Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

-Lenovo B70-80 - Denerwujący komunikat po starcie systemu

26 Maj 2016 13:08 2241 26
  • Poziom 28  
    Witam.
    Niedawno zakupiłem laptopa jak w temacie. Z preinstalowanym Windows 7. Przez kilka dni było wszystko Ok, gdy raptem któregoś dnia tuż po starcie zaczęło wyskakiwać okienko z treścią:
    "wystąpił problem podczas uruchamiania pliku GruelRemandment.dll Nie można znaleźć określonego modułu "
    Wczoraj skorzystałem z darmowej aktualizacji do Windowsa10,mając nadzieję, że problem minie.
    Niestety nadal się to pojawia. Proszę o pomoc w jaki sposób się komunikatu pozbyć? Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Może najlepiej przywrócić system z partycji recovery i po tym ponownie zaktualizować do Windowsa 10. Napewno laptop będzie działał po tym zabiegu sprawniej i błąd tem zniknie.
  • Poziom 28  
    Dziękuję za radę ale jest to sposób dosyć radykalny i dla mnie zbyt skomplikowany. Zbyt słabo znam się na komputerach i programach.
    Może znajdzie się jakiś prostszy sposób:
    Coś gdzieś odznaczyć/usunąć ?
  • Poziom 28  
    To by się zgadzało, miałem infekcję. Dało się to usunąć przy pomocy Adwcleaneraa potem jeszcze McAfee zawrzeszczał, że coś znalazł . Potem kilkakrotnie te próby powtarzałem ale wyleczyć się nie dało.
  • Spec od komputerów
    Wykonaj to co napisalem.
  • Poziom 28  
    Odkurzacza użyłem ale nic nie znalazł. Wątpię abym poradził sobie z tym drugim zadaniem.
  • Spec od komputerów
    Nie rob sobie zartow. Wchodzisz na podana strone, sciagasz frst, uruchamiasz, naciskasz Skanuj, po zakonczeniu otworza sie frst.txt oraz addition.txt, ktore zamieszczasz w zalaczniku. Z czym sobie tutaj mozesz nie poradzic?
  • Spec od komputerów
    Nie pisz post pod postem, uzywaj ZMIEN.

Odinstaluj:
    PriceFountain
    Update for PriceFountain

Obok frst.exe utworz plik fixlist.txt z zawartoscia:
    Task: {23446141-4489-4BB9-9CD2-B3CFCA758DEA} - System32\Tasks\WaldemarTellableMinidiskV2 => Rundll32.exe GruelRemandment.dll,main 7 1 <==== UWAGA
    Task: {7B2D83EC-E0E4-4AB0-B1EA-6AF9AB67BD83} - System32\Tasks\{2521BA29-75E3-738A-A22E-4DB0E39EA59C} => C:\Users\Waldemar\AppData\Roaming\PriceFountainUpdateVer\synhelper [2013-05-08] () <==== UWAGA
    Task: {EB11FEF2-6230-4E98-8926-1CC413C82052} - System32\Tasks\IUM-F1E24CA0-B63E-4F13-A9E3-4ADE3BFF3473-Logon => C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Update Manager\bin\iumsvc.exe [2014-04-09] ()
    Task: C:\WINDOWS\Tasks\{2521BA29-75E3-738A-A22E-4DB0E39EA59C}.job => C:\Users\Waldemar\AppData\Roaming\PRICEF~1\SYNHEL~1/Check Waldemar0ץ<
    Tcpip\..\Interfaces\{0ff34b07-5eb8-4a58-8bb2-bd3d6e2759f3}: [DhcpNameServer] 150.211.1.2
    CHR HKU\S-1-5-21-3424739007-3780250430-1502601266-1000\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions\...\Chrome\Extension: [ooebgdicanjhnamfmdlmlbcnkgehkkmf] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [lpdfbkehegfmedglgemnhbnpmfmioggj] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    2016-05-15 15:45 - 2016-05-26 21:08 - 00000000 ____D C:\AdwCleaner
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-26 21:18 - 00000278 _____ C:\WINDOWS\Tasks\{2521BA29-75E3-738A-A22E-4DB0E39EA59C}.job
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-25 22:53 - 00003568 _____ C:\WINDOWS\System32\Tasks\WaldemarTellableMinidiskV2
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-25 22:53 - 00003324 _____ C:\WINDOWS\System32\Tasks\{2521BA29-75E3-738A-A22E-4DB0E39EA59C}
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-17 15:21 - 00000000 ____D C:\Users\Waldemar\AppData\Local\TellableMinidisk
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-12 21:18 - 00000000 ____D C:\Users\Waldemar\AppData\Roaming\PriceFountainUpdateVer
    2016-05-12 20:18 - 2016-05-12 20:18 - 00000300 _____ C:\Users\Waldemar\Desktop\allegro.pl.URL
    EmptyTemp:

W FRST wybierz Napraw.

