Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogeny - skoda fabia

Arczi73 28 Jun 2005 22:23 9900 7
 • #1
  Arczi73
  Level 10  
  czy ktoś z was montował może halogeny w skodzie fabi domowym sposobem? (swoje przewody , przekaźnik itp.) proszę o wskazówki
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Relpol przekaźniki
 • Relpol przekaźniki
 • #3
  Arczi73
  Level 10  
  dzięki za info zawsze to jakaś wskazówka , prosiłbym jeszcze o porade montażu w Fabi , jakie rozwiązanie macie z załącznikiem halogenów gdyż w ASO poinformowali iż halogeny przednie załączane są z tego samego przełącznika i po załączeniu tylnych przeciwmgielnych , co nie bardzo mi się uśmiecha.
 • Helpful post
  #4
  grzechu40
  Level 21  
  Cześć! Jeśli chcesz to mogę Ci doradzić jako długoletni pracownik w dużej firmie produkującej samochody że halogeny przeciwmgielne przednie momtowane są po światłach postojowych nie koniecznie po światłach mijania i najlepiej z użyciem przekaźnika oraz z kontrolką tychże świateł. Ja osobiście sterowanie przekażnika biorę z postoju zasilam włącznik z kontrolką i podpinam pod styk 85 przekaźnika, na 86 daję masę ,na 30 daję plusa najlepie po 15 aby świeciły dopiero po zapłonie a styk 87 wypuszczam na bezpiecznik 10A i po bbezpieczniku na halogeny i na kontrolkę.Co do przeciwmgielnych tylnych to stosujemy zasadę by nie świeciły gdy kierowca wyłączy swiatła mijania lub stacyjkę.Czy zastosujesz to rozwiązanie to od Ciebie zależy pomyśl i zrób jak uważasz byle zgodnie z przepisami. Powodzenia!!!!
 • #5
  Arczi73
  Level 10  
  Witam i dziękuje za informację, zastanawiam się jednak czy mogę dodatkowo obciążyć proądowo przekaźnik od postojówek, z tego co wiem do halogenów potrzebuje przekaźnika ok 30 A a nie mam pojęcia jaki jest w światłach postojowych. Podobno skoda montuje dodatkowy wolny przekaźnik ale jak narazie nie wiem gdzie one się znajdują i nie mogę tego potwierdzić. Zasilanie puścił bym bezpośrednio z akumulatora z wykorzystaniem bezpiecznika, niestety skoda nie ma dodatkowego włącznika halogenów na pulpicie można wykorzystać włącznik np. ogrzewania tylnej szyby. Orginalny nie dość że drogi jak cholera to jak już pisałem przednie halogeny załącza się po uprzednim załączeniu tylnych. Wygląda na to że pomęcze się trochę z podłączeniem. Jeszcze raz dzięki . Pozdrawiam
 • Helpful post
  #6
  zoltar
  Level 24  
  "halogeny przednie załączane są z tego samego przełącznika i po załączeniu tylnych przeciwmgielnych , co nie bardzo mi się uśmiecha. "
  Mam skodę fabia, z fabrycznymi halogenami przednimi i z całą pewnością wpierw są załąnczane przednie, a później tylny. Mozna świecić przednimi bez świecenia tylnym.

  Pozdrawiam
 • #7
  Arczi73
  Level 10  
  To jest właśnie ASO takie informacje otrzymałem w salonie więc wydawało mi się że wiedzą co mówią , a może i nie wiedzą !?
  Dzięki za sprostowanie
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #8
  nom
  Level 23  
  Arczi73 wrote:
  To jest właśnie ASO takie informacje otrzymałem w salonie więc wydawało mi się że wiedzą co mówią , a może i nie wiedzą !?


  To zalezy jaki ASO, ale nawet jak nie widzą co mówić to mówią co chcą, żeby nie wykazać się niekompetencją w oczach klienta, a przecież to nic złego powiedzieć "nie wiem, nie umiem". :-)

  Można wymienić cały przełącznik od świateł na taki, który będzie miał funkcję halogenów przednich, ale to kosztuje, albo poszukać na szrocie. Ale według mnie lepiej wykorzystać ten od halogenów tylnych a do tylnych halogenów dorobić jakiś zewnetrzny, osobny przełącznik. Przy okazji jak bedziesz robił przy przełączniku warto zamontować sobie automatyczne włączanie świateł dziennych, bo jesień się zbliża. :-)