Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STM32 - Jak właściwie czytać dokumentację?

mikmas 14 Maj 2016 11:04 708 2
  • #1 14 Maj 2016 11:04
    mikmas
    Poziom 18  

Od razu mówię, że dotychczas siedziałem na kontrolerach 8b i nie miałem problemu ze znalezieniem informacji . Tym bardziej ogarnia mnie frustracja, skoro nic nie udaje mi się z datashitu STM32 wyciągnąć. Stąd takie noob pytanie - czy w dokumentacjach armów informacje są inaczej rozłożone i należy w inny sposób podchodzić do szukania danych?

Widzę przykład z użyciem RTC, gdzie włączają RCC_APB1Periph_PWR. "Czym w ogóle jest ten PWR?". Dokumentacja->ctrl+f "PWR". Wynik:
    dowiedziałem się, że to rejestr, który znajduje się w adresie PWR 0x4000 7000 - 0x4000 73FF
    Szukam dalej. Wynik:
    dowiedziałem się także, że jest podpięty pod szynę APB1 i pobiera 1.11uA/MHz
    I tyle. Dalej już nie ma wyników.
    Wchodzę na google: PWR - Politechnika Wrocławska. ARM PWR - jakiś projekt jakiegoś typa. STM32 PWR - też nic ciekawego.
    Po dłuższym szukaniu wyczytałem gdzieś, że to coś związanego z zapasowym zasilaniem?
    Jak więc powinienem szukać definicji tego rejestru oraz jakiegoś nie-zajawkowego opisu?

PS. To, co chcę zrobić jest wydawać by się mogło banalne - przerwanie co 1ms. Jest jakiś prosty sposób na to?

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Maj 2016 11:15
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

Twoim pierwszym źródłem informacji powinien być reference manual. Potem dopiero datasheet (to o czym piszesz), gdzie w zasadzie najciekawsze info jest o pinoucie, ilości pamięci itd. Tyle wystarcza w 99% przypadków. W "extremalnych" przypadkach warto się zapoznać też z:
    - erratą,
    - notami aplikacyjnymi jeśli jakiś temat szczególnie Cię interesuje,
    - różnymi innymi tzw. "programming manuals",
    - oficjalną dokumentacją rdzenia ARMv7-M / ARM Cortex-Mx (to już tylko dla fanatyków).

1
  • #3 14 Maj 2016 11:20
    mikmas
    Poziom 18  

O widzisz. Aż wstyd się przyznać, ale bardzo mi pomogłeś :). Nie wiedziałem o reference manual (dotychczas wszystko z datasheetów brałem). Faktycznie w RM jest wszystko ładnie rozpisane

0