Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Elektrolux ENF2440AOX - Nie działa chłodziarka.

06 Lip 2016 08:45 1608 10
  • Poziom 10  
    Witam

Koledzy jestem szczęśliwym (albo już mniej) posiadaczem ww lodówki i od jakiegoś czasu jest problem z chłodziarką.

Zamrażalnik działa mrozi.
    Po włączeniu lodówki od totalnego rozmrożenia zamrażalnik zamraża się do zadanej temp. wtedy działa również wentylatorek i wtłacza chłodne powietrze do komory chłodziarki.Po osiągnięciu temperatury w zamrażarce wyłącza się kompresor i wyłącza się wentylator.Ale w chłodziarce jest 11 stopni.
    Później jest już tylko cieplej.:)

Czy w tej lodówko zamrażalce za utrzymanie temperatury w komorze chłodziarki odpowiada ten wentylator?Który sterowany jest przez termostat umieszczony na tylnej ścianie chłodziarki?

Dziękuję

Pozdrawiam

Artur
  • Poziom 10  
    Dziękuje za odpowiedź.

Mimo że zamrażalnik działa wydaje się prawidłowo?
    Czy tylko może to świadczyć o rozszczelnieniu(braku odpowiedniej ilości czynnika)?
    I z tego powodu nie działa komar chłodzenia.?
  • Poziom 10  
    Ma jedną sprężarkę.
    Ale z tego co tam widać to i ma jeden obieg w zamrażalniku.
    I tam jest ten wentylator i kanał biegnący o chłodziarki.
    Z tego co gdzieś wyczytałem jest to pseudo no Frost elektroluxa.
    Czy ten wentylator służy tylko do nofrost.czy ma zapewnić wtłaczanie zimnego powietrza prze ten kanał do chłodziarki.?

temperatura w zamrażalniku -30.(zimno)
  • Poziom 10  
    Dziękuje bardzo za wyrozumiałość.
    A pisałeś na samym początku o małej ilości czynnika i nieopłacalności naprawy.Czy do takiej lodówki nie opłaca się uzupełnić ten czynnik czy jest problem ewentualnie z zlokalizowaniem wycieku.?
  • Poziom 19  
    Jeżeli ta chłodziarka posiada tylko parowanik w zarazarce to @11111olo, bzdury wypisujesz myślę, że sam powinieneś się douczyć skąd się bierze zimno w chłodziarce typu no Frost. Jeżeli układ chłodniczy pracuje poprawnie sprężarka jest wyłączana przez termostat to jest ok, Przyczyny niewłaściwej pracy należy szukać w kanałach którymi prowadzony jest chłód z zamrażarki do chłodziarki, ewentualnie sam wentylatorek. Niewiem dokładnie jak w tym typie chłodziarki czy jest tam damper który steruje ilością powietrza włączonego do chłodziarki, może kanał się zalodził ale chłodziarka napewno nie jest na śmietnik z powodu braku czynnika.
  • Poziom 10  
    Wychodzi kolego ze tylko jeden:
    http://czescizamienne.electrolux.pl/search?ss...&customFields=edDesc%3DCooling%20system%20017

Gdzieś wyczytałem że te lodówki mają "parownik obyczajny"

Na pewno jest na tylnej ścianie zamrażalnika kanał który biegnie do panelu w chłodziarce.
    Czy dobrze rozumie że to zimno w tym typie lodówki trafia do chłodziarki tylko za pomocą tego kanału i wentylatora.Czy mnoze3 jakimiś "prawem fizyki za pomocą tego parownika obyczajnego" którego nie widać.

Mogę zaryzykować jeszcze i dobić tego czynnika.
    Tylko czy przy braku tego czynnika zamrażalnik osiągnął by taki wynik -32

Dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie postaram się wrzucić popołudniu real foto tego urządzonka.
  • Poziom 10  
    W odwrotnej kolejności jednak