Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Candy CTS83T - zasada działania

30 Jun 2016 16:33 840 8
 • Level 20  
  Proszę o info odnośnie w/w pralki. Po wymianie modułu elektronicznego przeznaczonego do w/w pralki, po ustawieniu programatorem np: programu nr4 pralka załącza się pobiera wodę, wykonuje ruchy rewersyjne, podgrzewa wodę itp. Proces ten jednak wydaje mi się trwa bardzo długo, a w zasadzie w nieskończoność, aż do momentu ręcznego przestawienia programatora na kolejna pozycję. Czy może ktoś określić po jakim czasie w przypadku sprawnej pralki programator powinien przełączyć się na kolejną pozycję?
 • Moderator of Home appliances
  Daj ją na program 32 minuty i zobacz co się będzie działo.
 • Level 20  
  Dzięki za reakcję, zastosuję się do Twojej sugestii i pozwolę sobie na podzielenie się spostrzeżeniami.

  Dodano po 5 [godziny] 15 [minuty]:

  Kolego cezet, zrobiłem tak jak sugerowałeś, tzn ustawiłem programatorem na program 32minuty i włączyłem pralkę, po krótkiej chwili pralka załączyła się i zaczęła pobierać wodę, następnie słychać jak przekaźnik załącza główny silnik , wykonuje ruchy rewersyjne, po chwili słychać jak włączyła się grzałka i ponownie pojawiły sie ruchy rewersyjne bębna i tak trwało to do około 15 min, po czym nastała cisza, świeciła się jedynie neonówka, Nie można było otworzyć pralki, nie pozwalała na to to blokada. Nie miałem ze sobą miernika aby zmierzyć nap. na silniczku programatora, ale wydaje mi się , ze silniczek programatora nie dostaje napięcia 230V.
 • Moderator of Home appliances
  elmor368 wrote:
  wydaje mi się , ze silniczek programatora nie dostaje napięcia 230V.

  Tak też może być.
 • Level 20  
  Zbych034 w pierwszym poście przecież zaznaczyłem , że wodę grzeje stąd niezrozumiałe dla mnie twoje zapytanie.
  Przepraszam jako laik w tym temacie, ale skoryguję swoje pytanie. W pralce Candy CTS83T jest programator elektroniczny, czyli jeżeli ustawie np: program 4 , to pralka na tym programie powinna wykonać wszelkie przewidziane czynności łącznie z końcowym odwirowaniem i wyłączeniem pralki, a programator jest cały czas na pozycji 4. Czy programator powinien się samoistnie przekręcać aż do pozycji stop.
 • Level 38  
  Chodziło o to czy grzeje do określonej temperatury. Programator w elektronikach nie przestawia się.
 • Level 1  
 • Level 20  
  Kolego skryn to nie jest taki programator jak zamieściłeś na fotce. Programator ten posiada silniczek zasilany napięciem 230V przez triaka po odpowiedniej sekwencji czasowej. Po wymianie programatora pralka zaczęła pracować poprawnie. Sprawdziłem to na programie 32 minutowym. Po załączeniu , pobraniu wody i podgrzaniu jej do nastawionej temperatury przeszła cały cykl kończąc ten program poprzez wyłączenie pralki. Tym samym dziekuję wszystkim Kolegom za współprace i zamykam temat.