Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedrogi używany amplituner stereo.

raffi1980 18 Lip 2016 20:33 1455 13
  • #1 18 Lip 2016 20:33
    raffi1980
    Poziom 3  

Witam Wszystkich serdecznie w całkowicie nowej dla mnie tematyce.
    Od jakiegoś czasu noszę się z zakupem niedrogiego używanego amplitudera oraz głośniczków.
    Chciałbym pokazać swoim dzieciom,że muzyki można słuchać z czegoś więcej niż komputer.
    W temacie audio jestem totalnym laikiem, obejrzałem już nieco ofert na allegro i chyba trochę się pogubiłem.
    dysponuję budżetem 400,max 500 zł.(będzie stać w pokoju dziennym-20m)
    Doskonale zdaję sobie sprawę,że sumka to nieznaczna,a cena z powietrza się nie bierze.

Nie wiem czy kupić oddzielnie wzmacniacz,tuner,głośniczki,czy może kupić amplituner i głośniczki.
    Jakie wejścia/wyjścia na dzień dzisiejszy są niezbędne? Czym się kierować? Myślę,że urządzenie powinno mieć wejście hdmi,mógłbym podłączyć pod tv.
    Nie potrzebuję raczej zestawu 5:1, 7:1 etc. Solidne stereo w pełni mnie zadowoli

0 13
  • #4 19 Lip 2016 09:31
    raffi1980
    Poziom 3  

Dziękuję za pw.
    Choć szczerze mówiąc mam jeszcze większy mętlik ;-)
    Zacząłem teraz rozważać wzmacniacz NAD3020, jaki tuner rds mógłbyś mi do niego polecić?

0
  • #5 19 Lip 2016 10:06
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

Pasowało by tez coś NAD (na przykład C426) ale budżet nie wytrzyma ;-)
    NAD stety, bądź niestety ma status "kultowy" stąd ceny też "kultowe".

0
  • #6 19 Lip 2016 11:12
    raffi1980
    Poziom 3  

ehh...no właśnie ten budżet ,może wstrzymam się jeszcze z miesiąc,pojeżdżę po mieście posłucham. co innego jest usłyszeć.
    Do tego przecież jeszcze jakieś głośniki pasowałoby dobrać.
    Technics SB-CS75 coś takiego znalazłem na allegro jest licytacja, póki co 50 dyszek.
    czy takie głośniki do pokoju 20m nie będą za duże?

Dodano po 9 [minuty]:

Jeszcze jedno mam zapytanie,część kolumn podstawkowych opisanych jest jako monitory.
    Jedni piszą,że jest to samo,inni,że nie.
    Czy dla takiego szarego zjadacza chleba chcącego dźwięku lepszego niż z laptopa czy mikro wieży będzie to mieć jakieś znaczenie które wybierze?

0
  • Pomocny post
    #7 19 Lip 2016 12:32
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

raffi1980 napisał:
    ehh...no właśnie ten budżet ,może wstrzymam się jeszcze z miesiąc,pojeżdżę po mieście posłucham. co innego jest usłyszeć.
    Do tego przecież jeszcze jakieś głośniki pasowałoby dobrać.
    Technics SB-CS75 coś takiego znalazłem na allegro jest licytacja, póki co 50 dyszek.
    czy takie głośniki do pokoju 20m nie będą za duże?

Za duże moim zdaniem to nie będą ale na forum fanów technics znalazłem opinię że są do kitu :-(
    raffi1980 napisał:

Dodano po 9 [minuty]:

Jeszcze jedno mam zapytanie,część kolumn podstawkowych opisanych jest jako monitory.
    Jedni piszą,że jest to samo,inni,że nie.
    Czy dla takiego szarego zjadacza chleba chcącego dźwięku lepszego niż z laptopa czy mikro wieży będzie to mieć jakieś znaczenie które wybierze?

Przypuszczam że monitory to tak bardziej w stronę profesjonalnego sprzętu (drożej == lepiej) co nie znaczy że się nie nadają do domu.

Jesli już coś podstawkowego to bym bardziej wolał to poniższe (nawet w ciemno)

http://archi.inosak.org/imgdb/item6340086675_1.html

I taka sobie uwaga: "pseudokult" marki Technics pochodzi z czasów pewexów, wtedy cokolwiek za $ było lepsze od tego za złotówki (nie dotyczy słodyczy).

