Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy 800 TL czy bęben rozbieralny

kosiarz74 18 Lip 2016 20:37 741 4
  • #1 18 Lip 2016 20:37
    kosiarz74
    Poziom 10  

Witam,
    bęben wewnętrzny w pralce ma bardzo duży luz, nawet do 2 cm odchylenia od osi:-(
    Stawiam na rozwalone łożysko wewnętrzne i/lub rozsypał się krzyżak. Zewnętrzne łożysko jest wizualnie ok po zdjęciu koła pasowego.
    Proszę Was o informację czy ten bęben w ogóle jest rozbieralny, bo zabrałem się za demontaż i trzeba praktycznie rozkręcić całą pralkę żeby wyciągnąć cały moduł piorący... Na moje oko bęben jest skręcany ale czy po jego rozłożeniu nie będzie przypadkiem dalszej jazdy typu przecieka, montaż fartucha gumowego prawie niemożliwy, etc. (jest ciasno, pralka ma 33 cm głębokości)
    Czy warto w ogóle się bawić w naprawę, czy po prostu wyciągnąć co jeszcze się nada na jakieś majsterkowanie (typu pompa wody, programator, silnik, itp) i dać sobie spokój.
    Proszę Was o w miarę pilną informację, rozebrana częściowo pralka zajmuje część łazienki, a i dziecko małe, które brudzi ciuchy na potęgę - muszę w miarę szybko podjąć decyzję.
    dziękuję z góry i pozdrawiam wszystkich elektrodowiczów

0 4
  • #2 18 Lip 2016 21:12
    Jarzabek666
    Poziom 25  

Rozkręcany to jest, a pytanie raczej w jakim stanie jest ośka bo to podstawa też do naprawy a bez rozkręcania się nie dowiesz.

0
  • #3 18 Lip 2016 22:05
    kosiarz74
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź,
    rozumiem, że grzebania więcej, niż to warte, po rozebraniu jak wyjdzie krzyżak, łożyska i jeszcze ośka, na której przeprano jeszcze w hałasie z 3 prania, to się może okazać, że te trzy rzeczy do wymiany ...
    A za te części to jaki mniej więcej koszt szacować - 200 - 250 pln?
    Generalnie posłużyła 13 lat (była eksploatowana zgodnie z normą), za ten czas wymieniona grzałka i czyszczony "syfon" od hydrostatu - było dużo szlamu i za dużo wody pobierała, poza tym ok.
    Pytanie ostatnie czy warto brnąć - jak wynika z Twojego doświadczenia?

pozdrowienia

0
  • #4 18 Lip 2016 22:43
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Jeśli ogólny stan pralki jest dobry, to warto naprawiać, zwykle kończy się na wymianie samych łożysk i uszczelniacza. Dzisiejsze pralki tyle nie działają.
    Jeśli same łożyska i uszczelniacz to zamkniesz się w 60zł (bez robocizny).

A jak zdejmiesz pasek napędowy i energicznie zakręcisz bębnem to słychać hałas (chrobotanie, szum) ?, to potwierdza zużyte łozysko.

0
  • #5 18 Lip 2016 23:38
    kosiarz74
    Poziom 10  

Hm,
    nie ma możliwości zakręcenia energicznie bębnem, bo wewnętrzny bęben ociera o zewnętrzny, wewnętrzny bęben opadł na tyle że (jak pisałem wcześniej) jest 2-2,5 cm luzu na nim:-(
    Generalnie to czy jest gdzieś dostępny manual do demontażu, bo nie wiem czy sam wyciągnę (do góry) ten moduł, u dołu jest jeszcze jeden odważnik betonowy i te sprężyny u góry jak będę (nawet jeśli) wyciągał do góry, to jeszcze "ktoś" musi mi odpiąć te sprężyny; jak odpiąć fartuch, bo na bębnie jest cienki drut spinający, czy fartuch zdjąć tylko z zewnętrznej obudowy; czym po demontażu uszczelniać - jest jakaś pasta uszczelniająca?, czy np. kit dekarski będzie odpowiedni (zilocynk - czy coś takiego?)
    dziękuję za zainteresowanie tematem:-))

1