Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki amplituner kupić w przedziale cenowym 500-1000zł?

Silveraun 18 Mar 2018 08:25 1077 40
  • #1 18 Mar 2018 08:25
    Silveraun
    Poziom 3  

Witam

Mam dość swojego Sony Str-dg520, a to źle zaizolowany kabel zasilający, a to końcówki mocy się grzeją...
    Myślę więc o zakupie nowego (raczej używanego) amplitunera.

Na czym mi zależy?
    Po 1 muzyka stereo
    Po 2 podłączenie do tv/komputera
    Po 3 w przyszłości gramofon bo tęskno mi za dźwiękami dzieciństwa (niestety obecnie moda na starocia wywindowała strasznie ceny i z tym postanowiłem się wstrzymać)

Żeby było jasne w tematyce audio jestem laikiem i o sprzęcie pojęcie mam nikłe - ale słoń mi na ucho nie nadepnął i dobry dźwięk sobie cenie.
    Obecnie dysponuje w/w amplitunerem + zestawem głośników do niego (kino domowe). Kolumny 120W 8 Ohm - nic pięknego i do wymiany po amplitunerze, oraz Sub Canton 110W.
    Kwota w jakiej bym się chciał zmieścić to 500-1000zł.

0 29
  • Pomocny post
    #2 18 Mar 2018 09:35
    intenso
    Poziom 38  

Denon Avr 2808 lub 2809.

0
  • #3 18 Mar 2018 13:12
    Silveraun
    Poziom 3  

Dziękuje kolego.
    Teraz jeszcze kwestia czy tak jak zasugerowałeś lepiej pójść w nowoczesne amplitunery (co daje możliwość kina domowego- i spełnia wszystkie moje oczekiwania) czy jednak w stare gdzie co prawda podepne pod tv/komp ale bez efektu kina domowego.
    Najważniejszy będzie dla mnie efekt dźwięku podczas słuchania muzyki. Tv jest na 2 miejscu.

0
  • #4 18 Mar 2018 15:31
    intenso
    Poziom 38  

Jak muzyka to zdecydowanie wzmacniacz stereo
    Sam sobie musisz zadać pytanie na czym Ci bardziej zależy.

0
  • #5 18 Mar 2018 15:56
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

intenso napisał:

Amplitunery mają ścieżkę Direct do stereo, do efektu przestrzennego dołączają procesory i dźwięk jest wszędzie.
    Pytanie jest podstawowe czy zależy ci na wejściach HDMI jeśli nie to bardzo dobrze, audio podłączasz cyfrowo Toslinkiem lub SPDIF, lub z zew przetwornika DAC.
    I cieszysz się super dynamiką.
    Tak mam i jestem zadowolony.
    Yamahy mają przyduszony dżwięk w porównaniu do ONKYO czy Panasonika, ale za to ONKYO jest mega awaryjne.

0
  • #6 18 Mar 2018 16:57
    Silveraun
    Poziom 3  

Zdecydowanie bardziej zależy mi na dźwięku. Nie zależy mi na wejściu hdmi. Upraszcza sprawę dla takiego laika jak ja (w podłączeniu sprzętu).
    Czyli jak zależy mi na jakości dźwięku to szukać stereo? Na co zwrócić uwagę? Lub konkretnie jakich modeli szukać a jakich unikać.
    Pamiętam że za dzieciaka miałem podpięte 40W Tonsile pod Toskę a tą pod PC i byłem bardziej zadowolony z jakości dźwięku niż obecnie...

0
  • #9 18 Mar 2018 20:01
    Pablo1964
    Moderator

Silveraun napisał:
    Teraz jeszcze kwestia czy tak jak zasugerowałeś lepiej pójść w nowoczesne amplitunery (co daje możliwość kina domowego- i spełnia wszystkie moje oczekiwania) czy jednak w stare gdzie co prawda podepne pod tv/komp ale bez efektu kina domowego.

Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html i określ priorytet.

0
  • #10 18 Mar 2018 20:18
    Silveraun
    Poziom 3  

Jestem kinomaniakiem - uwielbiam oglądać filmy i robię to po stokroć set częściej niż słucham muzyki. Wydawałoby się, że odpowiedź jest prosta... a jednak nie.
    Bo mimo iż muzyki słucham stosunkowo rzadko to jednak wyżej wspomniany zestaw (sony str dg520+ dedykowane do niego 120w kolumny) to mi się nóż w kieszeni otwiera. Natomiast oglądanie filmu w systemie stereo mi nie przeszkadza (chociaż przyjemniej w systemie 5.1).

Wniosek jest jeden.
    Amplituner stereo. Teraz jaki? Głośniki oczywiście też będą do wymiany (można od razu dopasować do amplitunera) jednak realnie patrząc na budżet (czyt. ile ukryje przed żoną ;) najpierw wymienie amplituner a następnie głośniki. Jak wspominałem w, którymś poście jest kwestią czasu dołożenie gramofonu.

0
  • #11 20 Mar 2018 07:34
    Silveraun
    Poziom 3  

Podpowiecie, co konkretnie szukać? Ja wiem, że dla większości z was to śmieszne pytanie... ale ja już raz wydałem pieniądze w błoto (bo tak oceniam zakup sony dg-520).
    Amplituner + przyszłościowo kolumny.
    Pozdrawiam

0
  • #12 20 Mar 2018 19:21
    intenso
    Poziom 38  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    intenso napisał:

Amplitunery mają ścieżkę Direct do stereo

Wiesz do czego się nadaje amplituner kina domowego z tym swoim Direct?
    Myślę że wiesz.

Silveraun napisał:
    Podpowiecie, co konkretnie szukać? Ja wiem, że dla większości z was to śmieszne pytanie... ale ja już raz wydałem pieniądze w błoto (bo tak oceniam zakup sony dg-520).
    Amplituner + przyszłościowo kolumny.
    Pozdrawiam

Do jakiej kwoty?

0
  • #13 20 Mar 2018 22:05
    Silveraun
    Poziom 3  

Myślę o kwocie w przedziale 500-1000zł na amplituner i takiej samej na głośniki. W obydwu przypadkach myślę raczej o używanym sprzęcie bo nie sądzę abym za tak niską kwotę mógł coś kupić godnego uwagi.
    Nie zależy mi na takich udogodnieniach jak pilot itp. Zależy mi na brzmieniu i jakości dźwięku.
    Jeżeli chodzi o rodzaje muzyki to zakres moich zainteresowań jest bardzo szeroki. Od poezji śpiewnej, przez Jezz, Blues (sporadycznie ale się zdarza) w dużej mierze rock i hard rock przez ballady zarówno rockowe jak i metalowe do lżejszego metalu.

0
  • #15 21 Mar 2018 08:16
    Silveraun
    Poziom 3  

Ja nie twierdze że 5 czy 7 są be. Filmy nawet na str520 ogląda się bardzo przyjemnie.
    Ale muzyka rani uszy. A to jest dla mnie ważniejsze.
    I bardzo bym prosił bez komentarzy typu "tak nie jest" jeżeli chcesz przekazać osobie niedoświadczonej jakąś wiedzę - chętnie poczytam. Ale komentarze z kobiecego okresu typu "bo tak" proszę zatrzymać dla siebie.

