Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OfficeJet G85 - wycieka tusz

rojman 30 Jun 2005 17:47 4050 15
    rojman
    Level 13  
    Sprzęt sprawny ale wycieka tusz od spodu urządzenia Poszukuję instrukcji lub wskazówek jak dokładnie rozłożyć i przeczyścić urządzenie.
  • Helpful post
    bogdanpo
    Level 13  
    Nie mam instrukcji ale udziele Ci krutkiego kursu. :)
    Więc:
    1.Włączamy urządzenie i otwieramy klapkę drukarki by karetka ustawiła się na środku i wyłączamy urządzenie.
    2.Odkręcamy jedyną śróbkę znajdującą się z tyłu urządzenia koło "zespołu faxu i języka polskiego" (tam gdzie podłączamy linie tel.);
    3.Wysuwamy plastik w tył po czym wyciągamy modół faxu.
    4.Następnie wyciągamu prowadzenie papiery(plastik z tyłu na którym są dwie "kłudki" narysowane. Dajemy na otwartą i ciągniemy).
    5.Wypinamy wtyczkę skanera i ściągamy tylną obódowe naciskając dwa zatrzaski znajdujące się pod spodem urządzenia.
    6.Wypinamy taśmy od skanera (jedna cienka i szersza po obu stronach takiej szerokiej) i WTYCZKE która znajduje sie patrząc od tyłu na urządzenie z prawej strony tej płyty głównej. (mała biała).
    6.Otwieramy drukarkę jakbyśmy chcieli wyciągnąć tusze. Na górze do skanera przymocowane są dwie prowadnice które podnoszą go do góry podczas otwierania drukarki. Są one tyłem "zagięte". Zagięcie odchylamy w dół i pchamy tę prowadnicę do środka drókarki. Musi wyskoczyć z zatrzasków. Tak samo robimy z drugą.
    7.Ściągamy skaner podnosząc go przodem do góry i odkładamy w bezpieczne miejsce. :) (później go rozbierzemy :) ).
    8.Odkręcamy cztery śróbki znajdujące się na bokach.ALE NIE ŚCIĄGAJ JESZCZE OBÓDOWY PRAWEJ. Musisz najpierw odkręcić taki śmieszny głośniczek znajdujący się z prawej strony jakby w tej obódowie. Jedna śróbka na górze głośnika.
    9.Ściągamy boczne obódowy odchylając górani w bok. (UWAGA nie połam zatrzasków na dole :) ).
    10.Odkręcany pozostałe śróbki znajdujące się na górnej obódowie i ściągamy ją.
    11.Już jesteśmy w środku. :) (Extramalnie) Z prawej strony znajduje się blokada sównicy karetek. Ściągamy ją I ODKRĘCAMY dwie śróbki którymi jest ona jeszcze przykręcona do zaczepów obódowy (symetrycznie mniej więcej 5 centymetrów od środka dwie). Wysówamy ją.
    12.Ściągamy "taśmę pozycji" karetki. Z lewej strony odchylając blaszkę. (prosze jej nie urwać. :) ). I lepiej nie czyścić bęzynką albo propanolem. Zwykłym płynem do szyb lub wodą.
    13.Ściągamy karetkę luzując pasek na naciągu. Lepiej nie ściągać jej z paska bez powodu.
    14.Odłączamy reszte taśm i przewodów od płyty i ściągamu ją wraz z całym zbrojeniem podnosząc tył lekko i przesówając w prawo.
    14.Odkręcamy dwie śróbki znajdujące się na przedniej (frontowej) płycie "szkieletu" (małe srebrne) i jedną czerwoną (lub wyglądającą na czarną przez zalanie tuszem :) )z prawej stronki przykręconą do pojemnika zużytego tuszu (pampersa).
    15.Odłączamy przewód od silniczka na pojemniku na zużyty tusz, zwalniamy zatrzask z prawej strony i wyciągamy pojemnik (najlepiej przechować w umywalce :D po odkręceniu silniczka wcześniej :) ).
    16.Wyciągamy rolki poboru papieru. Z tyłu drukarki rolki zaczepione są za pomocą dwóch śmiesznych zaczepo - łożysk ( :) ).podważamy je lekko i przesuwamy w strone tyłu drukarki i wyciągamy rolki.
    17.Teraz znowu wracamy do przodu. :) Wyciągamy kasete. Teraz dwa jeane kawałki plastiku (jedyne które nam jeszcze zostały :) ). Z przodu od środka są zatrzaski. Zwalniamy je (nie połamać) i ciągniemy do siebie.
    18.Został prawie sam szkielet. plastiki dociskające z metalowymi roleczkami znajdujące się nad rolkami prowadzącymi papier odkręcamy (śróbki z boków) i naginając nieco konstrukcję wyciągamy.
    19.Silnik (z lewej strony) przykręcony jest jedną śróbką srebrną do podstawy. Odkręcamy i wyciągamy. Prosze uważać bo nie pamiętam czy trzeba ściągnąć jakąś zębatkę czy nie.
    20.Teraz demontujemy resztę zębatek i reszty.
    21.Rolki podawania papieru zamontowane w taki sam sposób jak te od poboru lecz najpierw trzeba wyciągnąć tę listewkę plastikową pod nimi z takimi pseudo plastikowymi separatorkami (albo ogranicznikami).
    22.Został już tylko kawałek plastiku z tyłu drukarki, czarny zakrywający mechanizm podnoszący kasete. Najpierw ściągamy sprężynkę podnoszącą (duża z lewej strony), później ściągamy ten plastik zwalniając zatrzaski i wyciągamy plastikowy cięki mechanizm ograniczający papier.( cięki pogięty "sznurek" plastiku z dwoma pionowymi "prostokątami". (brakuje mi słów :) ).
    23.Wyciągnij jeszcze taki mały kawałek blaszki który tak defakto podnosi kasetę bo na pewno gdzieś wypadnie i się zgubi. W środku, rusza się, mały prostokątny, do góry go i wysunąć.
    24.Pojemnik na zużyty tusz rozbieramy ściągając górną pokrywe ( na czterech zatrzaskach). Następnie wyciągamy mechanizm zatyczek i gumowych czyścików (wszystko najlepiej w rękawiczkach i od razu do zlewu). Następnie z boku ściągnij zębatkę bo się zgóbi, tę dużą (powinna być biała ale różnie bywa :) ) i wyjmij ze środka zębatkę napędu mechanizmu razem z pampersem (szybko do zlewu).

