Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogeny - skoda fabia

Arczi73 28 Cze 2005 22:23 8277 7
  • #1 28 Cze 2005 22:23
    Arczi73
    Poziom 10  

czy ktoś z was montował może halogeny w skodzie fabi domowym sposobem? (swoje przewody , przekaźnik itp.) proszę o wskazówki

0 7
  • #3 29 Cze 2005 21:25
    Arczi73
    Poziom 10  

dzięki za info zawsze to jakaś wskazówka , prosiłbym jeszcze o porade montażu w Fabi , jakie rozwiązanie macie z załącznikiem halogenów gdyż w ASO poinformowali iż halogeny przednie załączane są z tego samego przełącznika i po załączeniu tylnych przeciwmgielnych , co nie bardzo mi się uśmiecha.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Cze 2005 23:49
    grzechu40
    Poziom 21  

Cześć! Jeśli chcesz to mogę Ci doradzić jako długoletni pracownik w dużej firmie produkującej samochody że halogeny przeciwmgielne przednie momtowane są po światłach postojowych nie koniecznie po światłach mijania i najlepiej z użyciem przekaźnika oraz z kontrolką tychże świateł. Ja osobiście sterowanie przekażnika biorę z postoju zasilam włącznik z kontrolką i podpinam pod styk 85 przekaźnika, na 86 daję masę ,na 30 daję plusa najlepie po 15 aby świeciły dopiero po zapłonie a styk 87 wypuszczam na bezpiecznik 10A i po bbezpieczniku na halogeny i na kontrolkę.Co do przeciwmgielnych tylnych to stosujemy zasadę by nie świeciły gdy kierowca wyłączy swiatła mijania lub stacyjkę.Czy zastosujesz to rozwiązanie to od Ciebie zależy pomyśl i zrób jak uważasz byle zgodnie z przepisami. Powodzenia!!!!

0
  • #5 01 Lip 2005 22:32
    Arczi73
    Poziom 10  

Witam i dziękuje za informację, zastanawiam się jednak czy mogę dodatkowo obciążyć proądowo przekaźnik od postojówek, z tego co wiem do halogenów potrzebuje przekaźnika ok 30 A a nie mam pojęcia jaki jest w światłach postojowych. Podobno skoda montuje dodatkowy wolny przekaźnik ale jak narazie nie wiem gdzie one się znajdują i nie mogę tego potwierdzić. Zasilanie puścił bym bezpośrednio z akumulatora z wykorzystaniem bezpiecznika, niestety skoda nie ma dodatkowego włącznika halogenów na pulpicie można wykorzystać włącznik np. ogrzewania tylnej szyby. Orginalny nie dość że drogi jak cholera to jak już pisałem przednie halogeny załącza się po uprzednim załączeniu tylnych. Wygląda na to że pomęcze się trochę z podłączeniem. Jeszcze raz dzięki . Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 01 Lip 2005 22:38
    zoltar
    Poziom 24  

"halogeny przednie załączane są z tego samego przełącznika i po załączeniu tylnych przeciwmgielnych , co nie bardzo mi się uśmiecha. "
    Mam skodę fabia, z fabrycznymi halogenami przednimi i z całą pewnością wpierw są załąnczane przednie, a później tylny. Mozna świecić przednimi bez świecenia tylnym.

Pozdrawiam

0
  • #7 01 Lip 2005 23:00
    Arczi73
    Poziom 10  

To jest właśnie ASO takie informacje otrzymałem w salonie więc wydawało mi się że wiedzą co mówią , a może i nie wiedzą !?
    Dzięki za sprostowanie
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #8 04 Lip 2005 12:13
    nom
    Poziom 23  

Arczi73 napisał:
    To jest właśnie ASO takie informacje otrzymałem w salonie więc wydawało mi się że wiedzą co mówią , a może i nie wiedzą !?

To zalezy jaki ASO, ale nawet jak nie widzą co mówić to mówią co chcą, żeby nie wykazać się niekompetencją w oczach klienta, a przecież to nic złego powiedzieć "nie wiem, nie umiem". :-)

Można wymienić cały przełącznik od świateł na taki, który będzie miał funkcję halogenów przednich, ale to kosztuje, albo poszukać na szrocie. Ale według mnie lepiej wykorzystać ten od halogenów tylnych a do tylnych halogenów dorobić jakiś zewnetrzny, osobny przełącznik. Przy okazji jak bedziesz robił przy przełączniku warto zamontować sobie automatyczne włączanie świateł dziennych, bo jesień się zbliża. :-)

0