0
  • #16 21 Mar 2018 18:01
    intenso
    Poziom 38  

Miałem Pioneera VSX 814, Denon AVR 2808 I AVR 3313.
    Wzmacniacz Denon pma 720 Ae ogarniał je w stereo aż miło. :)

0
  • #17 22 Mar 2018 15:30
    Silveraun
    Poziom 3  

Ja zdaje sobie sprawę że za odpowiednią kwotę nowe amplitunery również w systemi 5 i 7 będą świetnie grały w stereo - ale tu właśnie chodzi o tą kwotę, Obecnie nie mogę za dużej przeznaczyć więc dlatego myślę jednak o typowo stereo - i przy ograniczonym budżecie skłaniałbym się do ampli z lat 70-80. Tylko powiedzcie mi na co zwracać uwagę czym się kierować?
    Dodano po 18 [godziny] 7 [minuty]:
    Takie pytanie. Odnośnie Amplitunera i głośników Ile wat mogą mieć maksymalnie głośniki (Rated power?)w stosunku do mocy znamionowej (RMS) amplitunera. I czy na coś jeszcze zwrócić w tym wypadku uwagę?

0
  • #18 22 Mar 2018 16:32
    intenso
    Poziom 38  

Nie patrz tak w ten sposób, lepiej jak wzmacniacz jest mocniejszy.Słabszym wzmacniaczem szybciej uszkodzisz kolumny.

Jeżeli patrzysz na parametry amplitunera kina domowego to miej na uwadze to że moc która podaje producent, jest mocą na kanal, jest to moc prawdziwa ale podana gdy obciążony jest tylko jeden kanał.

0
  • #19 22 Mar 2018 17:27
    Silveraun
    Poziom 3  

Rozumiem. Czyli powiedzmy moc RMS amplitunera wynosi 70 to moc kolumn max 60 czy lepiej niżej?

0
  • #21 22 Mar 2018 17:43
    Silveraun
    Poziom 3  

Więc tak. Patrzyłem w okolicy w której mieszkam i zainteresowały mnie:
    Tonsil alton 110
    Tonsil New Mildton 200 (120w)
    Saturn Diora (150W)
    Tonsil Scherzo 200 (130W)

Ile do tego typu kolumn musiałby mieć amplituner?

0
  • #23 22 Mar 2018 19:43
    Silveraun
    Poziom 3  

Dzięki. W takim razie będę za takimi firmami się rozglądał.
    To teraz takie pytanie. Znalazłem stosunkowo niedaleko mnie amplituner Yamaha r-100 - jest wystawiony za 350zł - warty grzechu?

dodatkowo na allegro takie mi wpadły w oko:
    ONKYO TX-9021
    YAMAHA RX-496RDS

0
  • #24 23 Mar 2018 21:50
    Silveraun
    Poziom 3  

Jak tam Panowie, podpowiecie coś z tymi amplitunerami?

0
  • Pomocny post
    #25 24 Mar 2018 11:34
    alien90fr
    Poziom 25  

Z tych to yamaha rx-496 a czemu szukasz amplitunera? Radio wymagane?

0
  • #26 24 Mar 2018 11:49
    Silveraun
    Poziom 3  

Hmm... tu mnie masz. Chyba taki nawyk. Radio calkowicie zbędne wzmacniacza szukam...

0
  • #27 24 Mar 2018 11:59
    Pablo1964
    Moderator

Silveraun napisał:
    YAMAHA RX-496RDS

W muzyce tylko trchę lepsza od posiadanego zestawu. Posłuchaj HK 3380 lub HK 3480, powinien spełnić Twoje oczekiwania a w budżecie się mieści.

0
  • #28 24 Mar 2018 12:41
    alien90fr
    Poziom 25  

Jeszcze jedno pytanie? pilot wymagany? mogą być starsze konstrukcje? lata 80??

0
  • #29 24 Mar 2018 13:41
    Silveraun
    Poziom 3  

Pilot zbędny. Jest to miłe udogodnienie - nie ma to nie ma problemu ;-)

Patrzyłem na Hk 3380 - wygląda bardzo przyzwoicie. Jestem ciekaw czy udałoby mi się go gdzieś posłuchać :)

0
  • #30 24 Mar 2018 14:02
    alien90fr
    Poziom 25  

Ja polecę SONY TA-F530ES, Pioneer a-60 lub wyżej, Onkyo A-8850 (ten trochę droższy)

0
  Szukaj w 5mln produktów