To chyba wszystko co tyczy się drukarki a teraz skaner i DF.

25.Zdejmujemy panel a raczej plastik go przykrywający. Po prostu ciągniemy do siebie lub podważamy. ALE SAMĄ CIENKĄ POKRYWKĘ.
    26.Wyciągamy panel ze środka przez przesunięcie go w lewo przy odblokowaniu ( jak zawsze w HP ;) ) zatrzasku znajdującego się z prawej stronki na dole. Odpinamu taśmę z dołu panelu.
    27.Ściągamy DF podnosząc go do góry.
    28.Odkręcamy dwie śróbki w znajdujące sie z tyłu w miejscu gdzie jest umocowany dopiero co ściągnięty DF. Z przodu odblokowujemy dwa zaczepy leżące na krańcach, pod ściągniętym panelem i ściągamy obódowę z szybą.
    29.Zwalniamy mechanizm naprężenia taśmy napędowej skanera (niebieska, napędzająca skaner). Ściągamy skaner podnosząc do góry wraz z prowadnicą i zsówamy go z niej.
    30.Obracamy skaner do góry nogami. Odkręcamy dwie śróbki i ściągamy obódowę. Tu są lustra. Jest do nich świetny dostęp więc nie proponuję ich wyjmować tylko wyczyścić na miejscu.

Teraz wystarczy wszystko wyczyścić i DOBRZE złożyć. :)

Nie opisałem zasady rozkładania DF-u bo jest troszkę opowiadania. Jeśli jednak będzie to potrzebne to napisz i opiszę.

JESZCZE 2 RZECZY:
    1.Składaj wszystko dokładnie tak jak rozkładałeś.
    2.Do rozłożenia potrzebny jest kąplet śróbokrętów gwiazdkowych, śróbokręt krzyżakowy (do odkręcenia dwóch śróbek obódowy skanera) i przyda się jakiś mały płaski.

