Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tradycyjna komórka z rozbudowaną książką telefoniczną na wzór Siemens C75

Watchbuyer 01 Sie 2016 16:03 1089 8
  • #1 01 Sie 2016 16:03
    Watchbuyer
    Poziom 12  

Jakiś czas temu musiałem odstawić na półkę mojego Siemensa C75 - po blisko 10 latach praktycznie bezawaryjnego użytkowania, kiedy bateria nie była już w stanie trzymać dłużej niż 1-2 dni (początkowo trzymała bez problemu 2 tygodnie), ładowanie trwało w nieskończoność - dochodziło do końca, po czym znów się ładowało itd. Spróbowałem oczywiście smartfona, ale pół roku mam go serdecznie dość, zwłaszcza że większości funkcji i tak nie wykorzystuję, a nie mam ochoty ładować go co 2-3 dni.
    Dlatego poszukuję tradycyjnego telefonu, który pod względem funkcjonalności odpowiadałby Siemens C75 i miał długi czas pracy po naładowaniu baterii. Dodam, że C75 był dobrą komórką jak na tamte czasy (kupiłem go na pocz. 2006 r.): sporo ciekawych funkcji, w tym aparat z kamerą, dyktafon, organizer, MMS, dużą ilość dźwięków i melodii, możliwość przyporządkowania oddzielnych dźwięków do poszczególnych grup kontaktów, a co najważniejsze - bardzo rozbudowana książka telefoniczna, z możliwością wpisania kilku różnych telefonów do jednego kontaktu oraz adresów, e-maili itp. Brakowało bluetooth (zamiast tego Irda, ale to szczegół).
    Muszę przyznać, że duża część dostępnych nowych modeli komórek tradycyjnych - z tego, co sprawdzałem - słabo wypada na tle starego C75 - niektóre nawet nie obsługują MMS! Książka telefoniczna uboga: trudno czasem o więcej danych niż jeden numer telefonu do pojedynczego kontaktu. Pewnie produkowane w dużej mierze z myślą o seniorach.
    Z początku napaliłem się na Nokię Dual SIM 222, ale czar prysł, jak okazało się, że wspomniana książka telefoniczna okazuje się być fatalna. Nic się tam nie da wpisać poza jednym numerem telefonu dla pojedynczego kontaktu, a rejestr podobno nie rozróżnia nawet połączeń nieodebranych, odebranych i wykonanych. Rozważałem jeszcze Samsung GT C3350 i GT B2710, które mają sporo, a nawet więcej funkcji posiadanych przez C75, ale nie mogę znaleźć nic o samej książce telefonicznej w tych komórkach.
    Mam pytanie, czy możecie polecić jakieś modele nowszych tradycyjnych telefonów komórkowych, które funkcjonalnie odpowiadałyby Siemensowi C75. Zależy mi zwłaszcza na:
    - gniazdo dla zwykłej karty SIM;
    - MMS;
    - aparat, kamera, dyktafon (nie musi być wysoka jakość grafiki/filmu);
    - organizer, notatnik, kalendarz;
    - bluetooth;
    - rozbudowana książka telefoniczna, z możliwością wpisania przynajmniej kilku numerów telefonów dla pojedynczego kontaktu i przyporządkowaniu różnych dźwięków poszczególnym grupom kontaktowym;
    - długi czas pracy po naładowaniu baterii.
    Wspomniane dwa Samsungi zasadniczo wpisałyby się w te kryteria, ale nie wiem jak jest w nich z książką telefoniczną. Obecnie nie ma też już ich w większości salonów.

0 8
  • #3 01 Sie 2016 23:22
    Watchbuyer
    Poziom 12  

Dzięki za podpowiedź. To może być faktycznie dobry wybór, jak się popatrzy na recenzję. Książka telefoniczna jest bardzo rozbudowana, chyba jeszcze bardziej niż w C75. :)

Link

Problem w tym, że tego modelu nie ma już praktycznie w sprzedaży. Na aukcjach jest sporo nowych modeli, ale większość to podróbki, wysyłane bezpośrednio z Azji, do których jeszcze doliczają cło i podatki. Są jakieś droższe nówki z odzysku, ale za prawie 6 stówek.
    3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

Czy są jakieś szczegóły, po których można rozpoznać chińską podróbkę? Podobno oryginały miały 3 rodzaje obudów, a podrabiane pięć. Czy jeszcze są jakieś inne szczegóły?

