Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który smartfon Xiaomi wybrać do 700 zł?

AAAdrianOOO 06 Jul 2016 20:03 5079 40
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    Witam!

Jestem zdecydowany kupić telefon marki Xiaomi, pisałem już temat, i użytkownik Rybus85 ( dzięki ;) ) zaproponował ten model http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-3-332gb-lte/ (Redmi 3 Pro)

Ale do 700 zł (maksymalna kwota) jest jeszcze kilka modeli. Który wybrać (plusy i mnusy)? Oto one:
    http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-216gb-lte/ (Redmi Note 3 Pro)
    http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-mi4-16gb-lte/ (Mi 4)
    http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-3s-332gb-lte/ (Redmi 3S)

Kompletnie nie wi9em, który wybrać. Moją uwagę najbardziej przykuł MI4, ale tu jest problem, ponieważ domyślnie są dwa rodzaje tego modelu. 3 i 2 GB ramu. W tym 3 GB ramu jest Snapdragon 801 4x2.5 GHz, a nie wiem jak w tym z 2GB ramu. Niby napisane jest, że też jest Snapdragon 801, ale gdzieś przewinęła mi się informacja, że to 2GB ma inny procesor...Ale jeśli nie, to chyba najrozsądniejszym wyborem jest MI4? Jest troszkę mniejsze, to na plus, lepszy ma też aparat. A w Redmi 3 Pro wyświetlacz nie jest FHD :) Liczę na pomoc w wyborze, pozdro! :)
  • Helpful post
    speedy9
    Helpful for users
    Też miałem ten dylemat niedawno. Ale wypadło kilka stów i kupiłem Mi4c 3/32GB. Przed byłem zdecydowany na Redmi 3 PRO 3/32GB również ze względu na baterię. Miałem wcześniej smartfona 5,5 '' i się go pozbyłem, bo był nieporęczny. Jeśli chodzi o czas pracy na baterii to jednak szczerze odradzam smartfona z FullHD. HD jest absolutnie wystarczająca.
    Mi4 to bądź co bądź flagowiec, ale wydajność Snapa 801 jest podobna do Snapa 616. W tej cenie brałbym więc chyba Redmi 3 PRO lub 3s.
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    speedy9 wrote:
    Też miałem ten dylemat niedawno. Ale wypadło kilka stów i kupiłem Mi4c 3/32GB. Przed byłem zdecydowany na Redmi 3 PRO 3/32GB również ze względu na baterię. Miałem wcześniej smartfona 5,5 '' i się go pozbyłem, bo był nieporęczny. Jeśli chodzi o czas pracy na baterii to jednak szczerze odradzam smartfona z FullHD. HD jest absolutnie wystarczająca.
    Mi4 to bądź co bądź flagowiec, ale wydajność Snapa 801 jest podobna do Snapa 616. W tej cenie brałbym więc chyba Redmi 3 PRO lub 3s.

Czyli ma się rozumieć, że tutaj główną cechą wyróżniającą jest bateria? Faktycznie, jest dużo większa w Redmi 3 Pro, przy słabszym wyświetlaczu. Ale Mi4 ma lepsze aparaty :)
    speedy9
    Helpful for users
    Poprawię się, lepiej wybrać 3PRO niż 3S że względu na procesor.
    A co do aparatu, to już kwestia Twoich wymagań. Do robienia zdjęć to jest aparat "dedykowany". A jednym i drugim smartfonem pstrykniesz fotkę Lewandowskiemu na ulicy ;)
    Co do baterii to przy moim użytkowaniu w ZTE V5PRO (3000mAh, 5,5", FullHD, Snap 615) wystarczała na cały dzień, tak jak i w Mi4c.
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    Powiedzmy, że zwracam dużą uwagę na zdjęcie. Czy oba procesory poradzą sobie z tymi aplikacjami jak FB, Insta, Snapchat, Messenger itp.? :) Pytam się bo mój obecny telefon ma 1 rdzeń i nawet kontakty się zacinają xd
    cxzcxz123
    Level 32  
    Witam.

Redmi 3 jest słabszy od reszty które podałeś (adreno 405 jest mniej więcej porównywalnie tak wydajne jak adreno 320). Ja bym go nie kupił, bo można mieć wydajniejszy za te pieniądze. Redmi 3s jest trochę lepszy od Redmi 3 ale w porównaniu do Redmi Note 3 Pro Snapdragon cudów nie ma :)

Xiaomi Mi4 bym nie wziął, bo nie ma slotu na kartę pamięci. Zawsze według mnie lepiej włożyć kartę pamięci i mieć tam swoje dane niż zgrywać wszystko do pamięci telefonu. Poza tym jak się zawali pamięć telefonu to wiadomo że trochę on zwalnia.

Xiaomi Redmi Note 3 Snapdragon jest najwydajniejszy. Procesor Snapdragon 650 oprócz wydajności jest chwalony, bo nie nagrzewa się tak bardzo jak to w zwyczaju mają inne procesory Snapdragon, które po osiągnięciu temperatury granicznej zwalniają taktowanie rdzeni żeby nie nagrzewać się bardziej a to dość znacznie odbija się na wydajności. G Flex 2 jest znany z takiego nagrzewania się.

