Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalWork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min.

04 Cze 2016 14:10 1101 4
 • Poziom 2  
  Zmywarka albo nie zmywa naczyń i kostkę zostawia prawie nietkniętą albo (po resecie) zmywa ale zatrzymuje się tak czy inaczej na 1min i czeka.
  Sprawdzałem odpływ, filtr - sprawne i czysto.
  Szukam podpowiedzi - co robić?
 • MetalWork

 • Poziom 39  
  A czy zmywarka grzeje wodę?
 • MetalWork
 • Poziom 2  
  Tak Grzeje.

  Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

  Ale na końcu nie suszy.
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Witam, miałem podobny problem, wezwałem już serwis - na szczęście mógł dojechać dopiero w przyszłym tygodniu. Wszedłem na elektrodę i zacząłem czytać i rozkręcać pomału. Gdzie jakiś wątek to sprawdzam.
  Panel sterowania - u kogoś wypaliło ścieżkę , triak itp. tu czysto
  Płaszcz wodny z zewnątrz wyglądał na zabrudzony, zdemontowałem wymyłem dalej nic. iiii Elektrozawór wypiąłem końcówki i za pomocą kabli od miernika wpiętych do gniazdka (raczej nie dla początkujących) dotknąłem styków w lewym było słychać charakterystyczne kliknięcie a w prawym cisza. Odkręciłem go - uwaga nie ma żadnej zaślepki zaworu, który zostaje w płaszczu, na końcu zaworu jest grzybek który zamyka przepływ - trzeba wyłączyć zmywarkę , gdy płaszcz jest pusty. Wyjąłem i wyczyściłem bolec, którym porusza cewka elektrozaworu, nasmarowałem go lekko, wymyłem otwór w zaworze i po zmontowaniu wszystko działa.

  A objawy były następujące - zmywarka nie wylewa wody do końca pozostaje nad sitkiem, "buczy" zatrzymuje się na 1 na wyświetlaczu, za którymś razem nie dawała ciepłej wody..

  Rozpisuję się tak mocno bo dzięki Wam udało mi się naprawić zmywarką więc niech i inni skorzystają.
 • Poziom 2  
  Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min. Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min.

  Trzeba było wymontować elektrozawór - wyczyścić, wyjąć sprężynkę i wyczyścić (spory kamień się osadził) i po zamontowaniu i włączeniu, zaczęła działać z powrotem jak należy.
  Załączniki: