logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

MSI MS 7502 VER 1.2 - Jak zainstalować BIOS z pendrive po awarii?

Matusz6 01 Sie 2016 00:41 2295 5
REKLAMA
  • #1 15841996
    Matusz6
    Poziom 6  
    Posty: 35
    Ocena: 1
    Czy na tej płycie mogę zainstalować bios od nowa przez pendrive? Chce zainstalować ponieważ padł mi bios na tej płycie. Gdy instalowałem aktualizacje bios to komputer się zaciął i go wyłączyłem, a gdy go odpalam to płyta wydaje piski. Dowiedziałem się ze muszę zainstalować bios z dyskietki. Nie mam przy sobie takiego napędu i pytam czy da się na takiej płycie to zrobić za pomocą USB. Jeśli się da to może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić? Jakie pliki pobrać? Czytałem że trzeba zrobić boot na dyskietce za pomocą win XP/Vista. Ja używam win 7. Da się to zrobić na 7?
  • REKLAMA
  • #2 15842002
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    To oem dla Mediona? Ktory bios probowales wgrac?

    W przypadku tej plyty raczej nie zadziala wgrywanie z pendrive'a. Ale mozna sprawdzic, utworz bootowalny nosnik, dograj bios pod nazwa bios.bin oraz awdflash.exe w autoexec.bat na pendrive'ie dodaj linie: awdflash bios.bin /sn /py
    Tylko nie pisz, ze nie wiesz co i jak, w internecie jak i na forum masz az nadto opisow.

    Bios jest np. tutaj:
    http://soggi.eu/files/motherboards/bios/msi-oem/MS7502VER12_10R.zip

    Czy podczas startu probuje czytac z napedu cd czy tez nie?
  • REKLAMA
  • #3 15842027
    Matusz6
    Poziom 6  
    Posty: 35
    Ocena: 1
    Award Bootblock BIOS v1.0
    BIOS ROM checksum error
    Detecting floppy drive A media...
    Drive A error. System halted.

    To znalazłem. Prawdopodobnie te piski to znaczą
  • REKLAMA
  • #4 15842099
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Gdzie? To Ci sie wyswietla czy tylko tak myslisz?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 15846113
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    1 dlugi i 2 krotkie to blad karty graficznej.

    Jezeli kosc biosu nie jest przylutowana to zawsze mozna wgrac bios przy pomocy programatora, jezeli jest przylutowana to trzeba wczesniej wylutowac (i najlepiej wlutowac koszyczek).
REKLAMA