Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

z czego zrobić filtr do studni

RAFAŁ D 29 May 2016 13:32 13695 4
 • #1
  RAFAŁ D
  Level 9  
  Poszukuje informacji z czego mogę zrobić prosty i tani filtr anty piaskowy (szlamowy) do studni kopanej (kręgowej). Wpuszczam w nią rurę fi 160 jako osłonę do pompy głębinowej , i chciał bym osłonić pompę przed brudem ,piaskiem , szlamem.
  Chodzi mi o materiał z czego mogę zrobić taki filtr . Wydajność pompy około 9 metrów sześciennych na godzinę (150 l/min) na 18 metrach głębokości. Może ktoś ma wiedzę na ten temat :D
 • #2
  anders11
  Level 30  
  Pompa ustawiona dwa metry nad dnem studni nie powinna już zasysać piasku
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Tommy82
  Level 41  
  Widziałem jak robili taki filtr na rurze pcv z fczegoś co wyglądało jak fizelina, najpierw okręcili sznurkiem spiralnie potem fizelina i znowu spiralnie sznurkiem pomiędzy poprzednimi zwojami dla zwiększenia powierzchni filtrującej..
 • #5
  Bambek
  Level 15  
  Są specjalne siatki, których używają studniarze do wykonywania takich filtrów. Jest to biała siatka plastikowa bardzo drobna, piasek na pewno przez nią nie przejdzie. Nie wiem gdzie to można kupić poszukaj po necie akcesoria dla studniarzy albo jak masz takiego w pobliżu zapytaj. U mnie jak robili studnię głębinową to właśnie taką siatką owijali rurę na długości około 3-4 m.

  Wpisz hasło: "siatka studniarska"