Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min.

zwietecki 04 Cze 2016 14:10 759 4
  • #1 04 Cze 2016 14:10
    zwietecki
    Poziom 2  

Zmywarka albo nie zmywa naczyń i kostkę zostawia prawie nietkniętą albo (po resecie) zmywa ale zatrzymuje się tak czy inaczej na 1min i czeka.
    Sprawdzałem odpływ, filtr - sprawne i czysto.
    Szukam podpowiedzi - co robić?

2 4
  • SterControl
  • #2 04 Cze 2016 15:10
    Piotr2608

Poziom 37  

A czy zmywarka grzeje wodę?

0
  • SterControl
  • #3 04 Cze 2016 21:42
    zwietecki
    Poziom 2  

Tak Grzeje.

Dodano po 5 [godziny] 36 [minuty]:

Ale na końcu nie suszy.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Cze 2016 14:46
    jedlik
    Poziom 1  

Witam, miałem podobny problem, wezwałem już serwis - na szczęście mógł dojechać dopiero w przyszłym tygodniu. Wszedłem na elektrodę i zacząłem czytać i rozkręcać pomału. Gdzie jakiś wątek to sprawdzam.
    Panel sterowania - u kogoś wypaliło ścieżkę , triak itp. tu czysto
    Płaszcz wodny z zewnątrz wyglądał na zabrudzony, zdemontowałem wymyłem dalej nic. iiii Elektrozawór wypiąłem końcówki i za pomocą kabli od miernika wpiętych do gniazdka (raczej nie dla początkujących) dotknąłem styków w lewym było słychać charakterystyczne kliknięcie a w prawym cisza. Odkręciłem go - uwaga nie ma żadnej zaślepki zaworu, który zostaje w płaszczu, na końcu zaworu jest grzybek który zamyka przepływ - trzeba wyłączyć zmywarkę , gdy płaszcz jest pusty. Wyjąłem i wyczyściłem bolec, którym porusza cewka elektrozaworu, nasmarowałem go lekko, wymyłem otwór w zaworze i po zmontowaniu wszystko działa.

A objawy były następujące - zmywarka nie wylewa wody do końca pozostaje nad sitkiem, "buczy" zatrzymuje się na 1 na wyświetlaczu, za którymś razem nie dawała ciepłej wody..

Rozpisuję się tak mocno bo dzięki Wam udało mi się naprawić zmywarką więc niech i inni skorzystają.

1
  • #5 13 Cze 2016 20:53
    zwietecki
    Poziom 2  

Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min. Zmywarka, SIEMENS, SF54T553EU, program zatrzymuje się na 1min.

Trzeba było wymontować elektrozawór - wyczyścić, wyjąć sprężynkę i wyczyścić (spory kamień się osadził) i po zamontowaniu i włączeniu, zaczęła działać z powrotem jak należy.

0
    Załączniki: