Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Studiowanie informatyki - czy się tego podejmować?

08 Jun 2016 20:51 1215 5
  • Level 2  
    Witam serdecznie!

Interesuję się studiowaniem informatyki i byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś zechciał odpowiedzieć na pewne pytania czy też rozwiać moje wątpliwości.

Matematyki uczyłam się w liceum tylko w zakresie podstawowym, nigdy nie miałam wiekszych problemów. W trzeciej klasie zaczęłam uczyć się matematyki w zakresie rozszerzonym na korepetycjach, jednak nie była to nauka teorii od podstaw lecz rozwiazywanie arkuszy maturalnych. Moje wyniki osiągały maksymalnie około 50%, jednak nie przyswoiłam dużej ilości wiedzy i znam tylko bardzo mały zakres teorii. Tuż przed maturą mój korepetytor zrezygnował z zajęć, zostałam więc trochę na lodzie, nie udało mi się znaleźć nikogo innego i uczyłam się jedynie z wykładów w postaci filmów w internecie i z podręczników.

Na maturze matematykę podstawową zdałam na około 80%, nie jest to dla mnie w pełni zadowalający wynik, liczyłam na przynajmniej 90%, pisałam tak próbne matury. Zdecydowałam się pisać maturę z rozszerzonej matematyki w połowie 3 klasy, niestety egzamin nie poszedł mi dobrze, z tego co udało mi sie sprawdzić napisałam go na maks. 20%.

Informatyki rozszerzonej w liceum nie miałam, ta którą miałam przez rok opierała się na obsłudze programów excel, power point. Z gimnazjum pamiętam trochę o tworzeniu stron internetowych, szło mi to wtedy całkiem nieźle, jednak nie było to nic zaawansowanego.

Nigdy nie miałam styczności z programowaniem i chciałabym dowiedzieć się czy bez żadnych podstaw w tej i w innych dziedzinach informatyki mam jakieś szanse na tym kierunku?
    I czy brak dużej znajomości matematyki w zakresie rozszerzonym uniemożliwi mi pozostanie na tym kierunku?
    Jestem w stanie poświecić swój czas na wakacjach i poczytać ksiązki na te tematy i poćwiczyć programowanie w praktyce, jednak nie jestem pewna czy to wystarczy by podejmować kilkuletnie studia?

Jeśli chodzi o wybór to czy lepszy jest uniwersytet czy politechnika? Jak różni sie informatyka na nich?

Bardzo proszę o odpowiedzi i pomoc!
  • Level 17  
    Idź, spróbuj, najwyżej zrezygnujesz. Odnośnie tego, czy masz jakieś szanse - masz.
  • Level 2  
    Imekxus wrote:
    Idź, spróbuj, najwyżej zrezygnujesz. Odnośnie tego, czy masz jakieś szanse - masz.

Dziękuję za odpowiedź. Nie jest to nic czego wczesniej nie wiedziałam, ale miło, że ktoś miał chęć się odezwać.

Jeśli chodzi o rezygnowanie ze studiów - ze względu na sytuację, w ktorej jestem niestety nie mam możliwości, by pozwolić sobie na coś takiego. Dlatego nie chcę w ogóle rozważać takiej opcji, skoro mam rezygnować to wolę się w ogóle tam nie pchać. Wiem, że to zawsze jakieś zdobyte doświadczenie i że "nie wiesz dopóki się nie dowiesz", ale jeśli już mam wybrać jakiś kierunek to chciałabym na nim pozostać, skończyć go, a przede wszystkim się czegoś nauczyć i nie marnować czasu.
  • Level 11  
    Jeśli rzeczywiście Cię to interesuje to powinnaś iść. Idąc na dzienne zawsze możesz się na zaoczne przenieść, tam jest zdecydowanie łatwiej. Mówisz że wolny czas w wakacje możesz poświęcić na douczenie się, w Internecie bez problemu znajdziesz plany studiów wiec możesz sprawdzić co tam jest z czego powinnaś sie podszkolić. A jeśli to jest to czego na pewno chcesz to z pewnością sobie poradzisz. Powodzenia ! :)
  • Level 9  
    Jestem aktualnie studentem drugiego roku informatyki i mogę cię zapewnić że tak na prawdę materiał ze szkoły średniej nijak ma się do tego na studiach, więc tym się nie przejmuj bo wszyscy zaczniecie od czegoś czego nie znacie bądź znacie tak sobie, więc jest szansa się douczyć.
    Co do informatyki rozszerzonej to również nie jest ci ona na studiach do niczego potrzebna, jedynie podstawy C/Pascala w zależności od uczelni żeby móc na laborkach wystartować.
    Jak się boisz że nie dasz rady no to przecież nie musisz iść na AGH.
    Co do tego czy uniwersytet czy politechnika to oczywistym jest że politechnika, program bardziej inżynierski i tytuł potem, z tego co wiem i od znajomych poziom na uniwerkach jest sporo niższy (no chyba że pójdziesz na UW albo do wrocławia to może jest lepiej :P )
  • Level 2  
    Orzel94 wrote:
    Jestem aktualnie studentem drugiego roku informatyki i mogę cię zapewnić że tak na prawdę materiał ze szkoły średniej nijak ma się do tego na studiach, więc tym się nie przejmuj bo wszyscy zaczniecie od czegoś czego nie znacie bądź znacie tak sobie, więc jest szansa się douczyć.
    Co do informatyki rozszerzonej to również nie jest ci ona na studiach do niczego potrzebna, jedynie podstawy C/Pascala w zależności od uczelni żeby móc na laborkach wystartować.
    Jak się boisz że nie dasz rady no to przecież nie musisz iść na AGH.
    Co do tego czy uniwersytet czy politechnika to oczywistym jest że politechnika, program bardziej inżynierski i tytuł potem, z tego co wiem i od znajomych poziom na uniwerkach jest sporo niższy (no chyba że pójdziesz na UW albo do wrocławia to może jest lepiej :P )

Dziękuję bardzo za taką odpowiedź. Dobrze czytać coś takiego wiedząc, że autor studiuje informatykę. :)