Usun katalog C:\FRST i to wszystko.
  • Poziom 28  
    "Odinstaluj:
    PriceFountain
    Update for PriceFountain "

Odinstalowałem te dwa pliki/programy i po pierwszej próbie pomogło. Okienko nie wyskoczyło. Zastanawiam się nad tym: Czy jeżeli już będzie dobrze jest sens wklejania tego polecenia, które powyżej zapodałeś ? Powiem, że dla mnie to czarna magia. Zobaczę jutro jak to będzie działać?
  • Poziom 11  
    Sztandar18 napisał:
    Może najlepiej przywrócić system z partycji recovery i po tym ponownie zaktualizować do Windowsa 10. Napewno laptop będzie działał po tym zabiegu sprawniej i błąd tem zniknie.

Moze najlepiej będzie jak się nie będziesz wypowiadał w tematach o których nie masz bladego pojęcia.
    Z armatą na komara - typowe dla dzieci neo - format lekarstwo na wszystko.
    Logi z FRST (jak wyżej już zdjagnozowane) powinny zalatwić sprawę, jeśli nie to logi z Autoruns i po kłopocie.
  • Spec od komputerów
    @Waldemar z Kaszub masz wykonac to co podalem i nie pisz ciagle, ze nie umiesz, ze nie rozumiesz itp. marne wymowki. Wykonaj to co podalem i koniec tematu.
  • Poziom 26  
    Łowca Androidów napisał:
    Sztandar18 napisał:

Moze najlepiej będzie jak się nie będziesz wypowiadał w tematach o których nie masz bladego pojęcia.
    Z armatą na komara - typowe dla dzieci neo - format lekarstwo na wszystko.
    Logi z FRST (jak wyżej już zdjagnozowane) powinny zalatwić sprawę, jeśli nie to logi z Autoruns i po kłopocie.

Laptop był kupiony jako używany, ja przywróciłbym go jak najszybciej do ustawień fabrycznych, nie wiadomo jakie pozostałości są na nim po poprzednim właścicielu (czyt. keyloggery itp.). Druga sprawa kto tu jest dzieckiem, nie potrafisz normalnie napisać tylko od razu obrażać? Sami widzicie, że autor ma problemy z wykonaniem logów z FRST, na pewno szybciej przywróciłby system z partycji recovery, no ale ja się nie znam - spoko. Na 99% nie pozbędzie się on tego błędu po prostu brakuje mu odpowiedniej wiedzy, a zapewne niezły bałagan ma w rejestrze Windowsa.
  • Spec od komputerów
    @Sztandar18 skad wiesz, ze laptop byl uzywany? Autor napisal tylko, ze byl z preinstalowanym W7, a nie, ze byl uzywany.

Do tego autor juz pozbyl sie tego problemu, jednak nie wykonal jeszcze skryptu, ktory podalem.

Nie ma keyloggerow, balagonu tez nie ma, jedynie pare wpisow do kasacji, ktore podalem.
  • Poziom 28  
    W celu wyjaśnienia sytuacji: Laptop został kupiony nowy w X-komie.
    Dzisiaj dopiero trzeci dzień mam do czynienia z nowym systemem.Wcześniej (XP) ale też nie miałem/nie mam doświadczenia informatycznego. Stąd moje stąpanie "po omacku". Dzisiaj będę próbował wykonać 2-gą część zadania i dam znać co i jak......
  • Poziom 11  
    @Sztandar18 bo nic mnie tak nie irytuje jak propozycja formatu i to z tak błachego powodu.
    Skoro założyciel watku ma problem z wykonaniem fix'a to jak sobie wyobrażasz Jego działania podczas próby przywracania z recovery? Ja Sobie nie wyobrażam.

Co do laptopa to już sprawa została wyżej wyjaśniona - nie mam pojecia skąd przyszło Ci do głowy, ze to używka?, a jeśli chodzi o bałagan - wystarczyło przejrzeć logi i widać, że takowego nie ma.

@Kolobos nie wszyscy są tak biegli w te klocki jak Ty.
    Są tacy co z FRST mają do czynienia pierwszy raz, a z samą obsługą systemu mają problem, a Ty piszesz regółkę o treści:

Obok frst.exe utworz plik fixlist.txt z zawartoscia:

Skąd laik ma wiedzieć jak uworzyć plik fixlist.txt?
    Powninno być napisane - prościej np.
    Poniższe wklej do notatnika:
    ...
    abccdds
    EmptyTemp:
    Zapisz na pulpcie, w nazwie wpisz fixlist.txt

Choć właściwie zbędne jest pisanie w nazwie .txt bo domyslnie notatnik i tak zapisuje jako txt, aby zapisał z innym rozszerzeniem trzeba by było nazwę wraz z rozszerzeniem po kropce ująć w cudzysłów.

Tak więc odorbina wyrozumiałości dla laików i starszych ;)
    Wiem jak to jest bo sam kiedyś byłem taki zielony i podobnie mnie traktowano - nic przyjemnoego
  • Poziom 28  
    Ok. Panowie........
    Przy pomocy użytkownika z innego forum, który życzliwie poprowadził mnie za rękę wykonałem to wg. instrukcji i po krótkim czasie pracy programu FRST wyskoczyło okno :

"Naprawa ukończona"Fixlog.txt"został zapisany w tym folderze w którym jest FRST.

Wymagany restart komputera zamknij wszystkie otwarte okna Kliknij Ok aby zrestartować."
    Czy to znaczy , że się powiodło ?
  • Spec od komputerów
    Zamiesc ten fixlog.txt.

Ze tez, potrzebales pomocy z taka prosta czynnoscia, wszystko sprowadzalo sie do uruchomienia notatnika, wklejenia tego co podalem i zapisania pod podana nazwa. Podstawy obslugi systemu.
  • Poziom 11  
    Czy chcesz jeszcze coś dodać, aby ośmieszyć użytkownika?
    Ty od razu wszystko wiedziałeś? No tak - urodziłeś się z tą wiedzą.

Żenua!!!

Powtarzam, nie każdy musi wiedzieć jak utworzyć fixlist.txt - nie jest to jednoznaczne z zapisaniem w notatniku o tej nazwie. Nawet znając podstawy obsługi komputera użytkownik nie musi wiedzieć, że notatnik zapisuje pliki z rozszerzeniem txt - po prostu otwiera program notatnik, zapisuje coś w nim a potem zapisuje notatke w wybranym przez siebie miejscu.

Ale po co ja strzępie język - są geniusze i ci uważają, że inni również nim powinni być - tylko wówczas nie bylibyście potrzebni.
  • Spec od komputerów
    Oczywiscie, ze nie musi, ale jezeli po podaniu prostych instrukcji nadal nie umie to znaczy, ze chyba nie powinien pisac na forum tylko oddac komputer komus, kto potrafi wykonywac instrukcje.

Jezeli czegos nie wiem to szukam i juz wiem, nie zachowuje sie jak autor, ktory ze wszystkiego robi ogromny problem, chociaz sa to proste podstawy.

Uwazam, ze inni tez powinni wykazac chociaz minimum samodzielnosci. Tym bardziej, ze majac do dyspozycji dostep do internetu, pisanie, ze sie nie umie wykonac takich prostych czynnosci to zwykle lenistwo.

@Waldemar z Kaszub wszystko jest ok.
  • Poziom 28  
    Skoro wszystko Ok.To pozostaje mi podziękować za pomoc. Ale jakoś nie mogę się powstrzymać od małej uwagi:
    Kolobos! Istnieją takie cechy jak życzliwość i wyrozumiałość. Proszę pamiętaj o tym. Dzięki i cześć .
  • Poziom 11  
    Według mnie przesadzasz.
    Napisał, że nie umie - ma takie prawo. Ma tez prawo obawiać się dawac komuś obcemu grzebać w komputerze - zwłaszcza nowym - ja to rozumiem.
    Wykazał inicjatywę i zapytał sie na innym forum - tu nie otrzymał instrukcji łopatologicznej - jak widać na innym forum ją otrzymał i zapewne bez poniżania.
  • Poziom 28  
    Zamykam temat z nadzieją, że może kiedyś, komuś te informacje się przydadzą,