Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videodomofon ORNO Textus Memo po skrętce.

13 Maj 2016 19:14 852 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich,

Mam taki videodomofon jak w temacie - Orno Textus Memo. Przeznaczony jest on na instalację dwu żyłową. W załączeniu znajduje się schemat połączeń. Ogólnie rzecz biorąc wszystko jest banalnie proste. Niestety do dyspozycji mam tylko instalację ze skrętką UTP. Długość skrętki od monitora do stacji bramowej to ok 50m. Videodomofon raz działa raz nie. W momencie jak działa obraz jest dość czysty. Jak nie działa na okranie po prostu jest tylko niebieskie tło. "Na krótko" wszystko działa OK zatem można wyeliminować niesprawność samego urządzenia. Wg instrukcji zestaw powinien być podłączony zwykłym kablem dwużyłowym, najlepiej ekranowanym. Niestety jak układałem instalację kilka lat temu to nie przewidziałem tego i teraz nie wiem co zrobić z tym fantem.
    Czy ktoś z szanowych forumowiczów może miał podobny przypadek lub mógłby doradzić co zrobić żeby to zadziałało? Próbowałem sztuczek ze zrównoleglaniem żył, z racji że w UTP jest 8 żył to łączyłem 2 lub 4 zyły jako jedną. Mieszałem parami itp, itd. Wydaje się że cały system jest na granicy zasięgu bo działał mi nawet przez kilka tygodni ale jak zrobiło się cieplej (nie wiem czy to ma związek) to przestało działać. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.