Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek bezprzewodowy. Ostatnio raz lub dwa razy na dobę sam dzwoni.

polcia 04 Sie 2016 15:40 1347 6
  • #1 04 Sie 2016 15:40
    polcia
    Poziom 9  

Witam.
    Jakiś czas używam dzwonka bezprzewodowego zakupionego w dyskoncie. Ostatnio raz lub dwa razy na dobę sam dzwoni. Baterie są dobre, zresetowałam dzwonek poprzez wyjęcie i włożenie baterii ale problem pozostał. Co może być przyczyną samoistnego włączenia dzwonka?

0 6
  • #2 04 Sie 2016 16:12
    ShakeAll
    Poziom 19  

prawdopodobnie zawilgocenie przycisku dzwonka.
    Kiedy występuje rosa może dojść do zwierania i wtedy dzwoni.
    Nawet jeślio na dzwonku jest napisane, że jest wodoszczelny to najczęściej jest tylko bryzgoszczelny, natomiast spokojnie dostaje się do niego wilgoć.

1
  • #3 04 Sie 2016 16:20
    Podkręcony
    Poziom 10  

polcia napisał:
    zresetowałam dzwonek poprzez wyjęcie i włożenie baterii

To w takim razie jakaś bardzo zaawansowana elektronika w tym dzwonku musi być. Ze 2 procesory jak nic. Trudna sprawa w takim razie, może się wysypał wsad?
    Albo w programie tak jest, że co jakiś czas dzwoni?

1
  • #4 04 Sie 2016 16:34
    polcia
    Poziom 9  

Jeżeli chodzi o zaawansowaną elektronikę to bym polemizowała, bardziej prawdopodobną przyczyną będzie zawilgocenie (mieszkam na terenach gdzie pada i pada...) . podejmuję działania w kierunku suszenia, dzieki za pomoc. pozdr.

0
  • #5 04 Sie 2016 16:44
    Podkręcony
    Poziom 10  

No to po co ten reset był? Jaki miał cel?
    A tak na powaznie- pasowało by sprawdzić czy usterka występuje po stronie nadawczej (ta przy furtce) czy odbiorczej.
    Z drugiej strony skąd wiesz, czy sąsiad nie kupił takiego samego dzwonka i ów też nadaje na tej samej częstotliwości?

0
  • #6 04 Sie 2016 18:17
    ShakeAll
    Poziom 19  

Podkręcony napisał:
    No to po co ten reset był? Jaki miał cel?

Kolego wsadź sobie cały ten swój sarkazm za przeproszeniem w kieszeń.
    Pochwała dla dziewczyny, że próbuje, co jej do głowy przychodzi, a nie ciska do kosza "bo się zepsuło".
    Nie każdy musi się znać na elektryce/elektronice, zwłaszcza kobiety, tak jak ty zapewne nie masz za dużego pojęcia o wielu typowo kobiecych dziedzinach.

2
  • #7 04 Sie 2016 21:02
    Podkręcony
    Poziom 10  

Wczoraj resetowałem sobie maszynkę do golenia. Trzydniowego zarostu nie chciała brać. Po tym poszła jak kosiarka rotacyjna.
    A jak latarka mi nie świeciła to pomogło wyjęcie i włożenie baterii.

0