Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebuje pomocy z obrotomierzem do malucha!!!!

SLiDer84 02 Lip 2005 15:13 1075 12
    SLiDer84
    Poziom 16  
    Witam!!!
    Kupile sobie uzywany obrotomierz do malucha nie znam typu bo nie ma na nim nic napisanego. jest prostokatny na nuzce. ma 4 kabelki wszystkie niebieskie :( nie wiem jak podlaczyc na plytce sa oznaczenia jeden kabel ma cyfre 4 drugi 2 trzeci 1 a jeden kabelek jest zakreslony w kolko nie wiem czy to cos pomoze.
    Prosze pomozcie!!!!

Pozdrawiam SLiDer84
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam
    Pokaż nam jak to wszystko wygląda, z zewnątrz i 'bebechy', może jakieś dokładne foto?
    _PREDATOR_

Pokaż też od strony druku, zerknij na ten schemat i porównaj połączenia:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=712626#712626
    1 przewód do żaróweczki, 2 masa, 3 zasilanie, 4 przerywacz.
    SLiDer84
    Poziom 16  
    w tym problem ze nie umiem wyciagnac ukladu z obodowy. sprobuje tak podlaczyc tylko ze ja nie wiem ktory to 3 ?? dzieki i jak cos masz jeszcze to daj znac!!
    _PREDATOR_

Na tym schemacie masz wyrażnie pokazane, przez kondensator i rezystor do przerywacza, żaróweczkę znajdziesz, masa i zasilanie tak jak na schemacie, ale druk musisz zobaczyć od spodu, ja tu nie widzę problemu z podłączeniem.
    SLiDer84
    Poziom 16  
    niestety tak jak napisles zeby podlaczyc to nie dziala :( moze masz jeszcze jakies pomysly??
  • Pomocny post
    _PREDATOR_

Może jest uszkodzony, sprawdż sam ustrój i tranzystorki.
    A czym wysterowałeś wejście wskażnika?
    Coś szybko Ci to poszło :P

Dobra, włączam GG :P
    SLiDer84
    Poziom 16  
    powtorz jeszcze raz ale po ludzku ja tak bardzo na elektronice sie nie znam i tkaie sformulowania sa nie jasne a najlepiej wejdz na gg

Dodano po 7 [minuty]:

i nastene photo
    _PREDATOR_

Narysuj mi rozmieszczenie części w/g pokazanego wzoru z wartościami poszczególnych elementów (nie odczytam z foto), bo ja nie mogę dojść do tego (zaznacz wyprowadzenia tranzystorów E,B,K):
    SLiDer84
    Poziom 16  
    dzieki za pomoc ale juz go zdolalem podlaczyc. jest teraz inna sprawa jak stoje na postoju to wszystko ok tylko jak jade to czasem na wyzszych obrotach mi obrotomierz glupieje. skacze raz 3000 za chwile 0 nie wiem czy to kwestia jakiegos potencjometra czy czegos?? daj znac co o tym myslisz
  • Pomocny post
    _PREDATOR_

Sprawdż połączenia, popraw luty, zobacz w ustroju sprężynki (to cewka/wskazówka).
    Z jakim silnikiem poprzednio współpracował wskażnik obrotów (2 gary/4 gary)?.
    SLiDer84
    Poziom 16  
    obrotomierz wspolpracowal z maluchem i teraz tez z maluchem musialem go troche podregulowac potenchjometrem bo za malo wskazywal keszcze sprawdze luty najwyzej wszystko przelutuje wskazowka wyglada jak by troche zaszla (dokladnie obodowa wzkazowki) a sprezynka ok. jak masz jeszcze jakies pomysly co to moze byc to daj znac moze nowy potencjometr??pozdro!!!! i wielkie dzieki