Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Singer Łucznik 834 - Regulacja obrotami silnika

09 May 2016 01:44 999 2
  • Level 13  
    Witam.
    Chodzi mi o silnik montowany w maszynach do szycia Singer i Łucznik.
    Poszukuję silnika - najmocniejszego (chyba, ze były montowane wszystkie takie same).
    Jednak mnie interesuje jak można zastąpić regulację obrotów silnikiem na inny - może być na jakiś potencjometr. Czy możecie mi pomóc w tej kwestii.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    HONDACX wrote:
    Chodzi mi o silnik montowany w maszynach do szycia Singer i Łucznik.
    Poszukuję silnika - najmocniejszego (chyba, ze były montowane wszystkie takie same).

Jest wybór silników maszyn szwalniczych, jak również sposobów sterowania i zmiany obrotów. Pojęcie sterowania mylone z regulacją tak często, że nadużywanie określenia "regulacja" stało się powszechnością, a tak stało się też w Twoim temacie, bo mowa o sterowaniu i zmianie obrotów silnika uniwersalnego szeregowego (ilustracja pracy silnika uniwersalnego, w załączniku).
    Dla Twoich potrzeb znajdziesz napęd poszukując (google) pod hasłem "YGF Series Servo Motor".
    Zwróć uwagę na napędy: "400W/550W/750W Brushless Permanent Magnet Servo Motor For Sewing Machine" Link . Zobacz też proponowane linki: Link , Link
  • Level 13  
    Dzięki za sprostowanie - aczkolwiek powszechnie używa się prostego określenia "regulacja" - wiadomo o co chodzi. ;)

Troszkę mnie ceny powaliły tych silników.

Silnik mam zamiaru używać do innych celów - głównie zależy mi na sterowaniu szybkością silnika.

Rozważałem silnik TUR2 (tani - przede wszystkim).