0
  • #8 19 Lip 2016 12:47
    mikke2
    Poziom 12  

A może coś z polskiej produkcji?
    Ja ze swej strony polecam Unitra Merkury. Ładny wygląd, 3 wskaźniki wychyłowe, duża moc oraz możliwość odtwarzania dźwięku w systemie ambiofonii. W podanej kwocie zmieścisz się na pewno wraz z zakupem kolumn głośnikowych.

0
  • Pomocny post
    #9 19 Lip 2016 19:18
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

mikke2 napisał:
    A może coś z polskiej produkcji?

To zamiast gadać popatrzmy na zdjecia:
    Porównamy wzmacniacz Pioneer SA-410 (prosty niskobudżetowy z 1980r.)

i jego mniej wiecej odpowiednik mocowy i rówieśnik WS 304s (wersja srebrna jest trudnoosiągalna)

Myślę że to wystarczy jako argument aby nie pchać się w PRL-owski sprzęt.

mikke2 napisał:
    Ja ze swej strony polecam Unitra Merkury. Ładny wygląd, 3 wskaźniki wychyłowe, duża moc oraz możliwość odtwarzania dźwięku w systemie ambiofonii.

Wygląd - rzecz gustu, ale "kult" Unitry powoduje że niezniszczony panel czołowy podniesie cenę (i założony budżet się nie domknie).

mikke2 napisał:
    W podanej kwocie zmieścisz się na pewno wraz z zakupem kolumn głośnikowych.

to może kolumny jakieś podpowiedz (niekoniecznie do ambiofonii).

Dodano po 2 [minuty]:

Chodziło mi o porównanie "bebechów", wnętrze SA-410: Niedrogi używany amplituner stereo.

Dodano po 5 [minuty]:

A tu widok WS 304s: Niedrogi używany amplituner stereo.

0
  • #10 21 Lip 2016 20:31
    raffi1980
    Poziom 3  

Dzisiaj słuchałem zestawu sony MODEL STR-DE598, i jeszcze jakiegoś,chyba nie chcę tej marki.Kenowwoda chyba też nie
    Yamaha brzmi fajnie rx v-440, ale popatrzę na wyższe też modele
    Znalazłem takie głośniczki MONITORY CASTLE TRENT II http://allegro.pl/mo...6354559244.html
    Ludzie piszą o nich raczej dobrze,zalicytowałem.
    Dzisiaj znajomy gorąco namawiał mnie aby zacząć od MAGNAT SUPREME 102 http://allegro.pl/ma...6333135006.html ponoć są super i w tej cenie nie do pobicia

Dzisiaj się spotkałem z taka opinią,że do wzmacniacza stricte stereo nie można podłączyć 2 różnych par głośników o różnych mocach i pozostaje mi dobór albo takich samych 2 par głośników,albo zakup wzmacniacza(bądź amplitunera) kina domowego.

0
  • Pomocny post
    #11 21 Lip 2016 21:11
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

raffi1980 napisał:
    Dzisiaj się spotkałem z taka opinią,że do wzmacniacza stricte stereo nie można podłączyć 2 różnych par głośników o różnych mocach i pozostaje mi dobór albo takich samych 2 par głośników,albo zakup wzmacniacza(bądź amplitunera) kina domowego.

Jak nie będziesz ich uzywał naraz to wszystko możnb, a jeśli łącznie to na impedancję i moc (bardziej na efektywność) trzeba zwrócić uwagę, nie popadajmy w paranoję.

0
  • #12 21 Lip 2016 22:24
    raffi1980
    Poziom 3  

Czy możesz jaśniej?
    Przypominam,że laikiem jestem ;-)
    Czyli na wzmacniaczu stereo nie mogę włączyć 2 różnych par głośników?
    Te castle Trent II to 50w przy 8 omach.
    Czyli tylko mogę równocześnie na wzmacniaczu kina domowego włączyć głośniki 100-150 watt także przy 8 omach?

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Dziękuję za linka Włodku.
    Ale o ile przed południem wiedziałem co chcę tak teraz znowu mam wątpliwości aplituner KD czy stereo.
    Nic to trzeba jeszcze pojeździć i posłuchać,.
    Czytam fora i patrzę,że poprzeczka kwotowa pnie się co raz wyżej.
    Mam Nadzieję,że żona mnie nie wymelduje ;-)

1
  • #13 21 Lip 2016 22:37
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

raffi1980 napisał:
    Mam Nadzieję,że żona mnie nie wymelduje

WAŻ jest b. istotny.

Współczynnik Akceptacji Żony

0
  • #14 21 Lip 2016 22:47
    raffi1980
    Poziom 3