Witam.
Omylkowo do unifonu 12v DC zostal podlaczony prad 12v AC.
Unifon podlaczony na krotko na stole buczy po podniesieniu sluchawki zarowno przy podlaczonym panelu zewnetrznym jak rowniez bez niego. Dodatkowo buczenie nasila sie przy dotknieciu panela domofonowego.
Czy omylkowe podlaczenie zasilania doprowadzilo do uszkodzenia glosnika/mikrofonu w unifonie/kasecie? Jesli tak to ktorego?
Mial ktos podobny "problem"?
Dodam ze funkcja rygla, rozmowy i wywolania dziala poprawnie.
EDIT : podlaczylem domofon pod bufor 12v dc i domofon dziala poprawnie.
Problem wynikac zatem bedzie z uzycia zasilacza 12v dc typu desktop a nie transformatora 12v DC.
Omylkowo do unifonu 12v DC zostal podlaczony prad 12v AC.
Unifon podlaczony na krotko na stole buczy po podniesieniu sluchawki zarowno przy podlaczonym panelu zewnetrznym jak rowniez bez niego. Dodatkowo buczenie nasila sie przy dotknieciu panela domofonowego.
Czy omylkowe podlaczenie zasilania doprowadzilo do uszkodzenia glosnika/mikrofonu w unifonie/kasecie? Jesli tak to ktorego?
Mial ktos podobny "problem"?
Dodam ze funkcja rygla, rozmowy i wywolania dziala poprawnie.
EDIT : podlaczylem domofon pod bufor 12v dc i domofon dziala poprawnie.
Problem wynikac zatem bedzie z uzycia zasilacza 12v dc typu desktop a nie transformatora 12v DC.