Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony Ekran Samsung Galaxy S5 Neo

weedokzdw 22 Maj 2016 20:25 6270 5
  • #1 22 Maj 2016 20:25
    weedokzdw
    Poziom 2  

Witam was serdecznie mam taki problem otóż pare dni temu rano odkryłem, że telefon ma uszkodzony ekran i po boku 2 pękniecia na ekranie na początku połowa ekranu była wylana po jakis 2 godzinach cały ekran jest jedna wielka czarna plama na telefonie.
    Telefon ma 3 miesiące wzięty na abonament w sieci t-mobile byłem u nich w serwisie aczkolwiek powiedzieli ze gdyby nie te pękniecia na wyświetlaczu to telefon przyjeli by na gwarancje a, że są te małe pękniecia to już niestety nie przyjmą wymiana kosztuje u nich jakies 800zł więc to odpada gdyż telefon prawie równowarty z naprawą.
    Bylem również w w zwykłych serwisach telefonów gdzie naprawiają taki sprzęt i koszt między 460 a 490 zł naprawy zaręczyli, że będzie to oryginalny wyświetlacz nie żaden tani zamiennik po którym po 2 miesiącach padł by dotyk czy jeszcze cos innego.
    Koszt 480 zł jest to nowy wyświetlacz+ naprawa.
    I stąd moje pytania do was czy opłaca mi się ten telefon naprawiać możliwe, że będzie opcja kosztu 460 zł za wyświetlacz rozłożyć na raty. czy jednak sprzedać uszkodzony s5 neo i dołożyć to co za wyświetlacz i kupić np. s4 albo s5 używaną aczkolwiek 70 zł abonamentu i tak bede płacił za s5 neo które mi się rozwaliło
    Co mi radzicie?
    Dziękuje i Pozdrawiam
    Za chwilke wstawie zdjęcia telefonu
    Za Każda pomoc będą Plusiki! :)

Tu są zdjęcia telefonu:
    Zdj Nr1: zaznaczylem w paincie gdzie znajdują się pękniecia są to nie duże pękniecia
    Zdj nr2:
    Jak widać na zdjęciach wyświetlacz nic nie wyświetla jeden wielki czarny ekran widać, że działają przyciski gdyż podświetlają dotyk raczej również działa gdyż jak kilkam na ekran czuje wibracje i dzwięk klikniecia martwi mnie jedno gdy podłączam kabel pod kompa od telefonu nie moge zobaczyć pamięci wewnetrznej telefonu ani nic wrzucic na telefon wyskakuje komunikat na komputerze urządzenie zostalo odłączone lub przestało odpowiadać a telefon jest normalnie podłączony.
    Podłączylem inny telefon HTC i moge zobaczyc cala pamiec węwnętrzna telefonu na komputerze i importowac pliki i obrazy.
    Co mi radzicie drodzy forumowicze koszt naprawy wyświetlacza to 500zł.
    Naprawiać ten telefon czy sprzedać i kupić nowy tylko, że nie kupie nowej s5 neo za 900zł
    telefonik mam 4 miesiąc i mi go szkoda, wiecie może czy w jakimś serwisie naprawy telefonu da się zapłacic za naprawe na raty??

Dodano po 1 [minuty]:

Uszkodzony Ekran Samsung Galaxy S5 Neo

0 5
  • Pomocny post
    #2 22 Maj 2016 21:17
    pt13
    Poziom 11  

Jeśli te trzy stówki nie są Ci obojętne - wymień wyświetlacz.
    Jeśli wymienisz u specjalisty - telefon będzie jak nowy. U specjalisty, nie u amatora, który odwali fuchę, nie zrobi prawidłowo uszczelnień itp.
    Sam zapewne tego nigdy nie robiłeś więc odradzam eksperymenty z samodzielną wymianą. Podobnie - samodzielne ściąganie pojedynczego wyświetlacza z Azji też Ci się nie będzie opłaciło.
    Telefonu ze zdechniętym ekranem raczej dobrze nie sprzedasz, bo większość uszkodzeń to właśnie ekrany, więc ta kalkulacja z kupnem nowego bez znacznego dofinansowania się nie obejdzie.

1
  • #3 22 Maj 2016 21:35
    weedokzdw
    Poziom 2  

pt13 napisał:
    Jeśli te trzy stówki nie są Ci obojętne - wymień wyświetlacz.
    Jeśli wymienisz u specjalisty - telefon będzie jak nowy. U specjalisty, nie u amatora, który odwali fuchę, nie zrobi prawidłowo uszczelnień itp.
    Sam zapewne tego nigdy nie robiłeś więc odradzam eksperymenty z samodzielną wymianą. Podobnie - samodzielne ściąganie pojedynczego wyświetlacza z Azji też Ci się nie będzie opłaciło.
    Telefonu ze zdechniętym ekranem raczej dobrze nie sprzedasz, bo większość uszkodzeń to właśnie ekrany, więc ta kalkulacja z kupnem nowego bez znacznego dofinansowania się nie obejdzie.

Cały czas mam dylemat czy naprawiać ten telefon bo jednak 500zł to duży koszt naprawy a zdrugiej strony chcialbym go naprawić ale nie mam pewności, że coś innego się nie jest zepsute np. jakies wejscie usb lub aparat itd
    i nie wiem czy sprzedać go za 300zł i dorzucic te 500 i kupic inny telefon czy naprawiać go

0
  • #4 22 Maj 2016 21:58
    pt13
    Poziom 11  

Jeśli istotnie możesz go sprzedać w cenie która jest różnicą pomiędzy ceną zakupu i kosztem wymiany - to istotnie nie ma się nad czym zastanawiać.
    Bazuję tu na Twojej wycenie ponieważ ten aparat ma kilka wersji i one mają różne ceny. Jednak sprzedanie go w takiej cenie wydaje mi się mało realne - kupujący musi coś z tego mieć, a to już i tak jest rynek wtórny ...
    Co do innych uszkodzeń - przyzwoity serwis zweryfikuje Ci sprzęt przed podjęciem się usługi - zawsze możesz zastrzec, że w określonej cenie interesuje Ciebie skuteczne przywrócenie pełnej funkcjonalności urządzenia a nie kolejne wyceny - zatem umowa na naprawę urządzenia a nie wymianę wyświetlacza.

0
  • #5 22 Maj 2016 22:16
    weedokzdw
    Poziom 2  

pt13 napisał:
    Jeśli istotnie możesz go sprzedać w cenie która jest różnicą pomiędzy ceną zakupu i kosztem wymiany - to istotnie nie ma się nad czym zastanawiać.
    Bazuję tu na Twojej wycenie ponieważ ten aparat ma kilka wersji i one mają różne ceny. Jednak sprzedanie go w takiej cenie wydaje mi się mało realne - kupujący musi coś z tego mieć, a to już i tak jest rynek wtórny ...
    Co do innych uszkodzeń - przyzwoity serwis zweryfikuje Ci sprzęt przed podjęciem się usługi - zawsze możesz zastrzec, że w określonej cenie interesuje Ciebie skuteczne przywrócenie pełnej funkcjonalności urządzenia a nie kolejne wyceny - zatem umowa na naprawę urządzenia a nie wymianę wyświetlacza.

Nie wiem czy napisalem ale ten telefon mam na abonament na 2 lata 70 zł co miesiąc będę i tak płacił więc tu mam dylemat czy sprzedać i kupić inny czy naprawić i go posiadać dalej

0
  • #6 22 Maj 2016 22:41
    pt13
    Poziom 11  

Wspomniałeś o abonamencie, ale wcześniej - bez szczegółów.
    Abonament jednak jest tu bez znaczenia, bo lojalkę i tak podpisałeś i czy będziesz używał ten aparat, inny, czy żadnego - to i tak płacisz tyle samo. Problem z aparatem to Twój problem a nie operatora - tak jest zapewne sformułowana umowa.
    A aparat pewnie chciałbyś mieć taki, jaki Ci pasuje. :)
    Nic więc nowego tu już nie wymyślimy, to i tak Twoja decyzja. A naprawy sprzętu się nie obawiaj, byle u pewniaka.

BTW. Operator do subsydiowanej sprzedaży sprzętu przyjmuje wartość 150-200% wartości rynkowej. I klient jest przyblokowany warunkami na cały okres umowy (transmisja, głos, abonament). A 2 lata w gsm to jest epoka. Kupując "za złotówkę" płaci się koszmarną kasę.

0