Więc życze powodzenia. :)

Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem. Sorki za błędy ortograficzne itd. :)
    rojman
    Level 13  
    To teraz teoretycznie jestem przygotowany. Wielkie dzięki za krótki kurs -myślę, że przyda się wielu osobom. Jutro zabieram się do "czarnej" roboty.
    Syriusz74
    Level 23  
    Swietny opis ,nie ma co ,akurat trafił mi sie taki sprzet zza zachodniej granicy-strasznie brudny od tuszu. Niestety mam z nim problem,poniewaz przy probie kopiowania (bez takiej proby rownież)pojawia sie na wyswietlaczu "SCANER FEHLER".Rozebralem go wszystko dokladnie wyczyscilem(nie podlaczalem do kompa ani nie instalowlem sterow) i okazuje sie ze nie moge zastosowac sie do punktu 30 instrukcji kolegi Bogdanpo ,gdyz po dolnej obudowie skanera pozostały tylko puste miejsca na dwie mocujace sróbki.Lustra sa 2 i chyba wiecej nie bylo no chyba ze bylu w brakujacej obudowie(pewnie ktos juz mial z tym problem i probowal cos zrobic-ale sie nie udalo i wyrzucił).Zastanawiam sie gdzie moze tkwic usterka ,silniczek skanera chodzi gdyz sprawdzalem to poprzez cfniecie go recznie do tylu i po wlaczeniu kombajnu wrócil na swoje miejsce,swiatelko skanera tez sie swieci.Przy próbie skanowania skaner wykonuje takie ruchy jakby chcial jechc do przodu ale napotykal zaraz na jakas przeszkode i po kilku takich probach ruszenia pojawia sie na wyswietlaczu wlasnie SCANER FEHLER..Prosze o rady i sugestie
    pawelzet
    Level 21  
    Jedyne co możesz zrobić w sprawie skanera, to wyczyścić czujnik przy silniku i wyczyścić wszystkie lustra w skanerze. Czaem to pomaga.
    Ash Ketchum
    Level 27  
    A gdzie w G55 jest ta śrubka z punktu 3? Tam nie ma gniazda tel. i zespołu faxu (języka polskiego pewnie też nie - menu po angielsku). A jak zdjąć klapę skanera (G55 nie ma DF)?
    bogdanpo
    Level 13  
    Witam. Powiem szczerze modelu G55 jeszcze nie rozbierałem, ale może być taka sytuacja że takowej śróbki wcale tam nie ma. Przeważnie w drukarkach hp atramentowych do mocowania obódowy nie są stosowane sróbki tylko takie śmieszne pseudo zatrzaski z plastyku.
    Co do języka to sprawdź w ustawieniach urządzenia czy jest polski jeśli jest to zmień jeśli nie to go po prostu nie ma. :)

Spróbój rozbierać z pominięciem punktu nr 3. A tak w ogóle to ja właśnie chyba mam na serwisie G55 i dziś będę się nim zajmował, więc jeśli Bóg da :) to wieczorem wrzuce opis. :)

Pozdrawiam.

Dodano po 3 [minuty]:

Syriusz74 wyczyść te dwa lusterka i powinno być ok. Ta płydka z dołu tak na prawde jest niepotrzebna albo mało. :) Jeśli natomiast silnik skanera się tnie, to jeśli masz możliwość podmień go z innej maszyny i sprawdz. Sprawdź ponadto czy sam skaner nie zaczepia o coś: np spadł z prowadnicy czy coś takiego. :)
    Ash Ketchum
    Level 27  
    Nie ma go w ustawieniach, poza tym po wypięciu zatrzasków z tyłu obudowa ciężko sie podnosi (ok 1cm i dalej nie idzie). Może śrubka jest w innym miejscu? Poza tym jak dosięgnąć do taśm skanera przez otwór po duplekserze? Być może obudowy nie da się otworzyć przez te kable.
    Syriusz74
    Level 23  
    Lusterka przeczyszczone,naoliwilem troszke prowadnice skanera (chodzi leciutko i o nic nie haczy),mimo to objawy identyczne-skaner po komendzie kopiuj prubuje kilka razy ruszyc ale po kilku nieudanych probach wyskakuje SKANER FEHLER.Przynajmniej w jedna strone silniczek chodzi bo ustawilem go na środku i po wlaczeniu wrócil do pozycji wyjsciowej ,nie wiem jak w drugą strone ale zakladam ze jezeli chodzi w jedna strone to jest sprawny(no chba ze to mylna zalozenie).Moze ktos ma jakis pomysł? Czy silniczek z hp r 45 bedzie pasował do g85?
    bogdanpo
    Level 13  
    Witam. Jeśli chodzi o skaner to sprawdź, czy taśma jest poprawnie założona, lub czy nie jest uszkodzona. Jeśli jest ok to ułożenie luster, może ktoś wcześniej grzebał w nim i założył jakieś lustro na opak lub źle. Następnie złącza na płycie.
    Czy skaner po włączeniu świeci?? Czy testuje się lampa?? Jeśli nie świeci to jest wyautowana. W tych urządzeniach po włączeniu lub prubie skopiowania (nie pamiętam) skaner się rozgrzewa i testuje chodząc przy bocznej krawędzi parę razy. W tym czasie "świetlówka" powinna świecić. Jeśli tak się nie dzieje to tu jest przyczyna. Spróbuj i napisz co zaobserwowałeś.

