Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10EU - przy zamykaniu słychac głośny odgłos spręzyn

WOJTASZEWSKII 15 Maj 2016 16:14 1017 5
  • #2 17 Maj 2016 15:03
    WOJTASZEWSKII
    Poziom 3  

Dziś właśnie odjechał ,,technik'' boscha stwierdził że hałas sprężyn przy wolnym zamykaniu drzwi to normalne zjawisko, jednak jestem pewny że wcześniej tego nie było, poprosiłem o wymianę sprężyn, więc wróci za dwa tygodnie. Może ktoś z Was naprawiał takie coś i wie jak to z tymi sprężynami, dziwne że hałas jest z obu stron.

0
  • #3 17 Maj 2016 19:45
    widaw
    Poziom 17  

Linka działa jak struna naciągnięta przez sprężynę. Wibracje powstają na prowadnicy linki zawiasu. Raczej tu szukałbym przyczyny. Wymiana sprężyn nic nie pomoże. "Wypiłowana" linką prowadnica powoduje jej drgania. Spróbuj nasmarować delikatnie powierzchnie cierną na prowadnicy teflonem. (mydło pogorszy sytuację).

0
  • #5 18 Maj 2016 09:21
    Zygaqra
    Poziom 34  

Jeżeli jest dostęp do sprężyn,daj choćby po kropli oleju w miejsce zaczepienia sprężyn i sprawdź efekt.

0
  • #6 18 Maj 2016 14:09
    WOJTASZEWSKII
    Poziom 3  

Witam ponownie:) walczę dalej, dziś dzwoniłem do Boscha i udało mi się porozmawiać z kimś z serwisu. Macie tu dużo racji w tym że to jest być może coś związane z linka i prowadnicami, ponieważ serwisant powiedział że sama sprężyna nie powinna dawać takich dźwięków musi coś obcierać i trzeba to poprawić, hałasu słychać być nie powinno, tak jak twierdził technik z ala autoryzowanego serwisu, tym bardziej pracuje w agd 4 lata i nigdy czegoś takiego nie słyszałem a on będąc u mnie nawet nie sprawdził linek tylko puknął w sprężynę i pojechał eh co za ludzie.. wizyta trwała 15 min, no ale wracając do tematu dziś rozebrałem z kolegą podobną zmywarkę już po gwarancji tylko w wersji wolnostojącej, ściągnąłem sprężynę i zobaczyłem jak to działa, jest to bardzo prosty mechanizm, i teraz planuje rozebrać to u siebie mimo gwarancji, ponieważ zraziłem się na maxa postawa serwisanta, proszę o sugestie co to może obcierać i powodując drgania i hałas sprężyn, tak jak kolega pisał wyżej linka działa jak struna, i myślę ze to coś w tym kierunku bo sama sprężyna nie powinna chyba z siebie hałasować, Ostatnio przy czyszczeniu filtra oparłem się lekko o drzwiczki które były na maxa otwarte może coś w tym kierunku, trzeba szukać, dzięki za zainteresowanie tematem :)

0