę na napędy: "400W/550W/750W Brushless Permanent Magnet Servo Motor For Sewing Machine" Link . Zobacz też proponowane linki: Link , Link
  • Poziom 13  
    Dzięki za sprostowanie - aczkolwiek powszechnie używa się prostego określenia "regulacja" - wiadomo o co chodzi. ;)

Troszkę mnie ceny powaliły tych silników.

Silnik mam zamiaru używać do innych celów - głównie zależy mi na sterowaniu szybkością silnika.

Rozważałem silnik TUR2 (tani - przede wszystkim).