Pozdrawiam.
    serwek
    Level 25  
    Witam Panowie
    Włącze się do rozmowy bo właśnie wpadł mi identyczny temat. :)
    Po włączeniu urządzenie robi self Test, Initializing, data, godzina - gotowa.
    Skaner sobie wróci na miejsce ( gdzie by go nie ustawić ) ale lampa bez przerwy świeci. Myślę nic to, OK.
    Po naciśnięciu Copy Skaner rusza, maszynka pobiera papier, skaner po przejechaniu mniej więcej 5 cm się zatrzymuje, lampa gaśnie. Na wyświetlaczu "Scanner Failure"
    Sprawdzałem : Scaner , pasek bieli, lampę, lustra, encoder.
    Co może być z tym cudem ?
    :cry::cry::cry:
    HELP !

Pozdrawiam
    Syriusz74
    Level 23  
    Skoro przeczyściłeś lustra i odbłyśnik i dalej jest problem to masz walniętą jarzyniówkę,przetwornicę lub płytę główną drukarki.

Stawiam na płytę-weź ją zdejmij i się jej przyjrzyj.

Pozdrawiam
    serwek
    Level 25  
    Witajcie
    Zauważyłem ciekawą rzecz.
    W MENU urządzenia, w MAITENANCE jest opcja "zmień kraj i język". Wchodzę tam i widnieje napis " wybierz Angielski - 3...... Polski - klawisz 4....", wybieram "4", pyta "czy potwierdzić że język Polski" ( "1"-tak lub "2"-nie ). Wybieram "1"-tak, .Wraca do daty i czasu. Powinien być POLSKI na ekraniku. "a tu nieeeee, ale nieeeeee..." :)). Jest jak było , Angielski i kuniec :))
    Ciekawe... :?:

Chodzą słuchy że:

Podobno, po każdym "maitenance" powinien być wgrany do maszynki nowy "firmwer" :?::?::?: :idea:

Czy to prawda ?
    Może tu jest "pies" pogrzebany, ot co ?

Czy w okienku powinien gadać po Polsku ?

Pozdrawiam
    serwek
    Level 25  
    Witam
    Przyczyną w/w problemu była walnięta Płyta główna nr."C6734-6151 E". :!:
    Znalazłem inną na podmianę, wymieniłem i działa.
    Jak ktoś szuka płyt głównych do HP G85 to służę. Nabyłem 2 szt. . Została mi jeszcze 1szt.- sprawna oraz 1 szt. - uszkodzona.
    Znajomy z branży ma jeszcze trochę sprawnych części, modułów, elem. plast, panel....itd... z demontażu takiego urządzenia. Jak cosik trzeba to proszę o kontakt / tel 0601 29-09-60. :D
    Pozdrawiam
    remik80
    Level 14  
    mam podobny problem z tym urządzeniem - otóż raz wylał sie tusz, rozebrałem wyczyściłem i było ok ale na krótko bo po zużyciu 2 tyszy czarnych czyścik nie jest wstanie wyczyścić dokładnie głowić , co sie widać na wydrukach. z tego co zauważyłem jest on mocno zabrudzony tuszem. Stwierdzam ze albo wycieka tysz albo bardzp dużo go zuzywa przy testach. Jaka może być przyczyna????

TUSZE SĄ ORYGINALNE !!!