0
  • #4 02 Sie 2016 23:01
    Domin21
    Poziom 15  

Ja bym polecił SE cedara lub j10i2. j10i2 ma dobrze rozbudowaną książkę telefoniczną :) - można dodać też adres e-mail, ustawić obrazek dzwonek sygnał wiadomości do jednego kontaktu, adres itp. Nie jestem pewny tylko czy kilka kontaktów do jednego numeru można przypisać (jak coś to sprawdzę).
    SE k850 (super głośnik) i w508 (klapka) itp.
    jak by Cię zainteresował jakiś telefon z wyżej wymienionych lub inny SE to możliwe że mógł bym ci sprawdzić jak jest w tych telefonach z książką telefoniczną. A nawet podesłać zdjęcia.

0
  • #5 03 Sie 2016 09:42
    Watchbuyer
    Poziom 12  

Dzięki za info!

Jeśli mógłbyś sprawdzić, to bardzo bym prosił, z tym że bardziej zależałoby mi na tych modelach z lat 2009-2012, czyli rocznikowo odpowiadających Nokia E52 albo Samsung CC3350. Z tego, co sprawdzałem - SE Cedar czy j10i2 są w tej grupie.

Zakup starego SE k850, który rocznikowo i technologicznie jest bliższy C75, byłby nieopłacalny - to już bardziej mógłbym rozważać reanimację mojego starego Siemensa. Warianty klapkowe też odpadają - to jednak domena kobiet. Poza tym trzeba podnieść klapkę, żeby zobaczyć, kto dzwoni, a w tym momencie telefon odbiera połączenie - tak przynajmniej miałem w kilku służbowych komórkach.

0
  • Pomocny post
    #6 03 Sie 2016 09:47
    tino2003
    Admin grupy GSM

Watchbuyer napisał:
    Czy są jakieś szczegóły, po których można rozpoznać chińską podróbkę?

Będzie nowa i tania :)
    Oryginał nowa E52 będzie kosztowała ok 1000zł. ale ładną używkę można kupić za 300-400zł. poszukaj na allegro, podaj mi linki na pw a przeglądnę i napiszę czy któryś wytypowany egzemplarz jest wart swojej ceny.

0
  • #8 05 Sie 2016 19:09
    fastlopez
    Poziom 12  

@Watchbuyer, a nie taniej kupić baterię co c75 na alle? Koszt niecałe 20pln.
    Co do samsungów to mam b2700 czyli starszy brat b2710. W książce są standardowo 2 pola na telefony ALE można dodać kolejne.

0
  • #9 05 Sie 2016 21:54
    Watchbuyer
    Poziom 12  

W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać, czy w zaistniałej sytuacji nie lepiej będzie wrócić do starego Siemensa, wymieniając w nim tylko baterię i obudowę. Ta tania na Allegro to jakieś badziewie; są lepsze, ale droższe w cenach od 50-80 zł. Do tego obudowa za ok. 10 zł i coś by było. Niestety, telefon miał też jakiś błąd ładowania od nowego - trzeba było pilnować baterii jak się naładowało, bo jak nie, to ładowanie zaczynało się znów. Mój błąd, że nie zgłosiłem tego w ramach gwarancji. Być może był to problem baterii, ale wolę nie ryzykować sprawdzania po zakupie. Joystick też trochę zaczął szwankować i trzeba byłoby wymienić.

Dlatego poszukałem jeszcze trochę informacji o tym nowym telefonie Philips Xenium e560. W sumie ma wszystko niemal co C75 i Nokia E52. Może książka telefoniczna jest odrobinkę w nim uboższa, ale wciąż da się wpisać sporo informacji (kilka numerów telefonu, faks, e-mail). Nie ma też GPS jak E52 i przelicznika walut jak C75, lecz to akurat nie były priorytety. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup tego właśnie telefonu. Standardowo kosztuje on 400 zł, jednak znalazłem promocję na 300 zł, więc szkoda było nie skorzystać, zwłaszcza że w miarę dobre używki E52 kosztują od 200 do 350 zł, a i w oryginałach - jak czytałem w opiniach - często pojawiały się problemy z Symbianem po pewnym czasie. A tu mam nowy telefon z 2 letnią gwarancją i bardzo pojemną baterią, który być może posłuży mi przez następne 5-10 lat. :)

Jeżeli trend odchodzenia od telefonów tradycyjnych na rzecz smartfonów się utrzyma, to być może ten Xenium e560 będzie jednym z ostatnich modeli klasycznych o takich funkcjach biznesowych. Dlatego wybór ostatecznie padł na niego. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

0
  Szukaj w 5mln produktów