Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga 2 tablet - Odzyskanie danych

18 Maj 2016 10:13 1752 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z tabletem lenovo yoga 2.
    Fabrycznie posiada zainstalowany system Windows 8.1. Niestety jakiś czas temu po jego włączeniu nie można przejść do systemu, pojawia się opcja automatycznej naprawy. Obojętnie jaka opcja zostałaby wybrana nie reaguje tj.
    odśwież komputer, przywracanie systemu, naprawa podczas uruchomienia, tryb awaryjne itp.
    Nie próbowałem jedynie resetowania całkowitego i odzyskiwania przez wgranie obrazu płyty ponieważ zależy mi na danych.

Pytanie jest następujące:
    W jaki sposób można odzyskać dane? Wyjęcie dysku odpada ze względu, iż w tym modelu znajduje się pamięć eMMC

Czy występuje tam jakiś bootloader?
    W sumie to można by było wtedy podpiąć np. USB z partition magic albo jakiś innym podsystemem (windows LIVE USV) przy pomocy adaptera OTG. Ale do końca nie znam struktury tego tabletu.
  • Poziom 41  
    martinii007 napisał:
    Czy występuje tam jakiś bootloader?
    W sumie to można by było wtedy podpiąć np. USB z partition magic albo jakiś innym podsystemem (windows LIVE USV) przy pomocy adaptera OTG. Ale do końca nie znam struktury tego tabletu.
    Bootloader jest, reszta też dobry trop ;-)
  • Poziom 9  
    Jak go uruchomić żeby można było wybrać np bootowanie z USB?
  • Poziom 17  
    udało się rozwiązać problem? bo mam podobny. mianowicie podczas przywracania Lenovo yoga 2 (1051l) do ostawień fabrycznych (windows 10), odcięło zasilanie i table się wyłączył po ponownym uruchomieniu system jest zapętlony mianowicie próbuje się lądować wyskakuje 64 % przywracania (tylko na moment) i się restartuje (tak w kółko) przy próbie recovery pokazuje się bląd 0xc0000225. w żaden sposób nie mogę go zbootować z pendriva, napędu usb, karty pamięci, ( nie wykrywa nośników w boot menu). Pod PC też nie wykrywa urządzenia. Jedyne urządzenie jakie działa z USB to klawiatura.

Na danych mi nie zależy tylko na zainstalowaniu systemu.
  • Poziom 9  
    Dane odzyskałem, a recovery u mnie zadziałało, więc Ci raczej nie pomogę...
  • Poziom 8  
    Mam podobny problem jak kolega metal69, a mianowicie podczas uruchamiania systemu pojawia się błąd i system się zapętla.
    Przy próbie recovery pojawia się błąd 0xc0000225. W żaden sposób nie moge go zbootować z pendriva (nie wykrywa nośnika w boot menu). Może ktoś ma rozwiązanie albo wskazówki?