logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] MS-7502 Przy próbie przywrocenia biosu błąd FreeDos

Binq66 08 Wrz 2021 19:19 645 23
REKLAMA
  • #1 19601114
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Witam zepsulem bios wiec znalazlem bin i zrobilem pena bootoje do freedos czyli tam gdzie powinnien ale wywala bad or missing command interpreter: command.com /P /E:256
    pomoze ktos komputer potrzebny do pracy
  • REKLAMA
  • #3 19601291
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Zapewne zle utworzony nosnik.
  • REKLAMA
  • #4 19601389
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Prosz MS-7502 Przy próbie przywrocenia biosu błąd FreeDos
  • #5 19601394
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Czym to utworzyles? Czym chcesz wgrac bios skoro na nosniku masz tylko plik z biosem? Do tego nazwa ma sporo znakow, zmien na bios.bin
  • #6 19601412
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Kolobos napisał:
    Czym to utworzyles? Czym chcesz wgrac bios skoro na nosniku masz tylko plik z biosem? Do tego nazwa ma sporo znakow, zmien na bios.bin

    szczerze powiem niczym poprostu wrzucilem plik i zamieliło
  • #7 19601415
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Pytalem, czym utworzyles nosnik z freedosem, bo przeciez nie wrzuciles i tyle plikow?

    Jak to ma dzialac i jak chcesz wgrac bios skoro masz tylko plik z biosem?
  • #8 19601418
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    nwm nigdy tego nie robilem a jak zabootowalo z bootlocka to myslalem ze cos nie tak z freedosem ktory jest chyba zawarty w tym pliku
  • #9 19601427
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Zawarty w jakim pliku? Zaczniesz w koncu pisac co zrobiles i czym?

    Jaki masz bootblock? Taki, ktory bootuje z nosnika i nic wiecej? Czy szuka na nim jakiegos pliku? Jezeli bootuje to i tak nic nie wgrasz przy pomocy tego co utworzyles.

    Zobacz -> https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3332151.html#16427132
  • REKLAMA
  • #10 19601447
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Mam Award bootlocka nie wiem co on robi dlatego piszę wrzuciłem na pena ten plik i zaczął startować robiłem Rufusem freedosa ale też dawał Bad or missing command interpreter : command.com /P /E:256
  • Pomocny post
    #12 19601460
    enhanced
    Poziom 43  
    Posty: 10437
    Pomógł: 963
    Ocena: 881
    Może masz bootowalny nośnik ale pliki są ukryte i ich na screenie nie widać.
    Trzeba dorzucić Command.com bo on powinien być widoczny.

    Wstw ustawienia rufusa jak pena robiłeś.

    Ja bym z tych dyskietek zrobił bootowalnego DOSa
    https://www.allbootdisks.com/download/98.html
    win98se oczywiście, zdajsie DD IMAge wybrać w rufusie choć dawniej z wypakowanego obrazu robiłem.
  • #13 19601461
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    @enhanced freedos startuje z ukrytej partycji, dlatego nie widac.
  • #14 19602499
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Ok jutro spróbuję

    Dodano po 48 [minuty]:

    Ok jutro spróbuję

    Dodano po 8 [godziny] 18 [minuty]:

    teraz mam napisane ze unable to find kernel: /fdos/bin/chain.c32

    Dodano po 10 [godziny] 37 [minuty]:

    Dalej nie wiem co zrobic
  • REKLAMA
  • #15 19602525
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Uzyj innego obrazu do utworzenia nosnika, np. z drdosem.
  • #16 19602535
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    probowalem wczesniej dosa i sie wlaczyl
  • #17 19602538
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    To dograj bios i flasher i wgraj bios.
  • #18 19602539
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Kolobos napisał:
    Uzyj innego obrazu do utworzenia nosnika, np. z drdosem.

    jakis link bo nie wiem skad to pobrac

    Dodano po 35 [sekundy]:

    Kolobos napisał:
    To dograj bios i flasher i wgraj bios.

    nie da sie wyswietla si ze nie ma miejsca
  • #20 19602546
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    To nie jest bootowalne i rufus nie moze tego zgrac.
  • Pomocny post
    #21 19602550
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Jest, sam tworzylem ten obraz, ale moze cos nie pasuje rufusowi.

    Utworz nosnik z dosem przy pomocy HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool, nastepnie nagraj bios i flasher normalnie na pendrive.
    Tutaj masz pliki -> https://www.biosflash.com/e/bios-boot-usb-stick.htm
  • #22 19602558
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    MS-7502 Przy próbie przywrocenia biosu błąd FreeDos
    dostaje takie cos

    Dodano po 1 [minuty]:

    dobra pomoglo robienie tego z dysku twardego

    Dodano po 6 [minuty]:

    dobra dostalem sie do awd jaki tera bios
  • Pomocny post
    #23 19602575
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10443
    Tera taki jaki jest do Twojej plyty! Przeciez miales juz bios, sam zamiesciles wczesniej screen.
  • #24 19602598
    Binq66
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Pomógł: 2
    Ocena: 7
    Zamykam bo zainstalowalem bios i wszystko dziala

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik miał problem z przywróceniem BIOS-u na płycie głównej MS-7502, po tym jak uszkodził BIOS. Przy próbie bootowania z pendrive'a z FreeDOS napotkał błąd "bad or missing command interpreter: command.com /P /E:256". Użytkownicy forum sugerowali, aby sprawdzić zawartość pendrive'a, upewnić się, że nośnik został poprawnie utworzony, oraz dodać brakujące pliki, takie jak command.com. Wskazano również na możliwość użycia innego obrazu systemu, takiego jak DR-DOS, oraz narzędzi do tworzenia bootowalnych nośników, jak HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool. Po kilku próbach użytkownik zdołał zainstalować BIOS i rozwiązać problem.
REKLAMA