logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Tani sterownik z obsługą wejść/wyjść analogowych i darmowym oprogramowaniem

kokodyn 13 Cze 2016 10:49 3162 13
  • #1 15739203
    kokodyn
    Poziom 10  
    Posty: 113
    Ocena: 8
    Szukam sterownika w dostępnego w promocji studenckiej który miałby obsługę wejść i wyjść analogowych. Fatek oferuje sterownik+płytka Analog 79$+59$.
    Potrzebuje też do tego darmowe oprogramowanie wraz symulatorem. Czy zna ktoś może bardziej opłacalną opcje?
  • #2 15741003
    gervee
    Specjalista Automatyk
    Posty: 1077
    Pomógł: 100
    Ocena: 94
    Małe szanse byś coś takiego znalazł - w niskiej cenie i z analogami we/wy.

    Po co Ci symulator jak chcesz mieć "żywy" sterownik?
  • #6 15789868
    Multiprojekt.pl

    Poziom 10  
    Posty: 26
    Pomógł: 2
    Ocena: 5
    @kokodyn Tak jak napisałeś, posiadamy Fatek Student Starter Kit w cenie $79 netto, niestety nie posiada ona wejść analogowych ale jest możliwość rozszerzenia tego sterownika o płytki z serii FBs-CB.

    W Starterze znajduje się sterownik oraz kabel. A od 1 lipca gwarancja na sterowniki Fatek z serii FBs obowiązuje przedłużona 4-letnia gwarancja.
    Konto firmowe:
    Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
    ul. Fabryczna 20a, Kraków, 31-553 | Strona WWW: http://www.multiprojekt.pl/
  • #8 15860936
    krzysssztof
    Poziom 21  
    Posty: 385
    Pomógł: 52
    Ocena: 54
    Darmowa jest jedynie wersja 21-dniowa.
    Pozostałe 'oficjalne' są płatne.
  • #9 15863908
    elektronikq
    Poziom 25  
    Posty: 3331
    Pomógł: 70
    Ocena: 614
    S7-1200. Ma dwa wejścia analogowe w zestawie. Jak dokupisz płytkę analogową to masz dodatkowo wyjście analogowe. Plus duży bo łączysz PC i sterownik skrętką ethernetową.
    Symulatora do s7-1200 raczej nie ma. S7-PLCSIM obsługuje na pewno 300 i 400.
  • #10 15873746
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #11 15980585
    kokodyn
    Poziom 10  
    Posty: 113
    Ocena: 8
    Planuje sobie zrobić taką tablice na której miałbym sterownik, zasilacz, przyciski mono i bistabilne, lampki kontrolne wszystko na szynie DIN oraz silnik krokowy. Przykładowe zdjęcie w załączniku.

    Obecnie dobieram sobie elementy i w związku z tym mam takie pytanie:
    Czy lampki tudzież przyciski kupuje się oddzielnie jako przycisk i obudowa na szynę DIN czy można to gdzieś dostać od razu razem?
    Załączniki:
    • Tani sterownik z obsługą wejść/wyjść analogowych i darmowym oprogramowaniem IMG_3648.png (268.55 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #12 15980736
    krzysssztof
    Poziom 21  
    Posty: 385
    Pomógł: 52
    Ocena: 54
    Pomysł fajny, ale bardzo łatwo się na tym przejechać.

    Za cały zestaw wydasz x złotych. Będziesz miał kilka przycisków, lampek i inne drobiazgi.
    W dzień / tydzień wszystko dokładnie rozpracujesz i zestaw pójdzie w odstawkę :D
  • #13 15981893
    kokodyn
    Poziom 10  
    Posty: 113
    Ocena: 8
    Jak opanuje to co napisałem wyżej to dokupię sobie coś następnego. Czy ktoś mógłby polecić gdzie kupić te lampki i przyciski?

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje sterownika z obsługą wejść i wyjść analogowych w promocyjnej cenie studenckiej, z darmowym oprogramowaniem i symulatorem. W odpowiedziach zasugerowano kilka opcji, w tym zestaw startowy Siemens S7-1200, który wymaga dokupienia dodatkowych modułów analogowych, oraz sterownik Fatek, który również nie ma wbudowanych wejść analogowych, ale można go rozszerzyć. Inne propozycje obejmują PLC Wecon z darmowym oprogramowaniem oraz używany VIPA, który jest tańszą alternatywą dla Siemensa. Użytkownik zadał również pytanie o dostępność przycisków i lampek do stworzenia własnej tablicy sterowniczej.
Podsumowanie wygenerowane przez AI na podstawie treści dyskusji.
REKLAMA