Chociaż do tych aplikacji nie potrzeba Ci nie wiadomo jak szybkiego procesora to ja zawsze zwracam uwagę na to żeby za wydane pieniądze mieć jak najlepszy towar :). Więc ja bym na Twoim miejscu wybrał Xiaomi Redmi Note 3 Pro Snapdragon.
    cxzcxz123
    Level 32  
    speedy9 wrote:
    Tyle że Note jest duży i to jest jego problem.

To nie jest problem, bo każdy ma inne wymagania. Nie Ty kupujesz telefon tylko autor i to jego decyzja czy chce 5.5 calowy wyświetlacz. Pamiętam, że miałem obawy jak kupowałem smartfon z takim wyświetlaczem ale niepotrzebnie, bo jest bardzo wygodny i świetnie mi się z niego korzysta :)
    Rybus85
    Level 23  
    Ja podobnie. Nie wyobrażam sobie posiadać teraz coś małego :) Też mam 5,5 cala i jest mniejszy niż niektóre 5 calowe(mam LG G3). Podstawa to slot na kartę pamięci, procesor snapa i LTE(niektóre są bez więc zwróć na to uwagę).
    I kolego nie pisz bzdur że HD wystarczy. Chyba do 3,5 maks 4 cali. Powyżej jest tragedia. Przy większym wyświetlaczu różnica jest kolosalna między HD,FHD już nie mówiąc o UHD(minusem jest wtedy szybko uciekająca bateria). Mieć 240ppi a 540ppi...hmmm...ja bym się nie zastanawiał :) W zupełności wystarcza około 400-450ppi
    Rybus85
    Level 23  
    Ja widzę :) Może nie na wszystkim ale widać. Filmy, przeglądarka itp
    Rybus85
    Level 23  
    No to dziwne bo komu by nie pokazać 200-300ppi a ponad 400 to wszyscy widzą różnice :) Nawet większość testów jak czytasz albo oglądasz to też mówią/piszą że jest różnica :)
    Zresztą kiedyś gdzieś czytałem że grubo powyżej 400ppi dla większości ludzi jest bez różnicy.
    Miałem tony sprzętu i nie zejdę poniżej 400ppi bo aż oczy bolą :)
    cxzcxz123
    Level 32  
    A według mnie ładowanie większej rozdzielczości niż 1080p do standardowego telefonu o wielkości wyświetlacza około 5 cali nie ma sensu, bo tylko bateria ucieka szybciej. Ja różnicy za specjalnie nie widzę między qHD a Full HD. Ważne żeby wyświetlacz miał dobry kontrast, kąty widzenia i nasycenie barw. Jak smartfon ma mniej niż 5 cali to mi nawet wystarczy 720p.

speedy9 wrote:

Znakomita większość ludzi na Ziemi nie widzi różnicy jeśli zagęszczenie przekracza 300ppi.

Gdzieś już o tym słyszałem.
    Ale jak tak z ciekawości teraz poszukałem to w to już nie chce mi się wierzyć :)

http://antyweb.pl/steve-jobs-sie-mylil-ludzkie-oko-jest-doskonalsze-niz-sie-wydaje/
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    Widzę, że rozpętała się burza mózgów, która zasiała we mnie ziarno niepewności...:)

No to jak w końcu? Mi4 lepszy wyświetlacz przy 5", oraz dużo lepszy aparat i snapdragon 801, ale bateria tylko 3080 mAh, czy Redmi Note 3 Pro 1280x720 5,5" ze Snapdragonem 650 i baterią 4100 mAh? Bo rozumiem, że te dwa modele to najlepsze wybory :)
    Rybus85
    Level 23  
    Mam zdjęcia zrobione w robocie Mi5. Aparaty podobne :)
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    Czyli kwestia aparatu rozwiązana, magia cyferek nie zadziałała, zdjęcia robią podobne. No to ostatnie kwestie, wyświetlacz i bebechy. Note 3 Pro czy Mi4? OSTATECZNIE :)
    Rybus85
    Level 23  
    Dla mnie Mi4 ma rację bytu tylko 3/64GB :)
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    Ale 900 zł :/
    Rybus85
    Level 23  
    Brak kart pamięci dla mnie dyskwalifikuje każdy telefon. Chyba że powyżej 32GB wbudowane
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    speedy9 wrote:
    Zależy kto jak używa. 32GB mi wystarcza spokojnie.
    A Note 3 Pro kosztuje chyba 880zł.

Widać nie wchodziłeś w linki :) Napisałem, że telefon do 700 zł, a Note 3 Pro (2GB) kosztuje 699 zł :)
    AAAdrianOOO
    Level 8  
    No już mogłeś dać link :)
    ElektronicznyMichal
    Level 19  
    Jeśli Ci nie przeszkadza jego wielkość to chyba najlepiej wybrałeś.