Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki

15 Maj 2016 12:55 2079 2
  • Poziom 2  
    Witam,

Prosiłbym o pomoc odnośnie prasy krawędziowej. Problem dotyczy nierównomiernej pracy siłowników. Próbowałem ustawiać prędkość opadania przy 'dławiku' siłownika hydraulicznego jednak przynosi to jedynie chwilową poprawę ( siłowniki idą praktycznie równo). Po paru przejazdach prasa ponownie jedzie nierówno bądź nawet jeden z siłowników nie porusza się w dół. Elektrozawory włączają się poprawnie (jednak mimo ich włączenia siłownik nie jedzie w dół). Dodam ze jestem w trakcie montażu nowego sterowania a stare nie działało - więc nie mam punku odniesienia.Co do odczytów z liniałów są poprawne. Dziwi mnie również fakt, że nie można zjechać jednym z siłowników na pracy wolnej tylko na szybkiej. Zakładam ze jeden z zaworów jest proporcjonalny , ale nie wiem który lub które. Poniżej zamieszczam schemat hydrauliczny i zdjęcia maszyny.

Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki
  • Poziom 28  
    Zrób zdjęcie zaworu cisnieniowego S1, S2 - wyglada ze schematu ze on jest regulowany proporcjonalnie, powinna być w starym sterowaniu kartą sterująca.
    Nie ma zaworów proporcjonalnych dlawiacych przepływ.

W długo nie używanej i nieprawidlowo hydraulika może się zacisnąć mechanicznie
  • Poziom 2  
    Oto fotki zaworu s2. Przez regulacje pokrętła z dołu (na płaski śrubokręt z imbusowym zabezpieczeniem) jest poprawa, ale po paru przejazdach problem powraca. Pokrętło od góry (obok elektrozaworu) nie daje dużych rezultatów. Co do karty sterującej to prawdę mówiąc wygląda jak by nie było sterowania proporcjonalnego. Wszystko raczej opiera się na prostych przekaźnikach. Ewentualnie podeślę fotki kaset.

Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki Prasa krawędziowa - podłączenie hydrauliki, elektryki